łódzkie – znajdź idealne miejsce na konferencję
Strona główna    /    Przewodniki i kolekcje    /    Sale konferencyjne łódzkie

Sale konferencyjne łódzkie

Organizujesz konferencje w łódzkim? W naszym przewodniku znajdziesz praktyczne informacje o województwie oraz hotele, restauracje, atrakcje, sale konferencyjne w łódzkim.

czytaj dalej…

Wyróżnione obiekty z salami konferencyjnymi w łódzkim

Sprawdź naszą listę obiektów z salami konferencyjnymi w łódzkim

Organizacja konferencji w województwie łódzkim

Województwo łódzkie to bez dwóch zdań ważna destynacja dla organizatorów konferencji. I wcale nie jest tak, że województwo łódzkie Łodzią stoi. Obiekty konferencyjne na światowym poziomie rozłożone są równomiernie na terenie całego województwa. I przybywa ich w tempie zawrotnym. To doskonała alternatywa dla położonej zaledwie 130 kilometrów dalej Warszawy.

Ziemia Łódzka, obejmująca kawałek historycznej Wielkopolski i część Mazowsza, a na południu sięgająca Małopolski, kojarzy się przede wszystkim z Łódzkim Okręgiem Przemysłowym. Jej nieco monotonny krajobraz tworzą w dużej części płaskie niziny. Większe obszary leśne to parki krajobrazowe w pobliżu Skierniewic i Wielunia oraz fragment Puszczy Pilickiej.

Centrum regionu stanowi wciąż niedoceniana Łódź. To miasto trzecie w Polsce pod względem liczby ludności zameldowanej (700 982) i czwarte pod względem powierzchni (293,25 km kw.). Doskonale znana z „Ziemi Obiecanej” Władysława Reymonta kojarzy się z przemysłem włókienniczym i filmowym, z ciekawą architekturą przełomu XIX i XX wieku, starych fabryk, pałaców i loftów. Urokliwa, prowincjonalna i eklektyczna zabudowa przyciąga zwłaszcza organizatorów eleganckich i klimatycznych spotkań.

Województwo łódzkie jest bardzo dobrze skomunikowane. Sześć kilometrów od centrum Łodzi znajduje się Międzynarodowy Port Lotniczy Łódź im. Władysława Reymonta (Łódź-Lublinek). W samym mieście są trzy dworce kolejowo-autobusowe: niedawno oddana do użytku Łódź Fabryczna, Łódź Kaliska oraz Łódź Żabieniec. Połączenia kolejowe w województwie są bardzo dobre. Dodatkowo województwo łódzkie przecinają dwie autostrady: A1 ze świeżo otwartą obwodnicą Łodzi oraz Autostrada Wolności A2 biegnąca z zachodu na wschód kraju. Oprócz tego droga ekspresowa S8 (jej fragment to słynna Gierkówka) oraz S14 i odchodząca od A2 droga krajowa „jedynka” biegnąca na południe.

Największe eventy w województwie łódzkim

Obiektem oferującym największą przestrzeń konferencyjną i kongresową jest Atlas Arena Łódź. Na jego trybunach pomieści się aż 13,5 tys. osób. Obiekt jest przystosowany do organizowania występów artystycznych, koncertów, wystaw, targów, a także kongresów, konferencji, szkoleń i bankietów. Arena jest umiejscowiona strategicznie: znajduje się alei bp. Bandurskiego, która jest częścią trasy W-Z, łączącej Retkinię z Widzewem. Obok Atlas Areny znajduje się dworzec kolejowy oraz autobusowy Łódź Kaliska. Nieco mniejszym obiektem jest MOSiR Łódź Hala Sportowa zlokalizowany przy ulicy ks. Skorupki 21. Znajduje się w nim widownia stała na 6710 miejsc. Istnieje jednak możliwość zorganizowania konferencji dla ponad 8,5 tysiąca uczestników. Najczęściej z obiektu korzystają organizatorzy targów o różnorodnej tematyce.

