Sale konferencyjne w Zakopanem

Chcesz organizować konferencje w Zakopanem? W naszym przewodniku znajdziesz praktyczne informacje o mieście oraz: hotele, restauracje, atrakcje, sale konferencyjne w Zakopanem.

Zakopane, zimowa stolica Polski, miasto leżące u podnóża Tatr, odkryte w XIX wieku przez artystów i ludzi nauki, mimo rosnącej konkurencji ze strony kurortów słowackich, niezmiennie cieszy się ogromną popularnością. Również wśród organizatorów różnego rodzaju sympozjów i kongresów. Konferencje w Zakopanem trwają przez cały rok, a sale konferencyjne warto rezerwować z naprawdę dużym wyprzedzeniem.

Jeśli Zakopane ma w ogóle jakąś słabą stronę, to jest nią dojazd – na szczęście tylko w sezonie i w długie weekendy, więc dla organizatorów konferencji nie ma to tak wielkiego znaczenia. Słynna Zakopianka jest od lat modernizowana, więc trasę między Krakowem a stolicą Tatr można już pokonać w ok. 1,5 godziny. Do Zakopanego można się też dostać busami lub pociągiem – podróż z Krakowa trwa ok. 2 godzin.

Organizacja konferencji w Zakopanem

Czasy, kiedy wyznacznikiem i symbolem luksusu w Zakopanem był Hotel Kasprowy, dawno już minęły. Zakopane w tej chwili oferuje zarówno pięcio-, jak i czterogwiazdkowe hotele, w których na gości czekają znakomicie przygotowane sale konferencyjne, luksusowe gabinety odnowy biologicznej i komfortowe pokoje. Największe sale konferencyjne w Zakopanem wśród hoteli klasy premium oferują Nosalowy Dwór Resort&Spa (500 osób) oraz Hotel Belvedere Resort&Spa. Największą salą konferencyjną  dysponuje trzygwiazdkowy hotel Mercure Kasprowy Zakopane, który – przede wszystkim dzięki swojemu znakomitemu położeniu oraz legendarnemu klimatowi – jest ciągle chętnie wybierany jako miejsce większych i mniejszych konferencji, szkoleń czy imprez firmowych. W hotelach pięciogwiazdkowych w Zakopanem można z powodzeniem organizować bardziej kameralne konferencje: np. Hotel Litwor dysponuje salą na 60 osób, a Hotel Rysy Zakopane - na 150 osób. Zakopane ma również wiele hoteli trzygwiazdkowych z większymi i mniejszymi salami konferencyjnymi.

Organizatorów ze skromniejszym budżetem zainteresuje bogata oferta ośrodków szkoleniowych i konferencyjnych, które specjalizują się w obsłudze turystyki biznesowej, gwarantując pełen profesjonalizm za rozsądną cenę. Wśród nich warto zwrócić uwagę np. na Ośrodek Konferencyjno-Wczasowy Bel-Ami czy Centrum Konferencyjno-Rekreacyjne GEOVITA. Zakwaterowania dla gości szkoleń czy konferencji można również szukać w licznych domach wczasowych, w części zaadaptowanych na jedno- lub dwugwiazdkowe hotele.

Atrakcje dla uczestników konferencji

Zakopane słynie z Krupówek, kolejki linowej na Gubałówkę i Kasprowy Wierch, malowniczej trasy do Morskiego Oka, kuligów zimą oraz przejażdżek dorożkami i wozami góralskimi latem. Miasto oferuje również źródła termalne, muzea, galerie i teatry, liczne festiwale i imprezy otwarte – organizowane od wiosny do późnej jesieni – zwłaszcza w okolicach Wielkiej Krokwi. W sezonie narciarskim największą atrakcją są oczywiście ośnieżone stoki i imprezy sportowe – m.in. turniej skoków narciarskich. Od wiosny do jesieni na turystów spragnionych pięknych górskich widoków i świeżego powietrza czekają łatwe szlaki w dolinach, ścieżka nad reglami czy też wymagające lepszej kondycji (i większej ilości czasu) szlaki wiodące na tatrzańskie szczyty.

Karczmy i gospody góralskie oferują tradycyjną kuchnię – po dniu pełnym wykładów i umysłowego wysiłku uczestnicy konferencji w Zakopanem mogą odpocząć przy dźwiękach góralskich kapel i zjeść oryginalną kwaśnicę, grillowany oscypek, lokalny bundz czy napić się herbaty po góralsku (czyli ze spirytusem).

Spacer po klimatycznym, choć czasami zatłoczonym  mieście, wyjazd do Doliny Kościeliskiej czy Chochołowskiej sprawia, że konferencje w Zakopanem  są atrakcyjne dla wielu uczestników, a zaproszenie do wzięcia udziału w imprezie organizowanej w stolicy Tatr przyjmowane jest z radością. Zakopane to również znakomite miejsce dla organizacji imprez firmowych, wyjazdów integracyjnych czy eventów. Sale konferencyjne w Zakopanem, zapełnione bez względu na pogodę i porę roku, są najlepszym świadectwem tego, że atrakcyjność Zakopanego nie słabnie.

Zdj. Daro998, Wikimedia Commons

Liczba znalezionych obiektów: 70

Region w liczbach

  • Obiekty76
  • Liczba miejsc w salach konferencyjnych28,414
  • Liczba miejsc noclegowych10,287
  • Największa powierzchnia konferencyjna1,068 m2