Sale konferencyjne w Gdańsku

Chcesz organizować konferencje w Gdańsku? W naszym przewodniku znajdziesz praktyczne informacje o mieście oraz: hotele, restauracje, atrakcje, sale konferencyjne w Gdańsku.

Gdańsk to miasto na mapie Polski szczególne: przez wieki zarzewie sporu między Koroną a Zakonem Krzyżackim, poddawane intensywnej germanizacji. Przed II Wojną Światową mające status miasta wolnego, ostatecznie stało się pretekstem do wybuchu najkrwawszej wojny w dziejach świata. Odzyskane przez Polskę, trzykrotnie: w 1970, 1980 i 1988 roku dawało impuls do walki o wolność.

Gdańsk, dzięki swojej historii, jest jednym z najciekawszych miast Polski, co znacząco podnosi jego atrakcyjność jako miejsca organizacji konferencji.

Konferencje nad Bałtykiem

Gdańsk cieszy się również pozycją jednego z najważniejszych ośrodków biznesowych, nie tylko północnej Polski, ale i całego regionu Morza Bałtyckiego. Jego zaplecze konferencyjne i kongresowe stale się rozwija, zaś miasto jest gospodarzem konferencji zarówno o zasięgu regionalnym, krajowym, jak i międzynarodowym. Sprzyja temu fakt, że Gdańsk leży na skrzyżowaniu ważnych tras europejskich i dróg krajowych, zaś Lotnisko im. Lecha Wałęsy obsługuje coraz więcej lotów międzynarodowych i krajowych. Od czasu przygotowań do organizacji przez Polskę Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2012, znacznie poprawiła się też jakość komunikacji kolejowej i drogowej z Trójmiastem - ukończono autostradę A1, a w relacji Warszawa-Gdańsk zaczął kursować szybki pociąg Pendolino. Mówiąc o komunikacji, nie można pominąć dróg wodnych, bo Gdańsk leży nad morzem Bałtyckim oraz dwoma rzekami – Wisłą i Motławą. Z Gdańska wypływają m.in. promy do Skandynawii – niektóre z nich oferują również sale konferencyjne!  Z Gdańska można również popłynąć na Hel, Westerplatte, czy w rejs po Zatoce Gdańskiej. Urządzane są również rejsy po Motławie – to oryginalny sposób na zwiedzanie miasta.

Sale konferencyjne w Gdańsku

W Gdańsku można zorganizować zarówno gigantyczne, wielotysięczne konferencje, jak i zupełnie niewielkie, kameralne sympozja, konferencje naukowe czy spotkania biznesowe. Do największych obiektów konferencyjnych w mieście należą Hala Sportowo-Widowiskowa Ergo Arena (maksymalna liczba uczestników konferencji to 15 tysięcy) i historyczna Hala Olivia, w której odbył się pierwszy zjazd NSZZ „Solidarność” w 1981 roku (4,5 tysiąca osób). Filharmonia Bałtycka może pomieścić 1,1 tys. osób, zaś przy stadionie PGE Arena, wzniesionym przy okazji Euro 2012, działa centrum konferencyjne przygotowane z myślą o obsłudze konferencji nawet na 1 tys. osób. Taki sam potencjał ma Hotel Królewski. Oczywiście, możliwe są również inne lokalizacje spotkań wszelkiego typu – dużym powodzeniem jako miejsce spotkań cieszy się np. Centrum Stocznia Gdańska czy też Centrum Wystawienniczo-Kongresowe AMBERExpo.

Znakomite zaplecze konferencyjne posiadają również hotele, zarówno te luksusowe, jak i mieszczące się w przedziale budżetowym. W Gdańsku znajdują się cztery hotele pięciogwiazdkowe. Największy z nich – Hotel Hilton Gdańsk, położony nad Motławą, oferuje sale konferencyjne nawet dla 500 osób. Areną dla bardziej kameralnych spotkań może być np. Hotel Dwór Oliwski. Wśród dziewięciu hoteli czterogwiazdkowych są hotele znanych międzynarodowych sieci, np. Scandic Gdańsk, jak i hotele bardziej butikowe, np. Hotel Gdańsk, mieszczący się w dawnym miejskim Spichlerzu z XVIII wieku. Dużą popularnością cieszy się Hotel Hanza, wybudowany na terenie Głównego Miasta. Oczywiście, sale konferencyjne w Gdańsku są dostępne nie tylko w historycznych rejonach miasta. Organizatorom, którym zależy na bliskim sąsiedztwie morza, swoje usługi oferuje Hotel Novotel Gdańsk Marina, leżący niedaleko plaży i morza.

Atrakcje dla uczestników konferencji

Rejsy po Zatoce Gdańskiej czy Motławie to tylko część atrakcji, jakie organizatorom i uczestnikom konferencji w Gdańsku miasto ma do zaoferowania. Gdańsk to przede wszystkim pełne zabytków i wyjątkowego klimatu miasto, w którym można dosłownie dotknąć  historii – tej odległej i tej całkiem bliskiej. Gdańsk jest równocześnie miastem niesamowicie energetycznym, oferującym możliwość ciekawego spędzania czasu. Muzea, teatry, sale koncertowe gwarantują dostęp do rozrywki kulturalnej na najwyższym poziomie.

Noclegi i miejsca na eventy w Gdańsku

Organizacja konferencji często przewiduje na zakończenie imprezy bankiet czy też uroczystą kolację. Warto zwrócić uwagę, że możliwości zorganizowania wystawnych i eleganckich przyjęć mają nie tylko luksusowe hotele konferencyjne, ale wiele restauracji i lokali mieszczących się w centrum miasta. Jeśli chodzi o zakwaterowanie, to oferta gdańskich hoteli jest bardzo zróżnicowana. Kilkanaście hoteli cztero- i pięciogwiazdkowych zadowoli najbardziej nawet wymagających organizatorów konferencji w Gdańsku. Ale również ci ze skromniejszym budżetem nie mogą mieć powodów do narzekań: dobrych hoteli w standardzie trzech gwiazdek i przyzwoitych hoteli konferencyjnych o standardzie dwugwiazdkowym jest w mieście tyle, że nie powinno być żadnego problemu z dopasowaniem oferty.

Gdańsk zaprasza klientów biznesowych przez cały rok

Latem miasto w większym stopniu opanowują turyści nastawieni na zwiedzanie, ale od jesieni do późnej wiosny sale konferencyjne w Gdańsku są otwarte dla uczestników konferencji naukowych, medycznych czy biznesowych.

zdj. Pjama, Wikimedia commons

Liczba znalezionych obiektów: 124

Region w liczbach

  • Obiekty130
  • Liczba miejsc w salach konferencyjnych150,594
  • Liczba miejsc noclegowych17,018
  • Największa powierzchnia konferencyjna15,000 m2