Sale konferencyjne w Krakowie

Chcesz organizować konferencje w Krakowie? W naszym przewodniku znajdziesz praktyczne informacje o mieście oraz: hotele, restauracje, atrakcje, sale konferencyjne w Krakowie.

Kraków to jedno z najchętniej wybieranych miast na konferencje naukowe, konferencje medyczne czy biznesowe, również o charakterze międzynarodowym. Miasto przyciąga swoim prestiżem – w końcu jest to historyczna stolica Polski. Unikalne zabytki, bogata oferta kulturalna i znakomicie przygotowane sale konferencyjne sprawiają, że turystyka biznesowa w tym mieście rozwija się świetnie.

Kraków - idealna lokalizacja na konferencje

Atutem Krakowa jest również jego dogodne położenie komunikacyjne – Port Lotniczy im. Jana Pawła II w Balicach to drugie pod względem liczby odprawianych pasażerów lotnisko w Polsce. Od centrum miasta dzieli je 11 km. Pociągiem można dotrzeć do samego serca Krakowa – Dworzec Główny znajduje się tuż przy Plantach, otaczających Stare Miasto. Do Krakowa można również wygodnie dotrzeć autostradą A2.

Dla gości podróżujących z daleka, lokalizacja obiektu konferencyjnego blisko lotniska lub autostrady, a tym samym skrócony czas dojazdu, jest dużą zaletą. Stąd też otwarcie się na klienta biznesowego Portu Lotniczego w Balicach, który swoją ofertę poszerzył o 3 sale konferencyjne w nowoczesnym Terminalu VIP.  Sprawny dojazd do autostrady A4 Katowice-Kraków zapewnia położenie trzygwiazdkowego Hotelu Perła, w którym zorganizować można konferencję dla 100 osób w układzie teatralnym.

Organizacja konferencji w Krakowie

Kraków ma bardzo dobrą ofertę hoteli biznesowych, zarówno w standardzie trzech, jak i czterech i pięciu gwiazdek. Są wśród nich zarówno hotele wielkich, międzynarodowych sieci, ale także butikowe hotele zlokalizowane w samym sercu miasta – np. położony u stóp Wawelu Hotel Copernicus. Wszystkie hotele mają w ofercie własne sale konferencyjne, które mogą zmieścić od kilkudziesięciu do nawet kilkuset osób.

Część hoteli, zwłaszcza tych usytuowanych poza centrum Krakowa, powstała głównie z myślą o turystyce biznesowej, przede wszystkim na potrzeby różnego rodzaju konferencji oraz imprez dla firm. Hotele te to równocześnie nowoczesne obiekty szkoleniowe, z doskonałym zapleczem rekreacyjnym (np. gabinetami SPA). Ale i w samym centrum miasta można znaleźć znakomite hotele konferencyjne – m.in. Hotel Radisson Blu, usytuowany vis a vis kościoła Franciszkanów.

Wielkie obiekty konferencyjne

Druga dekada nowego millenium to prawdziwy renesans potencjału konferencyjnego Krakowa. W 2014 r. otwarto bowiem cztery imponujące i niezwykle nowoczesne obiekty eventowe, które nieprzerwanie przyciągają organizatorów konferencji i kongresów. Centrum Kongresowe ICE Kraków to reprezentacyjny obiekt konferencyjny z ogromnymi możliwościami. Jest przygotowany do organizacji konferencji i kongresów nawet na 3200 uczestników. Drugim nowym, znaczącym na mapie południowej Polski obiektem, jest EXPO Kraków z halami wystawienniczo-eventowymi o powierzchni 9 tysięcy metrów kwadratowych. Trzeci zaś z nowych obiektów, to hala widowiskowo-sportowa Tauron Arena Kraków, która zapewnia ponad 15 tysięcy miejsc siedzących, w tym w lożach VIP, oraz dwie sale konferencyjne i restauracje. Ostatnio otwarty, ultranowoczesny hotel Metropolo by Golden Tulip oferuje organizatorom spotkań aż 16 sal, w których można zorganizować kongres na kilka tysięcy uczestników. Również zaplecze noclegowe hotelu jest imponujące, bo obejmuje aż 440 miejsc noclegowych.

Ale to nie wszystko. Dla klientów biznesowych, na potrzeby konferencji i imprez firmowych, swoje podwoje otwierają również niektóre krakowskie muzea czy obiekty kulturalne – np. Teatr Słowackiego, krakowska Filharmonia czy Muzeum Lotnictwa

W sezonie letnim świetnym miejscem na eventy i szkolenia może być barka wiślana, którą można odbyć nawet kilkugodzinne rejsy, podziwiając malownicze widoki. Ofertę miasta wzbogaca bliskość jednego z najciekawszych zabytków – czyli Kopalni Soli w Wieliczce. Również tam możliwa jest zarówno organizacja konferencji, jak i organizacja imprez dla firm.

Atrakcje Krakowa

Uczestnicy imprez firmowych, eventów czy konferencji po dniu wypełnionym dyskusjami panelowymi, odczytami i warsztatami są spragnieni rozrywki. Tę Kraków oferuje na najwyższym poziomie – wszak miasto jako pierwsze w Polsce zostało wyróżnione w 2000 roku tytułem Europejskiej Stolicy Kultury. Ci, którzy mają ochotę po prostu dobrze się bawić, mogą zanurzyć się w świat krakowskich klubów i pubów – te w okolicach Rynku Głównego, a zwłaszcza Kazimierza, pracują do samego świtu. Spragnieni zwiedzania zabytków na pewno nie zdążą wszystkiego zobaczyć: Wawel, podziemia Rynku Głównego, krakowskie kościoły, szlak miejsc związanych z Janem Pawłem II - to tylko niektóre atrakcje miasta. Kraków słynie również z wyśmienitych restauracji: zarówno hotele biznesowe, jak i mniejsze hotele oferują sale bankietowe ze znakomitą kuchnią. Organizatorzy konferencji i eventów mogą również skorzystać z ofert licznych restauracji zlokalizowanych poza hotelami.

Władze miasta przywiązują dużą wagę do stworzenia jak najlepszych warunków do rozwoju turystyki biznesowej w Krakowie – wielkie konferencje naukowe czy konferencje medyczne służą budowaniu pozytywnego wizerunku miasta jako ważnego ośrodka akademickiego, nie tylko w kraju, ale i w regionie. Zaś dziesiątki mniejszych konferencji biznesowych czy imprez firmowych przekładają się na dochody miasta z turystyki, dzięki której Kraków może się rozwijać. Marzeniem włodarzy miasta jest, by sale konferencyjne, obiekty szkoleniowe w mieście pracowały przez cały rok. I rzeczywiście, sezon na konferencje w Krakowie praktycznie nigdy się nie kończy. A miasto ma wiele do zaoferowania uczestnikom imprez firmowych czy konferencji niezależnie od pory roku.

Liczba znalezionych obiektów: 285

Region w liczbach

  • Obiekty294
  • Liczba miejsc w salach konferencyjnych206,910
  • Liczba miejsc noclegowych26,347
  • Największa powierzchnia konferencyjna15,114 m2