Gdańsk – znajdź idealne miejsce na konferencję
Strona główna    /    Pomorskie    /    Sale konferencyjne Gdańsk

Sale konferencyjne Gdańsk

Chcesz organizować konferencje w Gdańsku? W naszym przewodniku znajdziesz praktyczne informacje o mieście oraz: hotele, restauracje, atrakcje, sale konferencyjne w Gdańsku.

czytaj dalej…

Wyróżnione obiekty z salami konferencyjnymi w Gdańsku

Sprawdź naszą listę obiektów z salami konferencyjnymi w Gdańsku

Gdańsk, dzięki swojej historii, jest jednym z najciekawszych miast Polski, co znacząco podnosi jego atrakcyjność jako miejsca organizacji konferencji. Stolica województwa pomorskiego ma wiele do zaoferowania organizatorom planującym firmowe wyjazdy integracyjne, kongresy czy szkolenia. Jarmark Dominikański, targi bursztynów, spacer po Trakcie Królewskim, a może zabawa w klubie na postoczniowych terenach? Pomysłów, czym wypełnić czas po konferencji w Gdańsku, jest wiele.

Gdańsk to miasto na mapie Polski szczególne: przez wieki zarzewie sporu między Koroną a Zakonem Krzyżackim, poddawane intensywnej germanizacji. Przed II Wojną Światową mające status miasta wolnego, ostatecznie stało się pretekstem do wybuchu najkrwawszej wojny w dziejach świata. Odzyskane przez Polskę trzykrotnie: w 1970, 1980 i 1988 roku dawało impuls do walki o wolność.

Gdańsk – z licznymi zabytkami architektury, muzeami i galeriami – jest ważnym centrum kulturalnym. Filharmonia Bałtycka, Teatr Wybrzeże, Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku dają możliwość lepszego poznania miasta. Swoje podwoje otwierają także dla klientów biznesowych, którzy szukają oryginalnych miejsc na eventy w Gdańsku. Do odwiedzenia go zachęca też możliwość uczestnictwa w cyklicznych wydarzeniach, jak: Festiwal Szekspirowski, Festiwal Teatrów Ulicznych FETA czy Bałtyckie Dni Kultury Żydowskiej.

Stolica Pomorza jest również dynamicznie rozwijającym się ośrodkiem naukowym i akademickim, które wybierane jest na miejsce konferencji medycznych i sympozjów. 

Konferencje nad Bałtykiem – dojazd do Gdańska

Gdańsk cieszy się pozycją jednego z najważniejszych ośrodków biznesowych, nie tylko północnej Polski, ale i całego regionu Morza Bałtyckiego. Miasto jest gospodarzem konferencji o zasięgu regionalnym, krajowym i międzynarodowym.

Sprzyja temu fakt, że Gdańsk leży na skrzyżowaniu ważnych tras europejskich i dróg krajowych, zaś Lotnisko im. Lecha Wałęsy obsługuje coraz więcej lotów międzynarodowych i krajowych. Do Gdańska można drogą lotniczą dotrzeć z ponad 60 miast. Warto odnotować, że goście biznesowi na terenie lotniska wynająć mogą salę konferencyjną dla 100 osób. Od centrum miasta lotnisko oddalone jest o 17 km, od Sopotu – 16 km, zaś od Gdyni – 22 km.

Od czasu przygotowań do organizacji przez Polskę Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2012 znacznie poprawiła się jakość komunikacji kolejowej i drogowej z Trójmiastem. Ukończono autostradę A1, łączącą Gdańsk z Toruniem i Łodzią, a wkrótce również – z Katowicami.

Z kolei na relacji Warszawa-Gdańsk zaczął kursować szybki pociąg Pendolino. Podróż nim zajmie tylko około 2 godz. 40 min. W Gdańsku usytuowane są 3 stacje kolejowe. Na najważniejszym dworcu w mieście – Gdańsku Głównym – zatrzymują się pociągi w ruchu krajowym oraz międzynarodowym, w tym szczególnie popularne połączenie: Berlin-Gdańsk.

Mówiąc o komunikacji, nie można pominąć dróg wodnych, bo Gdańsk leży nad Morzem Bałtyckim oraz dwoma rzekami – Wisłą i Motławą. Z Gdańska wypływają m.in. promy do Skandynawii – niektóre z nich oferują również sale konferencyjne. Z grodu Neptuna można też popłynąć na Hel, Westerplatte czy w rejs po Zatoce Gdańskiej. Urządzane są także rejsy po Motławie – to oryginalny sposób na zwiedzanie miasta.

