Mazury – znajdź idealne miejsce na konferencję

Sale konferencyjne: Mazury

Organizujesz konferencje na Mazurach? W naszym przewodniku znajdziesz praktyczne informacje o województwie oraz hotele, restauracje, atrakcje, sale konferencyjne na Mazurach.

czytaj dalej…

Liczba znalezionych obiektów: 193

Mazury to jeden z najbardziej popularnych w Polsce regionów wypoczynkowych. Co roku latem do północno-wschodniej Polski ściągają tysiące turystów spragnionych wypoczynku. Ale hotele na Mazurach mają gości przez cały rok – przede wszystkim za sprawą konferencji oraz imprez dla firm. Sale konferencyjne na Mazurach nie ustępują niczym tym najnowocześniejszym w wielkich miastach, a luksusowe hotele gwarantują komfort...
... i niezapomniane przeżycia.

Mazury nazywane są krainą tysiąca jezior. Gęste lasy i łączące jeziora rzeki sprawiają, że jest to jeden z najpiękniejszych zakątków Polski, niezwykle atrakcyjny szczególnie dla gości z zatłoczonych i zanieczyszczonych miast, którzy cenią choćby krótki odpoczynek na łonie przyrody. Z tego powodu wiele instytucji decyduje się na organizację konferencji biznesowych, naukowych czy medycznych na Mazurach – by dać szansę uczestnikom na choćby kilka godzin relaksu w nieskażonym środowisku.

Mazury bardzo często są również wybierane przez firmy, które organizują tam eventy, wyjazdy integracyjne czy szkolenia. I choć inne w inne regiony kraju dojechać jest może łatwiej niż nad mazurskie jeziora, konferencje na Mazurach, co przyznają zgodnie i organizatorzy, i uczestnicy, mają niepowtarzalny klimat. Rozwój turystyki biznesowej, w tym przemysłu konferencyjnego, to jeden z celów strategii rozwoju województwa warmińsko-mazurskiego – wiele hoteli i ośrodków szkoleniowych mogło się zmodernizować, zainwestować w wyposażenie sal konferencyjnych, dzięki dofinansowaniu z regionalnych funduszy Unii Europejskiej. Pełne sale konferencyjne na Mazurach przekładają się bowiem na większe dochody regionu z podatków, i przede wszystkim – na więcej pracy dla mieszkańców miejscowości, w których odbywają się konferencje.

Hotele konferencyjne na Mazurach

Wyjątkowy klimat Mazur w dużej części jest zasługą niezwykłych miejsc, w których mogą spotykać się i nocować uczestnicy konferencji. To właśnie na Mazurach znajdują się jedne z najpiękniejszych hoteli – dawnych gotyckich zamków krzyżackich, które od kilku lat przyciągają gości z całego świata. Niektóre zdobywają laury w europejskich konkursach hotelarskich. Do takich obiektów konferencyjnych należą przede wszystkim Hotel Zamek Ryn, który dysponuje salą na 900 osób czy Hotel St. Bruno w Giżycku (sala na 280 osób). Najsłynniejszym, i największym obiektem konferencyjnym na Mazurach jest oczywiście Hotel Gołębiewski w Mikołajkach, który ma salę na 1100 osób i potężne zaplecze rekreacyjne oraz gastronomiczne dla gości.

Organizatorzy poszukujący mniejszych obiektów powinni zwrócić uwagę m.in. na pięciogwiazdkowy luksusowy Hotel SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie czy czterogwiazdkowy Hotel Robert’s Port w Mikołajkach z salą na 200 osób. To oczywiście tylko część z bogatej oferty hoteli konferencyjnych i ośrodków szkoleniowych, jaką dysponują Mazury.
Oprócz krzyżackich zamków i nowoczesnych obiektów z zapleczem spa czy kompleksami basenów, ciekawą propozycją są różnego rodzaju pałacyki, dworki a nawet dawne pomieszczenia gospodarskie, zaadaptowane na luksusowe bądź komfortowe, cztero- i trzygwiazdkowe hotele.

Ciekawym miejscem dla organizacji większych konferencji jest np. czterogwiazdkowy Hotel Anders Resort & SPA w Starych Jabłonkach (około 400 osób) czy Hotel Stary Tartak w Iławie (200 osób). Mniejszą sale konferencyjne oferują np. Pałac Sorkwity (100 osób) czy Dworek Sople (45 osób). Jednym z najbardziej oryginalnych miejsc na organizację konferencji jest położony w lasach obok Kętrzyna Wilczy Szaniec – ruiny wojennej kwatery Adolfa Hitlera. W zamaskowanym miasteczku sztabowym można zorganizować konferencję nawet na 200 osób (jest tam też możliwość zakwaterowania 55 gości).

Atrakcje dla uczestników konferencji na Mazurach 

Piękne widoki, czyste powietrze, możliwość uprawiania sportów – np. nordic walking czy, przy sprzyjającej pogodzie, sportów wodnych, to najważniejsze atrakcje, jakie swoim gościom oferują hotele konferencyjne i obiekty szkoleniowe na Mazurach. Uczestnicy konferencji w wielu hotelach i ośrodkach mogą korzystać również z bogatej oferty spa. Atutem mazurskich hoteli jest również wyśmienita, oparta na tradycyjnych składnikach i recepturach kuchnia, z mocnymi akcentami kuchni myśliwskiej oraz dworskiej.

Ośrodki konferencyjne na Mazurach oferują nie tylko komfortowe warunki pobytowe, ale również, a może przede wszystkim – profesjonalnie przygotowane sale konferencyjne. Na Mazurach z powodzeniem można zorganizować międzynarodowe konferencje i kongresy. Władze regionu podkreślają zresztą, że sale konferencyjne na Mazurach są otwarte również dla organizatorów spotkań, kongresów, konferencji z Rosji, krajów bałtyckich, Skandynawii czy Niemiec. 

Zdj. Jezioro Dadaj, Mkulikowski, Wikimedia Commons