Kolejnym wielkim obiektem w Łodzi jest centrum kongresowe i targowe Expo. Łącznie 11 sal dostępnych w tym nowoczesnym, przeszklonym budynku jest w stanie pomieścić 3 tysiące osób uczestniczących w konferencji i ponad 1,5 tysiąca uczestników bankietów. Hala widowiskowo-sportowa przy Hotelu Sport w Bełchatowie to miejsce zdecydowanie wielofunkcyjne, dające pełną swobodę w planowaniu kongresów, konferencji, targów, szkoleń, wydarzeń sportowych. Powierzchnia 2800 mkw. umożliwia planowanie najbardziej wymagających wydarzeń na nawet 2,5 tysiąca osób, w tym gwarantuje również prawie 900 miejsc noclegowych. Hala cieszy się popularnością wśród organizatorów wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych (koncerty, wydarzenia teatralne, kabaretowe). Nieprzeciętna powierzchnia, dogodna lokalizacja (obiekt położony jest na trasie Warszawa-Wrocław) sprawia, że wszystkie organizowane tutaj wydarzenia nabiorą unikalnego charakteru.

Nie sposób w tym miejscu nie wymienić Hotelu Ossa Congress & Spa w Rawie Mazowieckiej. Oddalony jest jedynie 60 km od Warszawy i Łodzi. Leży w otulinie Puszczy Pilickiej, z dala od zgiełku miasta. Obiekt jest nowoczesnym centrum kongresowo-rekreacyjnym. Na gości czeka ponad 500 klimatyzowanych pokoi i apartamentów z malowniczymi widokami na okoliczne lasy oraz to co najważniejsze: zaplecze szkoleniowo-konferencyjne. Sala Auditorium Maximum dla 1600 osób, Sala Amfiteatralna dla 600 oraz Sala Kongresowa mieszcząca 700 osób. Dodatkowo 30 wielofunkcyjnych sal mieszczących od 10 do 180 osób. We foyer o powierzchni 2100 m2 można z powodzeniem zorganizować część wystawienniczą. Ossa dysponuje również potężnym zapleczem rekreacyjnym i sportowym oraz centrum spa.

Warto również zapoznać się z ofertą przygotowaną przez (uwielbiany zwłaszcza przez sportowców i Gabinet Prezydenta RP) Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Spale. Do dyspozycji gości oddanych jest tam 14 sal, z możliwością organizacji konferencji na 1400 osób. Obiekt zapewnia również miejsca noclegowe dla prawie 400 osób.

Organizacja konferencji w Łodzi

Stare fabryki i pałacyki w robotniczym klimacie zyskały na popularności, od kiedy zapanowała moda na secesję i architekturę przełomu wieków. Takimi perełkami Łódź może chwalić się na arenie międzynarodowej.

Listę otwiera nowoczesny Hotel Andel’s - zrewitalizowany budynek zabytkowej przędzalni Izraela Poznańskiego, który tworzy kompleks handlowo-rozrywkowy Manufaktura. Usytuowany na Bałutach, 1,5 km od ulicy Piotrkowskiej, niespełna 4 km od dworca Łódź Kaliska i 8 km od lotniska. Centrum konferencyjne składa się z 16 sal, które można łączyć, uzyskując osiem większych pomieszczeń, w tym Salę balową na 800 osób kinowo. Dzięki windzie towarowej istnieje możliwość wprowadzenia na Salę balową ciężkich elementów dekoracji lub samochodów.

Nie sposób pominąć również Hotelu Grand – najstarszego hotelu w Łodzi. Powstał on w 1888 roku. Po przebudowie na początku XX wieku stał się naprawdę nowoczesnym obiektem. Gościli w nim między innymi Jan Kiepura, Władysław Reymont, Henryk Sienkiewicz, Artur Rubinstein, Isadora Duncan i Ignacy Paderewski. Usytuowany jest przy najbardziej reprezentacyjnej ulicy Łodzi - ul. Piotrkowskiej, zwanej najdłuższą ulicą w Europie. Dzięki korzystnemu położeniu wszyscy goście mogą korzystać z bogatej oferty kulturalnej i rozrywkowej Łodzi. W 5 oddanych do dyspozycji salach konferencyjnych można śmiało zorganizować event na 250 osób.

EC1 Łódź - Miasto Kultury, to zespół obiektów nieczynnej łódzkiej elektrowni, podzielony na część EC1 Wschód i EC1 Zachód, składających się z budynków: rozdzielni, maszynowni, pompowni, kotłowni, zmiękczania wody, chłodni kominowej oraz budynku biurowego. Całość utrzymana w zachowanym po przeprowadzeniu prac konserwatorskich, postindustrialnym klimacie. Obiekt składa się z 6 powierzchni konferencyjnych mieszczących od 40 do 800 osób, w tym Planetarium ze 110 komfortowymi miejscami.

