Olsztyn – znajdź idealne miejsce na konferencję
Strona główna    /    Warminsko-mazurskie    /    Sale konferencyjne w Olsztynie

Sale konferencyjne w Olsztynie

Chcesz organizować konferencje w Olsztynie? W naszym przewodniku znajdziesz praktyczne informacje o mieście oraz: hotele, restauracje, atrakcje, sale konferencyjne w Olsztynie.

czytaj dalej…

Wyróżnione obiekty z salami konferencyjnymi w Olsztynie

Sprawdź naszą listę obiektów z salami konferencyjnymi

Olsztyn - stolica Warmii i Mazur - położony jest w północno-wschodniej Polsce. Malownicze usytuowanie wśród lasów i jezior, wspaniałe zabytki, a także rozbudowana oferta turystyczna oraz biznesowa sprawiają, że Olsztyn jest miastem chętnie wybieranym na konferencje i eventy.

Miasto szczyci się długą historią. Założony w połowie XIV wieku Olsztyn szybko zaczął się rozwijać i zyskiwał na znaczeniu. Dziś o jego przeszłości przypominają najbardziej znane zabytki: zamek kapituły warmińskiej, Wysoka Brama czy Bazylika Konkatedralna Św. Jakuba. Warto zwiedzać miasto śladami Mikołaja Kopernika, który w Olsztynie odbył kilkuletnią kadencję kanonika-administratora kapituły warmińskiej. Właśnie w tym mieście podziwiać można wyrysowaną przez Kopernika na ścianie zamkowego krużganka tablicę astronomiczną, która służyła do obserwacji Słońca i określania równonocy wiosennej i jesiennej. Po konferencji w Olsztynie odwiedzić można też Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne, przysiąść przy Ławeczce Kopernika i dotrzeć do zamkowego parku, w którym stoi pomnik słynnego astronoma.

Eventy i konferencje w otoczeniu przyrody. Atrakcje w Olsztynie

W Olsztynie organizatorzy spotkańbez trudu znajdą atrakcyjnie położone obiekty z doskonale wyposażonymi salami konferencyjnymi. Aż 20% powierzchni miasta zajmują lasy, w tym imponujący Las Miejski (1050 ha). Olsztyn otacza 11 jezior, w tym Jezioro Ukiel z rozbudowaną infrastrukturą sportowo-rekreacyjną. Zachęca to do włączenia do programu szkoleń lub eventu w Olsztynie aktywności lub zajęć team building na łonie natury. W stolicy Krainy Tysiąca Jezior organizowane są także ważne cykliczne wydarzenia kulturalne, jak Olsztyńskie Lato Artystyczne czy Olsztyńskie Noce Bluesowe. 

Od lat Olsztyn promowany jest jako miasto, które oferuje komfortowe hotele, profesjonalne sale konferencyjne i ciekawą ofertę restauracyjną oraz kulturalną. Nad budową wizerunku Olsztyna oraz Warmii i Mazur jako regionu atrakcyjnego zarówno dla sektora turystycznego, jak i biznesowego, pracuje Warmińsko-Mazurska Regionalna Organizacja Turystyczna (W-M ROT).

Konferencje w Olsztynie - jak dojechać?

Na konferencje w Olsztynie można wygodnie dojechać drogami krajowymi nr 16 (która łączy Polskę z Litwą), 51 (biegnącą do Obwodu Kaliningradzkiego) oraz 53. Około 2 km od centrum miasta usytuowany jest Główny Dworzec PKS, który obsługuje linie łączące Olsztyn z Warszawą, Elblągiem czy Gdańskiem.

W mieście znajduje się 5 stacji kolejowych. Podróż koleją z Gdańska lub Warszawy zajmie nieco ponad 2-2,5 godz, z Poznania - ok. 3,5 godz., Łodzi - 4 godz. O 55 km od Olsztyna oddalony jest Port Lotniczy Olsztyn-Mazury, jedyne międzynarodowe lotnisko w północno-wschodniej Polsce. Aby wygodnie dojechać na lotnisko, warto skorzystać z szynobusu, który kursuje od stacji Olsztyn Główny do lotniska w Szymanach. Podróż zajmie niecałą godzinę.

Sale konferencyjne w Olsztynie - kluczowe obiekty

Najbardziej okazałym obiektem konferencyjnym i eventowym w Olsztynie jest Hala Widowisko-Sportowa Urania, należąca do Ośrodka Sportu i Rekreacji Olsztyn. Podczas wydarzenia - koncertu, kongresu czy targów - pomieści ona 2390 osób. Innym obiektem chętnie wykorzystywanym na konferencje, sympozja i warsztaty jest Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Dysponuje ono 3 salami, z których największa pomieści 529 osób.

Największym spośród hoteli biznesowych jest położony nad brzegiem jeziora Ukiel trzygwiazdkowy Hotel Omega z 7 salami konferencyjnymi. Łączna powierzchnia biznesowa i bankietowa zajmuje aż 1000 m kw. Sale w połączeniu dają organizatorom przestrzeń, w której podczas konferencji zasiądzie 580 uczestników. Z kolei czterogwiazdkowy Przystań Hotel & Spa oferuje 12 sal, z których największa pomieści 500 osób.

Sala konferencyjna w olsztyńskim hotelu Hotel Przystań Hotel Spa Olsztyn

Hotel Przystań Hotel & Spa

Po konferencji - zaplecze noclegowe w Olsztynie

Meeting plannerzy, którzy organizują eventy lub konferencje w Olsztynie dla dużych grup, mogą wybierać wśród hoteli o różnym standardzie i klimacie. Jedną z największych baz noclegowych oferuje położony nad jeziorem Żbik Manor Hotel. W 130 pokojach i apartamentach zakwaterować można 300 gości. 

Grupy od 200 do 300 osób pomieszczą również trzygwiazdkowe, m.in.: Warmiński Hotel & Conference (134 pokoje), Hampton by Hilton Olsztyn (105 pokoi) czy Hotel HP Park Olsztyn (99 pokoi).

Bardziej kameralne warunki zapewnią urokliwe: Villa Pallas (30 pokoi), Przystań Warmia (15 pokoi) bądź  Tiffi Boutique Hotel (43 pokoje).

Zdj. Salimaner (pixabay)

Sale konferencyjne w innych miastach