Sale konferencyjne w Gdańsku – największe obiekty

W Gdańsku można zorganizować zarówno wielotysięczne konferencje, jak i zupełnie niewielkie, kameralne sympozja, konferencje naukowe lub spotkania biznesowe. Do największych obiektów konferencyjnych w mieście z pewnością należą: Hala Sportowo-Widowiskowa Ergo Arena (maksymalna liczba uczestników konferencji to 15 tysięcy) i Centrum Wystawienniczo-Kongresowe AMBEREXPO (z 3 zintegrowanymi halami na eventy dla 10 tysięcy osób oraz z przestronnym centrum konferencyjnym). Duże targi i kongresy zorganizować też można w historycznej Hali Olivia, w której odbył się pierwszy zjazd NSZZ „Solidarność” w 1981 roku. Obiekt udostępnia nie tylko przestrzeń dla 4,5 tysiąca osób, ale również sale konferencyjne na bardziej kameralne spotkania do 40 uczestników.

Na duże wydarzenia sprawdzą się także ośrodki kultury. Gdańskie Centrum Muzyczno-Kongresowe Filharmonii Bałtyckiej stworzone zostało z myślą o organizacji w nim zjazdów, sympozjów czy wystaw. W ustawieniu konferencyjnym największa z dostępnych sal pomieści nawet tysiąc osób. Dodatkowym atutem obiektu jest możliwość wzbogacenia spotkania oprawą muzyczną w wykonaniu orkiestry symfonicznej.

Podobnym potencjałem poszczycić się może Stadion Energa Gdańsk. Do jego zaplecza konferencyjno-eventowego należą m.in. sala Energa Club na tysiąc osób w ustawieniu teatralnym, ekskluzywne loże i szatnie piłkarskie. Imponującą powierzchnię udostępnia Stary Maneż na terenie Garnizonu Kultury. Jego sala widowiskowa podczas eventu pomieści niemal półtora tysiąca uczestników. Obiekt wyróżnia profesjonalny system nagłośnienie i oświetlenia, które pozwolą zorganizować koncert czy imprezę firmową na wysokim poziomie.

Największym hotelem konferencyjnymw Gdańsku, oferującym 9 sal, w tym przestrzeń dla 700 osób w ustawieniu teatralnym, jest Radisson Hotel & Suites Gdańsk.

sale konferencyjne w Centrum Wystawienniczo-Kongresowe AMBEREXPO w Gdańsku

Centrum Wystawienniczo-Kongresowe AMBEREXPO

Konferencje w prestiżowej lokalizacji

Organizatorzy spotkań, którzy szukają miejsca na konferencje w doskonałej lokalizacji, chętnie wybierają te hotele w Gdańsku, które powstały w ostatnich latach na Wyspie Spichrzów. Jednym z największych jest Holiday Inn Gdańsk – City Centre, o charakterystycznej architekturze nawiązującej do dawnych spichlerzy. Znajduje się w nim 5 sal konferencyjnych oraz 240 pokoi. Na Wyspie Spichrzów usytuowany jest  także nowoczesny Hotel Grano Gdańsk z 3 salami konferencyjnymi oraz 135 pokojami. Grono obiektów położonych na wyspie zamykają: Radisson Hotel & Suites Gdańsk, Puro Hotel Gdańsk i Hotel Number One by Grano. Warto dodać, że poza hotelami na Wyspie Spichrzów działa klub – SASSY Music & Venue, z tarasem na dachu, na eventy dla kilkuset osób.

Dużą popularnością cieszą się hotele usytuowane na i w pobliżu Starego Miasta. Jednym z nich jest czterogwiazdkowy Mercure Gdańsk Stare Miasto z 9 salami i możliwością zorganizowania konferencji dla 200 osób. Równie prestiżową lokalizacją na konferencję w centrum Gdańska pochwalić się może Hampton by Hilton Gdańsk Old Town – z 2 salami i 174 pokojami czy Hotal Sadova z 3 salami oraz 164 nowoczesnymi pokojami.

Ale atrakcyjne adresy w Gdańsku nie kończą się na centrum miasta. W dzielnicy Gdańsk Oliwa, które przeradza się w gdańskie City, powstało Olivia Business Centre – nowoczesne centrum biznesowe. Właśnie w nim meeting plannerzy znajdą  Olivia Star Top, zajmującą 32. i 34. piętro wieżowca przestrzeń konferencyjno-eventową z widokiem na trójmiejską panoramę. Sprawdzi sie ona znakomicie podczas eventów dla 350 osób, które cenią nowoczesną i przeszkloną przestrzeń z profesjonalnym wyposażeniem.