Monumentalne wnętrza fabryki Karola Scheiblera pozwolą Państwu poczuć prawdziwie łódzki klimat. Loft Aparts to zespół loftów zlokalizowany jest na Księżym Młynie w zrewitalizowanej XIX-w. fabryce tuż obok centrum miasta. Przestronne wnętrza, luksusowe wyposażenie oraz najwyższa jakość obsługi w czterech salach z możliwością organizacji konferencji na ponad 250 osób.

Pragnącym połączyć spotkania biznesowe z odpoczynkiem spodoba się Stacja Nowa Gdynia Business & Wellness Resort. Zaplecze w postaci dwóch sal konferencyjnych i sali biznesowej stanowi doskonałe miejsce do organizacji spotkań, szkoleń i konferencji kadry menedżerskiej w grupie do 90 osób. Do tego obiekt proponuje szeroką ofertę rekreacyjną i relaksacyjną dla klientów biznesowych. 

Zwolennikom nietuzinkowych miejsc z pewnością spodoba się Hotel Stare Kino Cinema Residence. Jest on jedynym w Polsce obiektem tego rodzaju, zlokalizowanym w sercu Łodzi. Koncepcja hotelu nawiązuje do łódzkiej tradycji filmowej stolicy kraju. Hotel dysponuje 80 miejscami noclegowymi w 42 stylowych apartamentach inspirowanych dziełami polskiej i zagranicznej kinematografii. Organizatorzy spotkań mogą skorzystać z dwóch sal konferencyjnych - na 35 i 60 osób oraz sali restauracyjnej.

Równie oryginalny jest Hotel Tobaco. To nowy, butikowy hotel w centrum miasta, zlokalizowany tuż obok Dworca Łódź Kaliska i Atlas Areny. Wielokrotnie nagradzany i nominowany do nagród za swój charakterystyczny wystrój, nawiązujący do historii miejsca - obiekt zlokalizowany jest bowiem w dawnej fabryce tytoniu. Tobaco to modne połączenie industrialnej surowości cegły z barwnymi wnętrzami i stylizacją na lata sześćdziesiąte. Hotel dysponuje 115 pokojami ze 150 miejscami noclegowymi. Tobaco szczególną wagę przywiązuje do organizacji szkoleń, konferencji i eventów. Dysponuje 5 nowoczesnymi salami mieszczącymi 70 osób.

Miasto wychodzi również naprzeciw zwolennikom bezpiecznych rozwiązań. Można bowiem śmiało skorzystać z zaplecza konferencyjnego charakterystycznego dla sieci hoteli. I tak w Łodzi znajduje się Hotel Novotel Łódź Centrum, Hotel Savoy, Holiday Inn, Hotel Campanile, Hotel Ibis oraz Qubus Hotel.

Choć Łódź nie jest ogromnym miastem, dysponuje sporym zapleczem kulturalnym umożliwiającym organizację eventów z klasą. I tak na pierwszym planie jest Filharmonia Łódzka im. Artura Rubinsteina. Oprócz tego teatry, między innymi: Teatr im. Stefana Jaracza, Teatr Powszechny czy Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka. Tę przykładową listę zamyka Multikino Łódź mogące pomieścić ponad 1000 osób.

Szkolenia i wyjazdy integracyjne w województwie łódzkim

Poszukujący miejsca na spotkanie biznesowe połączone z odrobiną odpoczynku, powinien pochylić się nad Fabryką Wełny Hotel & SPA w Pabianicach. To czterogwiazdkowy obiekt konferencyjno-hotelowy, oferujący kompleksowe usługi klientom indywidualnym, grupom turystycznym oraz grupom biznesowym. Specjalizuje się w organizacji konferencji, kongresów, eventów, bankietów, targów oraz imprez okolicznościowych. Obiekt został otwarty w marcu 2014 roku. Dysponuje 54 pokojami, 6 salami konferencyjnymi, centrum SPA, a ponadto - nowoczesnym klubem fitness z kortami do squash i kręgielnią.

Odrobinę dalej, 60 km od Łodzi, nad brzegiem Zalewu Sulejowskiego w Smardzewicach, znajduje się Centrum Konferencyjno Rekreacyjne MOLO. To dwupiętrowy, nowoczesny budynek z elementami nawiązującymi do motywów marynistycznych. Oferuje 6 sal konferencyjnych mieszczących od 15 do 190 osób.

