opolskie – znajdź idealne miejsce na konferencję
Strona główna    /    Przewodniki i kolekcje    /    Sale konferencyjne w opolskim

Sale konferencyjne w opolskim

Organizujesz konferencje w opolskim? W naszym przewodniku znajdziesz praktyczne informacje o województwie oraz hotele, restauracje, atrakcje, sale konferencyjne w opolskim.

czytaj dalej…

Wyróżnione obiekty z salami konferencyjnymi

Sprawdź naszą listę obiektów z salami konferencyjnymi

Dostępne po zalogowaniu

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing

 • 150
 • 165
 • 60
Dostępne po zalogowaniu

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing

 • 150
 • 100
 • 58
Dostępne po zalogowaniu

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing

 • 230
 • 220
 • 219
Dostępne po zalogowaniu

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing

 • 250
 • 250
 • 54
Dostępne po zalogowaniu

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing

 • 180
 • 198
Dostępne po zalogowaniu

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing

 • 100
 • 110
 • 42
Dostępne po zalogowaniu

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing

 • 40
 • 111
 • 36
Dostępne po zalogowaniu

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing

 • 100
 • 110
 • 57

Organizacja konferencji w województwie opolskim

Województwo opolskie jest najmniejszym z województw w Polsce, położonym na południowym zachodzie Polski. Choć nie zawsze jest pierwszym wyborem organizatorów konferencji, warto przyjrzeć się obiektom, które znajdują się w województwie opolskim, bowiem jego położenie – graniczy z Czechami oraz z 4 województwami: dolnośląskim, wielkopolskim, łódzkim i śląskim – będzie zachętą do przyjazdu uczestników z tych regionów, a także z zagranicy.

Stolicą województwa jest położone na Nizinie Śląskiej Opole, a większymi miastami są m.in. Kędzierzyn-Koźle, Nysa, Brzeg, Kluczborg i Prudnik. Przez obszar województwa przebiega autostrada A4 oraz magistrala kolejowa wschód-zachód.

Choć województwo opolskie liczy sobie tylko 9412 kilometrów kwadratowych, a mieszkańcy stanowią ok. 2,6% ludności kraju, inwestorzy wciąż odkrywają jego potencjał. Opolskie, województwo, gdzie – jak głosi hasło – „zawsze jesteś zaproszony”, swoich gości może zachwycić 34 rezerwatami przyrody oraz 4 parkami krajobrazowymi, w tym położonym na północ od Opola Stobrawskim Parkiem Krajobrazowym czy Parkiem Krajobrazowym Góra Świętej Anny.

Województwo opolskie, czyli konferencje w klimatycznych wnętrzach 

Tym, którzy przepadają za wędrówkami po zamkach i pałacach, a także mają ciekawy pomysł, by zorganizować dla pracowników w takim otoczeniu imprezę integracyjną, event lub uatrakcyjnić program konferencji, województwo opolskie ma wiele do zaoferowania. XVII-wieczny Zamek w Dąbrowie, Zamek w Prószkowie, ruiny Pałacu w Kopisach, nieopodal Niemodlina… Jednym z najbardziej znanych obiektów jest fantazyjny Zamek w Mosznej o 365 pomieszczeniach i 99 wieżach, w którym co roku odbywa się festiwal muzyki klasycznej, a także magiczne zajęcia dla dzieci w stylu nauczania w Hogwarcie, szkole magii z książek o Harrym Potterze. W nastrojowych wnętrzach można również zorganizować konferencje – obiekt posiada 7 sal wyposażonych w meble epoki. To nie koniec. Na południe od Opola, w Rogowie Opolskim położonym przy autostradzie A4, natrafimy na piękny renesansowo-klasycystyczny Zamek – własność Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Na terenie zespołu znajduje się także neogotycki Domek pod Kogutkiem z 1915 roku. Zwiedzający mogą skorzystać z bazy noclegowej w obu obiektach, jak również wypocząć na terenie okalającego Zamek i Domek parku utrzymanego w stylu angielskim. Piękne okoliczności przyrody zachęcają też do zaplanowania konferencji lub sympozjum – znajdziemy tu 2 kameralne sale (na 30 i 50 osób). A to tylko niektóre z możliwości.

Obiekty i sale konferencyjne w województwie opolskim

Organizując spotkanie biznesowe, kursy czy eventy nie powinniśmy natrafić na problem ze znalezieniem sali konferencyjnej dostosowanej do naszych potrzeb i oczekiwać. Przestrzenie największe, mieszczące powyżej 1000 osób, mają w swojej ofercie: domEXPO Opole, w którego budynku znajdują się 4 sale mieszczące od 290 do 2500 gości w strefie konferencyjno-ekspozycyjnej, Centrum Wystawienniczo-Kongresowe Opole, które do dyspozycji klientów oddaje 6 sal mogących pomieścić od 50 do 2250 (w Hali wystawienniczej połączonej z foyer) gości oraz Wielofunkcyjny Ośrodek Sportowo-Rekreacyjny w Zakorzowie, 57 km od Opola, oferujący salę konferencyjno-bankietową dla 1200 osób.

W województwie opolskim znajduje się również 5-gwiazdkowy Pałac Sulisław, będący centrum biznesowym z ajurwedą, położonym w XVII-wiecznym pałacu, który jest interesującą propozycją dla klientów zainteresowanych organizacją zarówno kameralnych, jak i dużych imprez biznesowych. 10 sal konferencyjnych o powierzchni od 30 mkw. do 490 mkw. łączy stylowy design z nowoczesnym wyposażeniem na potrzeby klientów. Do czterogwiazdkowców należą: Hotel DeSilva Premium Opole oraz Piano Hotel Opole. Położony w centrum Opola Hotel DeSilva gwarantuje komfortowe warunki w 5 salach konferencyjnych mieszczących od 41 do 80 gości, a po połączeniu dwóch z nich powstaje przestrzeń dla 84 osób. Piano Hotel Opole – oprócz intrygującej lokalizacji w pobliżu amfiteatru, na Wyspie Pasieka – zainteresuje klientów klimatyzowaną, w pełni wyposażoną salą konferencyjno-bankietową na 30 osób, oraz małą salą konferencyjną VIP. Warto również wspomnieć o pubie hotelu, który także może zostać zaadaptowany na potrzeby organizacji eventów. Nie zapominajmy o innych, poza Opolem, większych miastach. W Kędzierzynie-Koźlu większymi salami na ponad 100 osób dysponują 3-gwiazdkowe hotele: Hotel Hugo Boss & SPA oraz Hotel Court Wellness & SPA. W Nysie wysoki poziom obsługi zapewnią: Centrum Hotelowo-Biznesowe Lider – z salą konferencyjno-bankietową na 600 osób i mniejszą, na kameralne spotkania, na 60 osób, czy 3-gwiazdkowy Hotel Europejski Nysa.

Zdj. Opole, SuperGlob, Wikimedia Commons