dolnośląskie – znajdź idealne miejsce na konferencję
Strona główna    /    Przewodniki i kolekcje    /    Sale konferencyjne: dolnośląskie

Sale konferencyjne: dolnośląskie

Organizujesz konferencje w dolnośląskim? W naszym przewodniku znajdziesz praktyczne informacje o województwie oraz hotele, restauracje, atrakcje, sale konferencyjne w dolnośląskim.

czytaj dalej…

Wyróżnione obiekty z salami konferencyjnymi

Sprawdź naszą listę obiektów z salami konferencyjnymi

Organizacja konferencji w województwie dolnośląskim

Województwo dolnośląskie to region, którego stolicą jest jedno z najpiękniejszych, najbardziej wartościowych pod względem turystycznym i największych miast Polski, Wrocław. Jednak nie tylko on przyciąga w te okolice, magnesem są też góry. Rozległe Sudety z wielkimi, ale i kameralnymi kurortami. Rejon ten sprawdzi się zatem na duże kongresy i na firmowe integracje. A wachlarz obiektów z salami konferencyjnymi jest naprawdę imponujący!

Wielotysięczne eventy w województwie dolnośląskim

Największe eventy w województwie dolnośląskim wcale nie są zarezerwowane wyłącznie dla Wrocławia. Wśród miast "wyposażonych" w kilkutysięczne sale na różne imprezy są również Lubin oraz Wałbrzych. Największy w regionie obiekt konferencyjny to Stadion Wrocław. Jego trybuny pomieszczą ponad 45 tys. widzów, a prócz boiska znajduje się tu również centrum konferencyjne oferujące 13 sal, w tym Klub Biznesowy dla 2500 osób.

Kolejnym ważnym i dużym obiektem konferencyjnym we Wrocławiu jest Hala Stulecia, czyli Wrocławskie Centrum Kongresowe. Hala Główna pomieści niemal 5500 gości, a to jedna z dwunastu oferowanych przez obiekt sal. Budynek Hali jest dla Wrocławia bardzo charakterystyczny – powstał na początku XX wieku, 50 lat później został wpisany do rejestru zabytków, a w 2006 został uznany za obiekt światowego dziedzictwa UNESCO. Hala znajduje się na Śródmieściu, otoczona jest parkiem Szczytnickim, w którym znajduje się popularny Ogród Japoński.

Nieco mniejszy event zorganizujemy w Hali Widowiskowo-Sportowej w Lubinie. Tam na trybunach pomieści się ok. 3700 osób i ok. 900 osób na płycie. To budynek o zupełnie innym charakterze. Przede wszystkim cechuje się nowoczesną architekturą. Podobnie jak kolejny spory obiekt konferencyjny - Centrum Aktywnego Wypoczynku Aqua Zdrój w Wałbrzychu. Trybuny hali pomieszczą tu 3000 osób, a płyta boiska kolejnych 1000.

I znów wracamy do Wrocławia. Mówiąc o dużych i ważnych obiektach konferencyjnych w tym mieście nie możemy pominąć Hali Orbita o bardzo charakterystycznym kształcie, która pomieści jednocześnie 3000 osób oraz o Narodowym Forum Muzyki o efektownej, nowoczesnej architekturze. W NFM znajdują się Sala Główna na 1823 miejsca, Duża Sala Kameralna na 300 osób, dwie sale na 200 osób każda, oraz 4-poziomowe foyer mieszczące 1260 osób na koktajlu.

Dolnośląskie sale konferencyjne - spotkania na światowym poziomie

Wrocław to miasto światowej klasy i światowych możliwości. Dlatego wybór obiektów konferencyjnych w tym mieście jest niezwykle bogaty, a ich różnorodność ogromna. Pozostając przy dużych imprezach warto podkreslić instytucje nauki i kultury. Teatr Polski to 6 sal, z czego największa pomieści ponad 700 osób, Centrum Kongresowe Politechniki Wrocławskiej pomieści jednorazowo 620 osób, Akademia Wychowania Fizycznego dysponuje ośmioma salami, a największa stanowi miejsce na event 800 osób. Z kolei Opera Wrocławska to sala dla niemal 750 osób, podobnie jak Teatr Muzyczny Capitol. I to tylko niektóre z funkcjonujących we Wrocławiu instytucji naukowo-kulturalnych.

W tak dużym mieście jak Wrocław nie brakuje hoteli. W każdej kategorii, każdej wielkości, na każdą okazję. Wśród hoteli sieciowych jest tu czterogwiazdkowy hotel Mercure z 13 salami, największą dla prawie 600 osób, również czterogwiazdkowy hotel Novotel (dawny Orbis), również z 13 salami, największą dla 530 osób, trzygwiazdkowy hotel ibis Styles dysponujący 8 salami, w tym największą dla 500 osób, pięciogwiazdkowy Sofitel na Starym Mieście z 12 salami i foyer, a także trzygwiazdkowy Novotel z trzema salami dla 300 osób.

Wśród hoteli wyróżniających się architekturą, o mniejszych salach, jednak z wyrazistym, wyjątkowym klimatem we Wrocławiu rzucają się w oczy m.in. pięciogwiazdkowy butikowy hotel The Granary - La Suite Hotel mieszczący się w szesnastowiecznym, odrestaurowanym budynku w centrum miasta, również pięciogwiazdkowy i również zabytkowy hotel Platinum Palace, czy czterogiwazdkowy hotel Invite o bardzo nowoczesnym designie przy ul. Hubskiej.

