małopolskie – znajdź idealne miejsce na konferencję

Sale konferencyjne w małopolskim - przewodnik organizatora konferencji

Województwo małopolskie to region niezwykle bogaty w miasta i miejscowości turystyczne. To tu jest wciąż zachwycająca i coraz modniejsza stolica województwa, czyli Kraków. Turystów i gości konferencji i eventów przyciągają najwyższe polskie góry, a w nich zimowa stolica Polski - Zakopane. Region ten tętni turystycznym życiem, a miasta w województwie małopolskim obfitują w nowoczesne obiekty i sale konferencyjne. Dzięki tym dwóm pięknym miastom, z różnymi historiami i nowoczesną ofertą konferencyjną, Małopolskie jest chętnie wybierane na spotkania. Oprócz wielkich kurortów także te mniejsze – Wieliczka czy Bukowina Tatrzańska – mają bogatą i zróżnicowaną ofertę hoteli konferencyjnych i dużych obiektów na kongresy czy targi.

czytaj dalej…

Liczba znalezionych obiektów: 725

Konferencje o międzynarodowym zasięgu, targi, wystawy, imprezy kulturalne. Do tego zróżnicowany program wyjazdów motywacyjnych, bankiety w restauracjach i górskie wędrówki. Oferta województwa małopolskiego dla sektora biznesu jest więcej niż bogata. Niezależnie od tego, czy projekt obejmuje event w stylu regionalnym, kongres w nowoczesnej sali konferencyjnej czy kameralny wieczór w klimatycznej restauracji, tu znajdzie się wiele obiektów, które spełnią oczekiwania organizatorów. Tak zróżnicowanay region jak Małopolskie zapewni kontakt z kulturą, cenionymi ośrodkami naukowymi albo wypoczynek z widokiem na góry. Może też wprawić w konsternację - który obiekt konferencyjny lub eventowy w małopolskim wybrać? Uporządkujmy zatem informacje o regionie.

Konferencje w małopolskim - jak dojechać?

Najszybszym i najwygodniejszym środkiem transportu, gdy miejscem konferencji jest województwo małopolskie, będzie samolot. Z tego powodu organizatorzy spotkań zwracają uwagę na odległość obiektu konferencyjnego oraz hotelu od Portu Lotniczego Kraków-Balice. Jest to drugie po warszawskim lotnisko, jeśli chodzi o liczbę odprawianych pasażerów oraz realizowanych lotów. Na lotnisko z centrum Krakowa dostać się można wygodnie liniami Kolei Małopolskich, a także autobusami miejskimi. W pobliżu lotniska przebiega autostrada A4. Wiele hoteli zapewnia uczestnikom konferencji transport z i na lotnisko.

Problemem nie będzie również dojazd koleją. Małopolskie jest świetnie skomunikowane z innymi regionami Polski i nie brakuje połączeń kolejowych, zarówno do Krakowa, jak i "zimowej stolicy Polskie" - Zakopanego. Do wielu małopolskich miejscowości dojechać można także autobusami, zarówno lokalnymi, jak i tymi krajowymi.

Hale targowe, wystawiennicze i sale konferencyjne w Krakowie

W Krakowie wybór sal konferencyjnych jest ogromny, tak jak i udostępniane przestrzenie. Największe eventy organizowane są tu nawet dla niemal 6000 osób w jednej z hal  Expo Kraków.

Ponad 3000 osób pomieści największa sala Centrum Kongresowego ICE Kraków czy mniejsza hala wcześniej wymienionego Expo. Targi i kongresy dla 15 000 osób przygotować można w hali widowiskowo-sportowej Tauron Arena. Pisząc o kluczowych obiektach konferencyjnych w województwie małopolskim, nie można pominąć Cracovia Stadion. Jego trybuny pomieszczą 17 000 uczestników eventu. 

Wydarzenia dla 1500 gości organizowane są w hotelu Metropolo by Golden Tulip lub sali widowiskowej Uniwersytetu Ekonomicznego. Z kolei w salach Auditorium Maximum UJ zasiądzie ponad 1000 gości. W Krakowie nie brakuje obiektów kultury, które również oferują sale na konferencje, koktajle i koncerty: Teatr Słowackiego, krakowska Filharmonia czy Muzeum Lotnictwa.

