Strona główna    /    Przewodniki i kolekcje    /    Sale konferencyjne nad jeziorem

Sale konferencyjne nad jeziorem

Chcesz organizować konferencje nad jeziorem? A może szkolenie lub event? W naszym przewodniku znajdziesz hotele, ośrodki i sale konferencyjne nad polskimi jeziorami.

czytaj dalej…

Wyróżnione obiekty z salami konferencyjnymi

Sprawdź naszą listę obiektów z salami konferencyjnymi

Polska ma dwa wielkie skupiska jezior – Mazury oraz Kaszuby, ale i w innych regionach Polski – np. w Wielkopolsce czy w województwie lubuskim znajduje się sporo jezior. A tam gdzie są jeziora, są też i hotele i sale konferencyjne. Cisza i spokój plus piękne krajobrazy to wymarzone warunki do spokojnej pracy.

Konferencje na Mazurach

Najbardziej znane ośrodki konferencyjne położone są na Mazurach, które mają ugruntowaną pozycję wśród miejsc konferencyjnych. Bogata infrastruktura hotelowa, profesjonalnie wyposażone sale konferencyjne przyciągają organizatorów konferencji, zaś lasy i jeziora gwarantują uczestnikom spotkań, że po pracy będzie możliwość wypoczynku – w tym np. aktywnego spędzenia czasu na rowerach, łódkach czy kajakach. Hotel Gołębiewski w Mikołajkach (sala dla 1500 osób) czy Hotel Zamek Ryn (900 osób) to tylko niektóre luksusowe hotele konferencyjne, w których można z powodzeniem organizować wielkie kongresy czy konferencje nad jeziorami mazurskimi. Inne propozycje ośrodków konferencyjnych w Mikołajkach to np. Hotel Robert czy Hotel Mazurski Dworek. W Mrągowie, kolejnej znanej miejscowości wypoczynkowej uwagę zwracają oferty takich ośrodków jak Hotel Mrongovia Resort&Spa oraz Hotel Klub Mazury – w obydwóch można zorganizować konferencje na ok. 300 osób.

Organizacja konferencji nad jeziorami na Kaszubach

Ośrodki i sale konferencyjne nad jeziorem można też spotkać np. na Kaszubach. Kaszuby przyciągają zwłaszcza tym, że są o wiele mniej niż Mazury zatłoczone – a warunki, jakie oferują obiekty konferencyjne, są na bardzo przyzwoitym poziomie. Na Kaszubach konferencje nad wodą można zorganizować np. w czterogwiazdkowym Hotelu Gramburg (sala dla 300 osób) w Zblewie czy w ośrodku Kozi Gród Business & Recreation (sala dla 140 osób) – warto zwrócić uwagę, że ten ośrodek, jak i wiele innych położonych na Kaszubach, jest dogodnie skomunikowany z Trójmiastem. Od Gdańska jest oddalony zaledwie o 25 km.

Wielkopolskie ośrodki szkoleniowe nad jeziorami

Każdy, komu zależy na zorganizowaniu konferencji nad jeziorem, a nie dysponuje nieograniczonym budżetem, powinien wziąć pod uwagę ofertę ośrodków wypoczynkowych i konferencyjnych zlokalizowanych w Wielkopolsce. Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy Bernardynka w Ślesinie (sala dla 150 osób) czy Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy KAMA w Sierakowie (sala dla 120 osób) to lokalizacje na niskobudżetowe konferencje czy imprezy firmowe nad jeziorem. Atrakcje typu: pomosty do łowienia ryb, trasy rowerowe, szlaki na których można uprawiać nordic walking czy wypożyczalnie rowerów wodnych na pewno spodobają się uczestnikom imprez. W ośrodkach znajdują się też w pełni wyposażone sale konferencyjne, które wykorzystywane są głównie na różnego rodzaju szkolenia.

Hotele konferencyjne nad Zalewem Zegrzyńskim

Choć w pobliżu Warszawy nie ma naturalnego jeziora, trudno omawiając dogodne lokalizacje dla organizacji konferencji nad jeziorem, pominąć Zalew Zegrzyński i liczne ośrodki, które wyrosły nad jego brzegiem. To prawdziwe konferencyjne zagłębie dla stolicy Polski. Można tam znaleźć zarówno czterogwiazdkowe hotele, dysponujące salami konferencyjnymi nawet na 1,5 tys. osób – Warszawianka Hotel Wellness & SPA, czy Windsor Palace Hotel & Conference Center z salą dla tysiąca uczestników (obydwa ośrodki znajdują się w Jachrance) czy też najnowszy - Hotel Narvil. jak też mniejsze, bardziej kameralne obiekty, np. Pałac Zegrzyński w samym Zegrzu, z salą dla 80 osób. Nad Zalewem Zegrzyńskim znajduje się w sumie kilkanaście większych i mniejszych ośrodków, dysponujących nowoczesnymi salami konferencyjnymi i świetnym zapleczem hotelowym, zaś bliskość Warszawy sprawia, że jest to bardzo chętnie wybierana lokalizacja dla wszelkiego rodzaju szkoleń, sympozjów, kongresów i konferencji, również konferencji naukowych czy medycznych.