Sale konferencyjne w Radisson Hotel & Suites Gdańsk na Wyspie Spichrz

Radisson Hotel & Suites Gdańsk

Sale szkoleniowe w Gdańsku

Sale szkoleniowe w Gdańsku nie muszą kosztować dużo. Organizatorzy ze skromniejszym budżetem nie będą mieć tu powodów do narzekań. Dobrych hoteli w standardzie trzech i dwóch gwiazdek wraz z zapleczem szkoleniowym jest w mieście tyle, że nie powinno być żadnego problemu z dopasowaniem oferty.

Organizując konferencje w Gdańsku, warto zwrócić uwagę na trzygwiazdkowe: Hotel Platan (3 sale konferencyjne dla maksymalnie 250 osób) czy Hotel Amber Gdańsk (6 sal konferencyjnych do 200 uczestników). W stolicy Pomorza natrafić można również na ośrodki szkoleniowe i konferencyjne, jak Inkubator Starter (9 sal konferencyjnych) bądź Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego (14 sal szkoleniowych).

Na kameralne spotkania biznesowe w sercu Gdańska warto się wybrać do Szafiarni 10 z kameralną salą dla 25 osób oraz z tarasem widokowym na 10. piętrze.

Noclegi i miejsca na eventy w Gdańsku

Organizacja konferencji często przewiduje na zakończenie imprezy bankiet czy też uroczystą kolację. Warto zwrócić uwagę, że możliwości zorganizowania wystawnych i eleganckich przyjęć mają nie tylko luksusowe hotele konferencyjne, ale wiele restauracji i lokali mieszczących się w centrum miasta.

Jeśli chodzi o zakwaterowanie, oferta gdańskich hoteli jest bardzo zróżnicowana. Kilkanaście hoteli cztero- i pięciogwiazdkowych zadowoli nawet najbardziej wymagających organizatorów konferencji w Gdańsku. Bardzo dużym zapleczem noclegowym – 341 pokoi – dysponuje elegancki Radisson Hotel & Suites z dużą, dwupoziomową restauracją, która pomieści nawet 300 gości. W 10 budynkach składających się na czterogwiazdkowy Golden Tulip Gdańsk Residence rozlokowanych jest 195 pokoi. Z kolei 175 pokoi na łącznie ponad 550 miejsc oferuje Novotel Gdańsk Marina.

Szukający niebanalnych miejsc na konferencję oraz nocleg dla swoich gości, zainteresują się ofertą promów kursujących z Gdańska do Szwecji. Jeden z większych, prom Nova Star, dysponuje salą konferencyjną dla 150 uczestników, a na jego pokładzie można zakwaterować ponad 500 osób. 

Atrakcje dla uczestników konferencji

Latem miasto w większym stopniu opanowują turyści nastawieni na zwiedzanie, ale od jesieni do późnej wiosny sale konferencyjne w Gdańsku są otwarte dla uczestników konferencji naukowych, medycznych czy biznesowych. Warto dla nich zaplanować atrakcje, dzięki którym lepiej poznają miasto i zapamiętają pobyt w Trójmieście. Rejsy po Zatoce Gdańskiej czy Motławie lub uczestniczenie w Craft Beer Trail (Trójmiejskim Szlaku Piwnym) to tylko część atrakcji, jakie organizatorom i uczestnikom konferencji w Gdańsku miasto ma do zaoferowania. Dużo efektywniej jest zintegrować grupę, która weźmie udział w grze miejskiej, podczas której rozwiąże zagadki i znajdzie skarb.

Gdańsk to przede wszystkim pełne zabytków i wyjątkowego klimatu miasto, w którym można dosłownie dotknąć historii – tej odległej i tej całkiem bliskiej. Dobrym pomysłem będzie zatem  wizyta w Europejskim Centrum Solidarności lub obejrzeć spektakl w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim.

Gdańsk jest równocześnie miastem niesamowicie energetycznym, oferującym możliwość ciekawego spędzania czasu. Muzea, teatry, sale koncertowe gwarantują dostęp do rozrywki kulturalnej na najwyższym poziomie.

Gdańsk – ważne organizacje dla branży spotkań

Gdańsk Convention Bureau działa od 2002 r. w ramach Gdańskiej Organizacji Turystycznej. Do zadań organizacji zrzeszającej około 150 członków należy promocja Gdańska oraz rozwój turystyki biznesowej w mieście zarówno w kraju, jak i za granicą. GCB należy do międzynarodowych organizacji jak International Congress and Convention Association, Cruise Baltic oraz European Cities Marketing.

zdj. Pjama, Wikimedia commons

Sale konferencyjne w innych miastach