EXPO Krakow sale konferencyjne w Malopolskiem

EXPO Kraków

Na bardziej kameralne wydarzenia miasto Kraków oferuje hotele o różnym standarzie. W zależności od potrzeb możemy wybierać spośród luksusowych pięcio- i czterogwiazdkowców, takich jak Galaxy Hotel, Bachleda Luxury Hotel Kraków MGallery by Sofitel czy Hotel Stary. Najbardziej wymagających gości zadowolą także: Hotel Ferreus, Novotel Kraków City West czy Golden Tulip Kraków Center.

W klasie hoteli ekonomicznych znajdziemy obiekty, które należą do sieciówek: Best Western, Campanile lub Vienna House. Jeśli szukamy miejsca z klasą, duszą i wyraźnym charakterem, warto zwrócić uwagę na hotel butikowy Queen Boutique, hotele zabytkowe Grand Hotel Kraków, hotel Saski, The Bonerowski Palace Boutique Hotel czy Hotel Copernicus Kraków. Nie bez znaczenia pozostaje wybór lokalizacji obiektu na konferencje w Krakowie. Centrum miasta zapewni szybko dostęp do atrakcji, które oferuje miasto: zabytków, restauracji i obiektów kultury. Decydując się inne lokalizacji, uczestnicy spotkania mają okazję lepiej poznać Kraków, odpocząć w ciszy i - często - wśród zieleni.

Zakopane na konferencje, bankiety i wyjazdy integracyjne

Znalezienie odpowiedniej sali konferencyjnej na nasz event w górach w tym mieście nie będzie trudne. Zakopane dynamicznie rozbudowuje się o kolejne hotele konferencyjne. I są to obiekty w różnym stylu – luksusowe i ogromne, kameralne i urokliwe. Jedno jest pewne – i miasto, i miejscowe hotele na konferencje dostarczą tyle atrakcji, że każdy event czy wyjazd integracyjny do Zakopanego stanie się niezapomnianym doświadczeniem.

W czołówce obiektów z największymi salami konferencyjnymi w małopolskim jest Nosalowy Dwór Resort & Spa. Oferuje on 23 sale, a największa pomieści aż 1200 osób. Bogatą ofertę sal konferencyjnych proponuje czterogwiazdkowy Belvedere Resort & Spa z 11 salami, największą na 500 osób. Nie gorzej jest w Mercure Kasprowy – 13 sal, największa dla ponad 500 osób. Konferencję dla 350-400 gości zaplanować można w Aries Hotel & Spa Zakopane lub Radisson Blu Hotel & Residence Zakopane.

Belvedere Resort & SPA Zakopane sale konferencyjne Malopolskie

Belvedere Resort & SPA

Na osoby poszukujące obiektów inne niż hotele, czekają pensjonaty, wille (także luksusowych jak hotel Villa Vita Zakopane) czy restauracje. W górskim klimacie, w zakopiańskim stylu, w eleganckiej oprawie lub rustykalnie, swojsko…

Kameralne spotkania biznesowe i szalone wyjazdy integracyjne w województwie małopolskim

W województwie małopolskim jednak jest też wiele innych, mniejszych miast, skromniejszych kurortów, które jednak nie sposób pominąć. Przede wszystkim zaskakuje Wieliczka – Kopalnia Soli Wieliczka i Hotel Grand Sal z czterema gwiazdkami. Są one już klasykiem dużych konferencji w regionie. W Wieliczce salę na bankiet dla 1500 osób udostępnia Folwark Zalesie. Na mniejsze wydarzenia gości zaprosić można np. do Turówka Hotel & Spa.

Wieliczce nie ustępuje Krynica-Zdrój z czterogwiazdkowymi Czarnym Potokiem czy hotelem spa Dr Ireny Eris. Ciekawym pomysłem jest organizacja konferencji w Białce Tatrzańskiej, gdzie na organizatorów czeka hotel Bania Thermal & Ski, w Niepołomicach - z hotelem o tej samej nazwie, czy w Park Hotely & Spa Łysoń w miejscowości Inwałd.

Góry, piękne widoki, narty, białe szaleństwo, najcenniejsze polskie zabytki, najciekawsze hotele konferencyjne i wiele wiele miejsc do odkrycia – wszystko to czeka w małopolskim. A nad promocją, również biznesową, regionu czuwają: Małopolska Organizacja Turystyczna (MOT) oraz Krakow Convention Bureau.