Kielce – znajdź idealne miejsce na konferencję
Strona główna    /    Świętokrzyskie    /    Sale konferencyjne w Kielcach

Sale konferencyjne w Kielcach

Chcesz organizować konferencje w Kielcach? W naszym przewodniku znajdziesz praktyczne informacje o mieście oraz: hotele, restauracje, atrakcje, sale konferencyjne w Kielcach.

czytaj dalej…

Wyróżnione obiekty z salami konferencyjnymi w Kielcach

Sprawdź naszą listę obiektów z salami konferencyjnymi

Kielce są stolicą województwa świętokrzyskiego. Miasto leży w południowo-wschodniej Polsce, w Górach Świętokrzyskich. Znajduje się tu jedno z największym centrów wystawienniczych w Europie. Piękne położenie oraz ciekawa oferta hoteli przyciągają uczestników konferencji, spotkań firmowych i eventów.

Kielce to jedno z najstarszych miast w Polsce, a jego historia sięga XII w. Z jego powstaniem i nazwą wiąże się legenda. Gdy na terenie obecnych Kielc rozciągały się puszcze, syn króla Bolesława Śmiałego – Mieszko – spędził noc podczas polowania na polanie w lesie. Po przebudzeniu się z dziwnego snu zauważył nowe źródło, z którego woda dodała mu sił – dzisiejszą rzekę Silnicę i olbrzymie kły nieznanego zwierza. Od tych kłów właśnie pochodzi nazwa Kielc.

Team building czy oferta kulturalna? Atrakcje dla uczestników konferencji w Kielcach

Miasto jest malowniczo położone – w Górach Świętokrzyskich i otoczone aż pięcioma rezerwatami przyrody. Granice miasta znajdują się na terenach Chęcińsko-Kieleckiego Parku Krajobrazowego. Dzięki takiej lokalizacji i pięknej przyrodzie Kielce oferują wiele możliwości aktywnego wypoczynku, zarówno dla miłośników spacerów, jak i jazdy na rowerze.

Wybierając sale konferencyjne w Kielcach, nie trzeba się martwić o dodatkowe atrakcje, które uczestnikom wydarzenia wypełnią czas wolny. Przez region przebiega Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo. Ciekawą ofertę ma Kadzielnia Kielce: Podziemna Trasa Turystyczna wiodącą przez jaskinie czy tyrolkowa Podniebna Trasa Widokowa.

Nie zabraknie też propozycji kulturalnych - odwiedzin w muzeach, w tym Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego, które znajduje się w budynku dawnego gimnazjum czy w kieleckich teatrach czy filharmonii. Wszystko to sprawia, że organizatorzy wydarzeń zyskują wiele atutów: profesjonalne sale konferencyjne w Kielcach, dogodną lokalizację oraz możliwość skorzystania z wielu dodatkowych atrakcji. Warto wspomnieć, że markę województwa oraz Kielc od lat skutecznie buduje Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Śląskiego.

Eventy i konferencje w Kielcach - jak dojechać?

W Kielcach przecinają się ważne drogi krajowe i międzynarodowe - S7, S74 (do granicy z Ukrainą) czy DK nr 73. Do miasta można dojechać również pociągiem - w pobliżu centrum miasta znajduje się dworzec kolejowy. Podróż z Krakowa do Kielc pociągiem zajmie ok. 1,5 godz., Katowic - ok. 2 godz., Warszawy - ok. 3 godz., Poznania - ok. 5 godz. W oddalonym o niecałe 9 km od centrum Kielc porcie lotniczym Kielce-Masłów lądują niewielkie samoloty (do 20 pasażerów). Najbliższe lotnisko międzynarodowe znajduje się w Krakowie-Balicach.

Kluczowe obiekty i sale konferencyjne w Kielcach

Kielce są turystycznym i gospodarczym centrum regionu. Jednym z największych centrów wystawienniczych - nie tylko w województwie, ale również w Europie - jest Centrum Kongresowe Targi Kielce. Dysponuje ono halą wystawienniczo-kongresową, która pomieści nawet 4500 osób oraz salą kongresowo-bankietową dla 850 uczestników. Organizatorzy konferencji w Kielcach skorzystać również mogą z 19 wielofunkcyjnych sal, 57-metrowej wieży widokowej oraz strefy VIP.

Aż 15 500 osób zasiądzie podczas eventu na widowni Stadionu Miejskiego w Kielcach, podczas gdy na płyta ma powierzchnię, umożliwiającą udział 7000 osób.

Duże eventy i konferencje w Kielcach z udziałem 700 osób przeprowadzić można w Centrum Konferencyjno-Bankietowym Hotel Binkowski. Aż 2000 m kw. na wydarzenia oferuje jeden z największych hoteli w stolicy świętokrzyskiego, czterogwiazdkowy Grand Hotel Kielce. Można tu zorganizować konferencję dla 600 gości, uroczysty bankiet, galę czy prezentację samochodów.

Imprezy z udziałem 400 uczestników odbyć się mogą także w trzygwiazdkowym Hotelu Echo. Interesującą ofertę ma także Filharmonia Świętokrzyska z salą koncertową, która pomieści ponad 500 osób. Pięciogwiazdkowy komfort zapewni Odyssey ClubHotel Wellness & SPA z 3 salami, które po połączeniu tworzą przestrzeń na konferencje dla 150 osób.

Sala konferencyjna Hyperion w Grand Hotel Kielce sale konferencyjne

Grand Hotel Kielce

Hotele konferencyjne w Kielcach - kameralnie i z klimatem

Osoby, które poszukują w Kielcach mniejszych przestrzeni o wysokim standardzie, bez trudu znajdą optymalny obiekt na spotkanie. W samym centrum miasta usytuowany jest trzygwiazdkowy Hotel Dal Kielce z 3 salami konferencyjnymi, które pomieszczą po 50 osób w układzie teatralnym, oraz 52 pokojami. Warty zainteresowania jest Hotel Pod Złotą Różą z 3 salami na szkolenia dla maksymalnie 60 uczestników i 25 komfortowymi pokojami.

Sala konferencyjna w Hotel Dal Kielce sale konferencyjne

Hotel Dal Kielce

Hotelem typowo biznesowym w Katowicach jest Qubus Hotel Kielce z salą na 46 osób. Warsztaty lub zebrania można również zorganizować w trzygwiazdkowym Hotelu 365 u stóp góry Pierścienica. Na organizatorów spotkań czeka w obiekcie czeka sala konferencyjna na 100 osób.

Kielce poza pięknym usytuowaniem mają dużo do zaoferowania organizatorom spotkań. Czy poszukujemy nowoczesnych przestrzeni na uroczyste gale i bankiety, czy kameralnych sal konferencyjnych blisko centrum Kielc, z pewnością w stolicy województwa świętokrzyskiego znajdziemy odpowiedni obiekt. 


Zdj. Pałac Biskupów, Paweł Schmidt, Wikimedia Commons

Sale konferencyjne w innych miastach