Idealna sala konferencyjna małopolskie

Sale konferencyjne w małopolskim

Organizujesz konferencje w woj. małopolskim? W naszym przewodniku znajdziesz praktyczne informacje o województwie oraz hotele, restauracje, atrakcje, sale konferencyjne w małopolskim.

Organizacja konferencji w województwie małopolskim

Województwo małopolskie odwiedził chyba każdy podróżujący Polak. To region niezwykle bogaty w miasta i miejscowości turystyczne – to tu jest wciąż zachwycająca i coraz modniejsza stolica województwa, czyli Kraków, oraz tu są najwyższe polskie góry, a w nich zimowa stolica Polski - Zakopane. Region ten tętni turystycznym życiem, a miasta w województwie małopolskim obfitują w coraz to nowsze obiekty oferujące sale konferencyjne.

Dzięki tym dwóm pięknym miastom, z różnymi, jakże ciekawymi historiami i nowoczesną ofertą konferencyjną małopolskie jest rozpoznawalną destynacją spotkań popularną w Europie i na świecie. Oprócz wielkich kurortów także te mniejsze – Wieliczka czy Bukowina Tatrzańska – mają bogatą i zróżnicowaną ofertę hoteli konferencyjnych i dużych obiektów na kongresy czy targi.

Konferencje, targi, kongresy w Krakowie

W Krakowie wybór jest ogromny. Największe eventy organizowane są tu nawet dla niemal 4 000 osób w jednej z hal Międzynarodowego Centrum Targowo-Kongresowego Expo. Ponad 2000 osób pomieści największa sala Centrum Kongresowego ICE Kraków, mniejsza hala wcześniej wymienionego Expo czy sala nowoczesnego hotelu Metropolo by Golden Tulip. Eventy dla 1500 gości organizowane są w sali widowiskowej Uniwersytetu Ekonomicznego. Z kolei na salach Auditorium Maximum UJ pomieści się ponad tysiąc gości. W Krakowie nie brakuje obiektów kultury, które również oferują sale na konferencje, koktajle i koncerty: Teatr Słowackiego, krakowska Filharmonia czy Muzeum Lotnictwa.

Na bardziej kameralne wydarzenia miasto Kraków oferuje wiele różnych hoteli. W zależności od potrzeb możemy wybierać spośród luksusowych pięcio- i czterogwiazdkowców, takich jak Galaxy Hotel, Centrum hotelowo-konferencyjne Witek, Hilton Garden Inn, dwa Novotele: Centrum oraz West City, Chopin Hotel, Park Inn by Radisson czy hotel Kossak. W klasie hoteli ekonomicznych znajdziemy sieciówki: Best Western, Campanile czy InterHouse. Jeśli szukamy miejsca z klasą, duszą i wyraźnym charakterem, warto zwrócić uwagę na hotel butikowy Queen Boutique, hotele zabytkowe Grand Hotel Kraków, hotel Kazimierz, Pałac Bonerowski czy Farmona Hotel Business & Spa. Krakowski wachlarz hotelowych ofert – i tych w centrum miasta, i tych bardziej na uboczu – obiektów, które oferują sale konferencyjne oraz sale na bankiety, jest bardzo szeroki, dzięki czemu z pewnością znajdziemy tu dokładnie to, czego szukamy.

Zakopane na konferencje, bankiety i wyjazdy integracyjne

Znalezienie odpowiedniej sali konferencyjnej na nasz event w górach w tym mieście jest najłatwiejsze. Zakopane rozbudowuje się jak szalone o kolejne hotele konferencyjne. I są to obiekty różne – luksusowe i ogromne, kameralne i urokliwe. Jedno jest pewne – i miasto i miejscowe hotele na konferencje dostarczą tyle atrakcji, że każdy event czy wyjazd integracyjny do Zakopanego stanie się czymś niezapomnianym.

Bogatą ofertę sal konferencyjnych proponuje pięciogwiazdkowy Belvedere Resort & Spa z 12 salami, największą na 700 osób. Nie gorzej jest w Mercure Kasprowy – 13 sal, największa dla ponad 500 osób. Równie duża konferencja może odbyć się w Nosalowym Dworze w największej z trzech sal. Prawie 400 gości pomieści Radisson Blu, a niecałe 300 osób pomieści Ośrodek Konferencyjno-Wypoczynkowy Hryny. A oprócz tego całe mnóstwo pensjonatów, willi (także luksusowych jak hotel Villa Mariol), restauracji, które oferują sale od 200 do kilkunastu osób. W górskim klimacie, w zakopiańskim stylu, w eleganckiej oprawie lub przaśnie, swojsko…

Kameralne spotkania biznesowe i szalone wyjazdy integracyjne w małopolskim

W województwie małopolskim jednak jest też wiele innych, mniejszych miast, skromniejszych kurortów, które nie sposób pominąć, gdy wymienia się te najwartościowsze w regionie. Przede wszystkim zaskakuje Wieliczka – kopalnia soli i hotel Grand Sal z czterema gwiazdkami to już klasyk dużych konferencji w regionie. Ale są tu też obiekty takie, jak Folwark Zalesie, który w największej sali pomieści aż 1100 osób, czy Turówka Hotel Spa na mniejsze wydarzenia. Wieliczce nie ustępuje Krynica-Zdrój z czterogwiazdkowymi Czarnym Potokiem czy hotelem spa Dr Ireny Eris oraz Białka Tatrzańska z hotelem Bania Thermal & Ski, Niepołomice z hotelem o tej samej nazwie czy Park Hotel & Spa Łysoń w miejscowości Inwałd.

Góry, piękne widoki, narty, białe szaleństwo, najcenniejsze polskie zabytki, najciekawsze hotele konferencyjne i wiele wiele miejsc do odkrycia – wszystko to czeka w województwie małopolskim.

Liczba znalezionych obiektów: 679

Region w liczbach

  • Obiekty714
  • Liczba miejsc w salach konferencyjnych342,176
  • Liczba miejsc noclegowych72,598
  • Największa powierzchnia konferencyjna17,430 m2