Doskonałym miejscem odpoczynek są również Termy Uniejów. Miasteczko słynie z niezwykle kreatywnego i efektywnego wykorzystania złóż wód termalnych. Termy oferują możliwość organizacji konferencji, szkoleń, seminariów, warsztatów i wszelkiego rodzaju spotkań biznesowych. Termy Uniejów proponują organizatorom łącznie 8 sal na 100 osób.

Tamże znajduje się również Hotel Uniejów Eco Active & Spa. To wyjątkowy obiekt konferencyjny, położony urokliwie, na skarpie nad rzeką Wartą, niecałe 200 m od Starego Rynku. Z okien roztacza się widok na hotelowy ogród, rzekę, zamek Arcybiskupów Gnieźnieńskich i termy. W sumie 3 sale, mieszczące od 50 do 80 osób. Będąc w Uniejowie warto zajrzeć również do Browaru Wiatr. To nowoczesny, kameralny obiekt oferujący 3 sale konferencyjne oraz pokój spotkań mieszczące od 6 do 90 osób.

Elegancki bankiet w województwie łódzkim

Na terenie województwa łódzkiego nie brakuje urokliwych miejsc, idealnych dla chcących zorganizować (niekoniecznie) kameralne bankiety. Ośrodek Stary Młyn w Bolesławcu nad Prosną to idealne miejsce do pobytów wypoczynkowych oraz organizacji wszelkiego typu imprez szkoleniowo-integracyjnych, wesel i innych uroczystości. Oddalenie od miejskiego zgiełku cisza i spokój, otoczenie naturalnej przyrody doliny Prosny sprzyja odpoczynkowi i dobrej zabawie.

Na gości czeka Gościniec Młynarz, Karczma Młynarzówka, dziesięć całorocznych domków campingowych, zespół sal konferencyjnych, sala bankietowa na 150 osób, oraz wiata grillowa. Ośrodek otacza zadrzewiony, zielony teren dający doskonałe warunki do organizacji zabaw plenerowych, wycieczek pieszych i rowerowych. Potrzebie zorganizowania konferencji, szkoleń oraz imprez plenerowych i okolicznościowych w otoczeniu przyrody wyjdzie naprzeciw trzygwiazdkowy kompleks konferencyjno-hotelowy nad rzeką Mrogą.

Hotel nad Mrogą dysponuje trzema klimatyzowanymi salami konferencyjnymi. Do dyspozycji gości hotelu pozostają również sala biznesowa oraz sala biesiadna, znajdująca się w oddzielnym budynku. Dodatkową atrakcją Hotelu nad Mrogą jest domek spa, w którym znajdują się dwie sauny (sucha i mokra), gabinet masażu oraz ruska bania. Latem przy hotelu działają dwa baseny, nad rzeką czynna jest plaża, a personel obiektu wypożycza swym gościom sprzęt sportowy.

Pałac Chojnata to elegancki i stylowy obiekt położony w Woli Chojnata, w gminie Biała Rawska, w połowie drogi między Łodzią a Warszawą. Ten malowniczy budynek wtulony w zabytkowy park to gwarancja komfortowych warunków do pracy lub odpoczynku. Do reprezentacyjnych wnętrz Pałacu wybudowanego ok. 1850 r. wg projektu znanego architekta Henryka Marconiego, zaliczamy m.in.: elegancką Salę Balową, Salę Kominkową, Salę Słoneczną oraz Salę Kameralną, będących w stanie pomieścić łącznie ponad 250 uczestników konferencji i ponad 160 gości bankietu. 

Nieco bliżej Łodzi, bo jedynie 24 km od centrum miasta usytuowany jest Dworek Borowa. To jednobryłowy, murowany budynek, z użytkowym poddaszem i czerwonym wielospadowym dachem, stylizowany na dworek szlachecki. Posiada 1 salę konferencyjno-bankietową, mieszczącą do 120 osób. Istnieje jednak możliwość zorganizowania przyjęcia na świeżym powietrzu, w ogrodzie o powierzchni 5 000 mkw.

Warto rozważyć również organizację eventu w Best Western Plus Podklasztorze w Sulejowie nad Pilicą. To niezwykle oryginalny obiekt. Składa się na niego kompleks XII-wiecznych budowli Opactwa Cystersów. Łącznie do dyspozycji gości pozostaje 5 sal konferencyjnych mieszczących od 24 do 110 osób w ustawieniu kinowym. Dodatkowo w hotelu znajduje się 120 miejsc noclegowych w 50 pokojach.