wielkopolskie – znajdź idealne miejsce na konferencję
Strona główna    /    Przewodniki i kolekcje    /    Sale konferencyjne w wielkopolskim

Sale konferencyjne w wielkopolskim

Organizujesz konferencje w woj. wielkopolskim? W naszym przewodniku znajdziesz praktyczne informacje o województwie oraz hotele, restauracje, atrakcje, sale konferencyjne w wielkopolskim.

czytaj dalej…

Wyróżnione obiekty z salami konferencyjnymi

Sprawdź naszą listę obiektów z salami konferencyjnymi

Organizacja konferencji w województwie wielkopolskim

Województwo wielkopolskie jest jednym z najważniejszych w kraju pod względem zaplecza konferencyjnego. Już sam Poznań otwiera przed organizatorami targów i konferencji wielkie możliwości – Międzynarodowe Targi Poznańskie, Stadion Poznań, hala widowiskowa Arena to miejsca wybierane przez eventowców z całego świata, a i w mniejszych miastach, takich jak Piła czy Gniezno, nie brakuje sal konferencyjnych w luksusowych hotelach czy miejsc na udany wyjazd integracyjny.

Obiekty konferencyjne na targi i duże eventy w wielkopolskim

Wyróżniające się wielkością obiekty konferencyjne w województwie wielkopolskim znajdują się w Poznaniu. Stadion Poznań na trybunach pomieści niemal 43 tys. osób. Dodatkowo oferuje jedenaście sal konferencyjnych, z których największa, powstała z połączenia sal, pomieści nawet ponad 1500 osób. Popularne Międzynarodowe Targi Poznańskie oferują ponad 150 tys. mkw. powierzchni eventowej. Składają się na nią sala widowiskowo-koncertowa dla 2000 osób, ponad 70 sal konferencyjnych, 16 pawilonów wystawienniczych oraz przestrzeń otwarta. Również w Hali Widowiskowej Arena znajdziemy miejsce na naprawdę duży event. Na trybunach zmieści się 4200 osób, a na parkiecie kolejnych 1500.

Sale konferencyjne w największych wielkopolskich miastach

Pod względem oferty konferencyjnej w województwie wielkopolskim zdecydowanie góruje Poznań. Prócz wcześniej wymienionych obiektów na naprawdę duże eventy, znajdziemy tu wiele instytucji kultury i nauki oraz hoteli z zapleczem konferencyjnym dla kilkuset osób. Wśród nich warto wymienić: Teatr Wielki im. S. Moniuszki z salą dla ponad 900 osób, Novotel Poznań Centrum z salami, które łącznie pomieszczą 900 gości, Centrum Kongresowo-Dydaktyczne Uniwersytetu Medycznego o tej samej pojemności, Aulę Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, która pomieści 855 osób, Cinema City Kinepolis z 19 salami mieszczącymi od 208 do 750 osób, IBB Andersia Hotel z ośmioma salami, największą dla ponad 600 osób oraz Centrum Kultury „Zamek”, które oferuje dziesięć sal mieszczących od 90 do 600 osób.

W Poznaniu nie brakuje też hoteli konferencyjnych, tych luksusowych cztero- i pięciogwiazdkowych, oraz ekonomicznych. Pięciogwiazdkowy Sheraton Poznań Hotel oferuje sześć sal, które stanowią miejsce łącznie dla 200 gości. Nieco więcej, bo 300 osób na konferencji pomieści czterogwiazdkowy hotel Twardowski, a na kameralne spotkania przygotowany jest również czterogwiazdkowy Don Prestige Residence.

Jeśli poszukujemy obiektu konferencyjnego w Pile do wyboru mamy kilka sporych hoteli i naprawdę dużą restaurację. Restauracja Pomarańczowy Fortepian oferuje miejsce na eventy dla niemal 600 osób. Hotel Forma pomieści na swoich salach konferencyjnych 300 osób, nieco mniej, bo ok. 250, zmieści się na widowni Kina Helios i w salach hotelu Gromada. Pozostałe miejsca oferują sale konferencyjne na mniejsze eventy.

Pięknym i interesującym pod względem historycznym miastem wielkopolskim jest Gniezno. Tu możemy liczyć na obiekty oferujące sale na kameralne spotkania i eventy. Konferencje dla maksymalnie 180 osób możemy zorganizować w hotelu Nest. Największy wybór jest wśród sal konferencyjnych mieszczących mniej niż 100 osób, np. w hotelu Feniks, czy w czterogwiazdkowym hotelu Atelier.

Konferencje i wyjazdy integracyjne w województwie wielkopolskim

Województwo wielkopolskie to nie tylko niziny i mniejsze lub większe miasta. To także piękne tereny pod kątem przyrodniczym – jeziora, lasy, a w nich ciekawe obiekty konferencyjne. Jednym z nich jest trzygwiazdkowy hotel Sułkowski Conference Resort w Boszkowie. Położony nad jeziorem, oferuje siedem sal konferencyjnych o powierzchni 500 mkw. Podobne warunki przyrodnicze wyróżniają: Dom Wypoczynkowy „Pod Strzechą” w Giewartowie z salą dla 100 osób, hotel Smolarnia w Trzciance z salami dla 200 osób, trzygwiazdkowy hotel Wityng w Ślesinie z miejscem na konferencje również dla 200 osób, czy Centrum Konferencyjno-Rekreacyjne Activ w Sypniewie z sześcioma salami dla ponad 400 osób. Dla poszukujących obiektów konferencyjnych na kameralne spotkania w pałacowych i zabytkowych wnętrzach ciekawą propozycją może być Pałac Jaśminowy w Batorowie z trzema salami konferencyjnymi łącznie dla 600 osób oraz Pałac Wąsowo w miejscowości o tej samej nazwie, oferujący osiem sal, które pomieszczą od 20 do 300 osób. Na nowoczesne konferencje sprawdzi się czterogwiazdkowy hotel Atut w popularnym Licheniu z dziewięcioma salami, w tym Kongresową dla 350 osób. A na wypoczynek aktywny i relaks w spa zaprasza czterogwiazdkowy hotel Remes Sport & Spa w Opalenicy.