Tatry i Podhale – znajdź idealne miejsce na konferencję
Strona główna    /    Przewodniki i kolekcje    /    Sale konferencyjne: Tatry i Podhale

Sale konferencyjne: Tatry i Podhale

Organizujesz konferencje w Tatrach i na Podhalu? W naszym przewodniku znajdziesz praktyczne informacje o województwie oraz hotele, restauracje, atrakcje, sale konferencyjne w Tatrach i na Podhalu.

czytaj dalej…

Wyróżnione obiekty z salami konferencyjnymi

Sprawdź naszą listę obiektów z salami konferencyjnymi

Tatry i Podhale to jeden z najciekawszych i najpiękniejszych regionów Polski. Góry, strumyki, łąki, doliny, jeziora… piękne o każdej porze roku. W górach atrakcje zmieniają się wraz z porą roku. Za to przez cały rok oko cieszą pocztówkowe widoki, które podziwiać można tu na każdym kroku. Choć Tatry kojarzą się głównie z wypoczynkiem, to nie ulega wątpliwości, że są doskonałym miejscem na konferencje i integrację firmową.
 
Polskie góry mają klimat. Kościoły, zabytkowe zakopiańskie wille i podhalańskie chałupy razem z pięknem krajobrazu tworzą wyjątkową, niepowtarzalną atmosferę. W ostatnich latach Podhale stanowi już nie tylko uzupełnienie, lecz alternatywę dla Zakopanego – duży ruch turystyczny kieruje się w stronę Bukowiny Tatrzańskiej czy Białki Tatrzańskiej. Dotyczy to również organizacji konferencji czy imprez firmowych. Bo gości przyciągają nie tylko słynne podhalańskie termy, ale również świetnie przygotowane sale konferencyjne. Atutem Podhala jest również dojazd – samochodem najtrudniej dostać się do samego Zakopanego, natomiast wyremontowanymi drogami można bez problemu dotrzeć do innych miejscowości Podhala.

Sale konferencyjne na duże eventy w Tatrach i na Podhalu

Największe konferencje w tym regionie można zorganizować w hotelu Belvedere Resort & Spa w Zakopanem. To czterogwiazdkowy obiekt, oferujący 12 sal konferencyjnych, w tym największą dla 700 osób. W Zakopanem duże sale konferencyjne oferuje również Mercure Kasprowy, który podczas jednego eventu pomieści 550 osób. Z kolei hotel Bukovina w Bukowinie Tatrzańskiej oferuje sześć sal mieszczących od 15 do 210 osób, które można łączyć. Wówczas największy zorganizowany tu event może liczyć niemal 600 gości. Natomiast Nosalowy Dwór w Zakopanem to kompleks hotelowy składający się z trzech budynków: pięciogwiazdkowej Rezydencji Nosalowy, czterogwiazdkowego hotelu Grand oraz trzygwiazdkowego hotelu Nosalowy Dwór. Oferuje trzy sale konferencyjne, w tym największą dla 500 osób. Jednak w Zakopanem wybór obiektów oferujących sale konferencyjne dla kilkuset osób jest spory. 400 osób pomieści sala hotelu Aries Hotel & Spa, nieco mniej, bo 300-350 osób ugościć mogą hotele Radisson Blu i hotel Logos. Duże konferencje mogą odbywać się również w Nowym Targu – w hotelach Skalny Dworek i Góralski Raj, które pomieszczą po 350 osób, a także w Białym Dunajcu w Domu Weselnym Stara Piekarnia, który ugościć może 400 osób jednocześnie oraz w czterogwiazdkowym Hotel Bania Thermal & Ski w Białce Tatrzańskiej.

Obiekty konferencyjne w Tatrach na każdą okazję

I w Zakopanem, i w najbardziej znanych miejscowościach Podhala znajduje się dużo hoteli w standardzie czterech i trzech gwiazdek, które dysponują salami konferencyjnymi. Ciekawym miejscem jest Sądelski Dwór w Murzasichlu, który może przyjąć na konferencji 250 osób jednocześnie. Czterogwiazdkowy Hotel Crocus w Zakopanem oferuje cztery sale, w tym największą dla 160 osób, a trzygwiazdkowy Pensjonat Toporów w Białce Tatrzańskiej pomieści podczas jednego eventu 210 osób. Białka to również trzygwiazdkowce: Burkaty z kameralnymi salami konferencyjnymi mieszczącymi ok. 80 osób oraz hotel Liptakówka z czterema salami, największą dla 200 osób. Natomiast Zakopane może się pochwalić bardzo rozwiniętą i urozmaiconą bazą obiektów konferencyjnych. Prócz wymienionych warto wspomnieć także kameralne obiekty, takie jak czterogwiazdkowy Premium Nosal Resort czy pięciogwiazdkowce: hotel Litowr oraz hotel Art. & Spa.

Wyjazdy integracyjne w Tatrach i na Podhalu

Piękny krajobraz, najwyższe w Polsce szczyty górskie, przyjazne szlaki turystyczne w sezonie letnim, zachęcające do pieszych i rowerowych wędrówek, a zimą do uprawiania sportów na stokach górskich to oczywiste atuty Tatr i Podhala. Stosunkowo nowymi atrakcjami są wspaniałe termy, zbudowane z wielkim rozmachem w Bukowinie Tatrzańskiej i Białce Tatrzańskiej, w których baseny wypełnione są wodą o temperaturze od 30 do 38 stopni Celsjusza i umożliwiają odpoczynek i regenerację sił – czy to po sportowych szaleństwach, czy też po dniu spędzonym w salach konferencyjnych. Takie baseny udostępniają także hotele konferencyjne: Bania Thermal & Ski w Białce Tatrzańskiej, czy wspomniany wcześniej hotel Bukovina. W Tatrach znaleźć można ogrom obiektów z bardzo nowoczesnymi i pięknymi spa, a także z własnymi wyciągami narciarskimi! Takim hotelem jest m.in. trzygwiazdkowy Zawrat Ski Resort & Spa w Białce Tatrzańskiej.

Smaczna regionalna kuchnia serwowana w klimatycznych góralskich gospodach i karczmach, przy dźwiękach góralskich kapel to dodatkowa atrakcja, która może uzupełniać ofertę organizatorów konferencji i z pewnością dostarczy uczestnikom wiele niezapomnianych wrażeń. Nic więc dziwnego, że aby zabukować termin konferencji w Tatrach i na Podhalu trzeba o tym myśleć ze sporym wyprzedzeniem – zwłaszcza jeśli organizator ma jasno sprecyzowane preferencje co do terminu i określone wymagania co do standardu obiektu konferencyjnego czy sal konferencyjnych. Baza noclegowa i oferta ośrodków konferencyjnych w Tatrach i na Podhalu rozrasta się, więc z pewnością każdy klient biznesowy znajdzie coś odpowiedniego dla swoich potrzeb.