Jednak to tylko kropla w morzu wrocławskich propozycji dla organizatorów eventów. Od standardowych hoteli ekonomicznych przez spektakularne sale teatrów czy muzeów i ogromne przestrzenie stadionu, aż po absolutnie wyjątkowe Salony Domu Edyty Stein... I co najważniejsze, Wrocław wciąż się rozwija. Miasto oczekuje zakończenia kilku rokujących dla rynku eventowego inwestycji, takich jak: Dom Expo, Hilton Garden Inn, czy Business Garden

Zabytkowe perełki regionu na konferencje i bankiety

Województwo dolnośląskie obfituje w piękne, zabytkowe miejsca, nie tylko za sprawą wrocławskich zabudowań. Także na dolnośląskiej prowinicji znaleźć można miejsca absolutnie zachwycające architekturą, klimatem i otoczeniem – gór, lasów, otwartej przestrzeni.

Do takich miejsc należy m.in. Pałac Brunów w Lwówku Śląskim. To zabytkowy pałac zbudowany w XV wieku, niski, o jasnej kamiennej elewacji, otoczny stylowym ogrodem. Oferuje on 5 sal konferencyjnych, w tym największą dla 450 osób. Innym efektownym pałacem jest Pałac Łagów w miejscowości o tej samej nazwie. To strzelisty, biały budynek z dwiema salami konferencyjnymi otoczony ascetycznym w wystroju terenem zielonym.

Kolejne dwa zabytkowe bardzo efektowne pałace znajdują się w Jeleniej Górze. Pałac Paulinum wzniesiony w XIX w. znajduje się na szczycie parkowego wzgórza, niemal w centrum miasta. Neorenesansowa rezydencja myśliwska oferuje restaurację, osiem sal konferencyjnych oraz pokoje. Natomiast Pałac Wojanów to XVII-wieczny budynek stojący nad brzegiem stawu w otoczeniu ogrodów. Oferuje on siedem sal konferencyjnych, w tym największą dla 300 osób. W województwie dolnośląskim popularny jest także Zamek Topacz, w którym dziś znajduje się czterogwiazdkowy hotel, Muzeum Motoryzacji i oczywiście centrum konferencyjne z czterema historycznymi salami, największa dla 500 osób. I oczywiście legendarny, owiany tajemnicą Zamek Książ w Wałbrzychu z salą dla 300 osób.

Konferencje i wyjazdy integracyjne w dolnośląskich górach

Na terenie województwa dolnośląskiego znajdują się Sudety – rozległe górskie pasmo, które obfituje w kurorty uwielbiane przez Polaków. To miejsca, w których idealnie się wypoczywa – narty, piesze wędrówki, wody termalne... Ale i o miejsce na dobry event czy wyjazd integracyjny nie jest trudno. Przykładowo w Świeradowie-Zdroju znajduje się Cottonina Villa & Mineral Spa Resort, czyli trzygwiazdkowy kompleks hotelowo-wypoczynkowo-konferencyjny, w którym znajdziemy zarówno eleganckie sale na konferencje i bankiety, jak i profesjonalne spa. W tym samym kurorcie polecamy też wizytę w hotelu Inteferie Aquapark Sport Hotel. Jak sama nazwa wskazuje, główną atrakcją tego miejsca jest park wodny, ale obiekt oferuje też profesjonalne sale na szkolenia czy konferencje.

Nie gorzej wygląda sytuacja w Polanicy-Zdroju. Tu skorzystać możemy z usług pięciogwiazdkowego Hotelu Spa Dr Ireny Eris, w którym znajdziemy pięć sal konferencyjnych dla 190 osób, a także – a może przede wszystkim – duże profesjonalne spa z basenem, 20 gabinetami i strefą wellness. Podobne cechy posiada też inny hotel w tym mieście. Hotel Polanica Resort & Spa co prawda posiada trzy gwiazdki, ale również serwuje usługi spa, basen i sale konferencyjne, nieco nawet większe.

Karpacza nikomu nie trzeba przedstawiać. Podobnie jak Jeleniej Góry, Szklarskiej Poręby czy Duszników-Zdroju. To kurorty duże i bardzo popularne. Nie dziwi więc obecność tak dużych hoteli, jak trzygwiazdkowy Mercure w Karpaczu z 146 pokojami oraz pięcioma salami konferencyjnymi dla 450 osób, Interferie Sport Hotel Bornit w Szklarskiej Porębie, który oferuje 6 sal konferencyjnych i ponad 80 pokoi, czy Mercure w Jeleniej Górze z 9 salami konferencyjnymi. W Karpaczu znajduje się także rodzinny, kameralny Leśny Dwór, który emanuje ciepłem i pozytywną energią. Całość otoczona jest piękną przyrodą, a w środku możemy cieszyć się ciepłymi wnętrzami kameralnych sal konferencyjnych, restauracji i pokojów. Z kolei w Dusznikach-Zdroju znajdziemy m.in. elegancki i wystawny trzygwiazdkowy hotel Impresja, oferujący dwie sale konferencyjne dla 240 osób, równie reprezentatywny hotel Fryderyk oraz hotel Sonata, mieszczący się w kamienicy w centrum miasta.