Sale konferencyjne w Katowicach

Chcesz organizować konferencje w Katowicach? W naszym przewodniku znajdziesz praktyczne informacje o mieście oraz: hotele, restauracje, atrakcje, sale konferencyjne w Katowicach.

Katowice, stolica województwa śląskiego, jeden z najbardziej znaczących ośrodków przemysłowych, ale i naukowych w Polsce, pracuje również na markę ważnego ośrodka konferencyjnego. Nie jest to łatwe, ze względu na utarte stereotypy oraz bliskość dwóch uznanych centrów konferencyjnych, jakimi są Kraków i Wrocław. Jednak Katowice mają wiele atutów, które docenią osoby, które zdecydują się organizować tu swoje konferencje.

Dojazd na konferencje do Katowic

Katowice to miasto doskonale skomunikowane zarówno z centralną, południową, jak i zachodnią częścią kraju. Miasto ma bezpośrednie połączenie z autostradą A4 i łatwy dojazd do nowej autostrady A1. Dogodną komunikację z miastami aglomeracji śląskiej, do której należą Katowice, zapewnia Drogowa Trasa Średnicowa. Do Katowic szybko (z Warszawy w ok. 3 godziny) można dotrzeć również pociągiem. Do stolicy Górnego Śląska można również łatwo dolecieć  samolotem, a lotnisko w Pyrzowicach należy do największych w kraju i ciągle rozwija swój potencjał.

Specjalność: przemysł, ekologia i konferencje medyczne

Katowice, ze względu na specyfikę regionu, są naturalnym miejscem do organizowania konferencji naukowych dotyczących przemysłu wydobywczego czy ekologii, a także konferencji biznesowych. Jednak Katowice to również jeden z najważniejszych w kraju wysokospecjalistycznych ośrodków medycznych, dlatego kongresy i konferencje medyczne to w stolicy Górnego Śląska codzienność. W Katowicach odbywają się zarówno wielkie konferencje i kongresy, jak i kameralne sympozja oraz spotkania. Można tu bowiem znaleźć całe spektrum sal konferencyjnych.

Sale konferencyjne w Katowicach

Od 2015 r. Katowice mogą poszczycić się prawdziwą eventową perłą - jest nią Międzynarodowe Centrum Kongresowe. Jest to największy tego typu obiekt w Polsce, w którym można zorganizować kongres na dosłownie tysiące uczestników. Na 35 tys. metrów kwadratowych rozmieszczono sale konferencyjne, balowe, wielofunkcyjne i audytorium. Spośród kilkudziesięciu obiektów konferencyjnych i szkoleniowych najbardziej rozpoznawalny to legendarny Spodek, w którym może spotkać się nawet 11 tysięcy osób. 

Nieco mniejsze konferencje i imprezy firmowe można organizować np. w Galerii Szybu Wilson, zabytkowych, industrialnych wnętrzach z I połowy XIX wieku (1 tys. osób).

Organizacja konferencji w Katowicach jest również możliwa w salach konferencyjnych instytucji naukowych – np. Uniwersytetu Śląskiego czy kulturalnych: klientów biznesowych zaprasza m.in. Teatr Śląski.

Katowice mają też luksusowy, pięciogwiazdkowy hotel – Hotel Monopol Katowice, w którym można również zorganizować konferencję dla 250 osób. Sporo jest hoteli czterogwiazdkowych, wśród których wyróżniają się Qubus Hotel Prestige, Angelo Hotel Katowice i Arsenal Palace Conference & Spa Hotel – w tych hotelach możliwe jest zorganizowanie konferencji od 250 do nawet 400 osób. Zdecydowana większość hoteli trzy i dwugwiazdkowych może zaproponować sale konferencyjne dla ok. 150 osób.

A co po konferencji?

Choć Katowice są miastem przemysłowym, pozbawionym istotniejszych zabytków, nie brakuje w nich ciekawych, interesujących miejsc i sposobów spędzenia wolnego czasu przez uczestników konferencji.  Jedną z ciekawszych propozycji jest Szlak Zabytków Techniki, na którym znajdują się m.in. historyczne górnicze osiedla (na terenie jednego z nich, Nikiszowca znajduje się jeden z ważniejszych obiektów konferencyjnych Katowic, Galeria Szyb Wilson).

Zakwaterowanie i bankiety w Katowicach

Planując organizację konferencji – zwłaszcza trwającej dłużej niż jeden dzień – organizator musi ocenić nie tylko standard i pojemność sal konferencyjnych, ale również możliwość zorganizowania dla uczestników bankietu czy zapewnienia odpowiednich warunków zakwaterowania. W obu przypadkach oferta, jaką zapewniają obiekty konferencyjne i szkoleniowe w Katowicach jest zadowalająca. Bankiety i eventy można organizować zarówno w hotelach, jak i  - dzięki zewnętrznym usługom cateringowym – w innych oryginalnych obiektach.

Oferta hoteli – od tych najbardziej luksusowych i komfortowych, po hotele dwugwiazdkowe, w których zapewnione są podstawowe wygody – jest bardzo rozbudowana, i organizatorzy konferencji mają możliwość dopasowania standardu do własnych potrzeb i możliwości budżetowych.

Warto podkreślić, że Katowice prężnie pracują na pozycję czołowego ośrodka konferencyjnego. Można się spodziewać, że nowe centrum kongresowe ożywi również inwestycje w hotelarstwie oraz usługach na rzecz sektora konferencyjnego, a organizacja konferencji w Katowicach stanie się dzięki temu jeszcze łatwiejsza.

zdj. Umkatowice.

Liczba znalezionych obiektów: 62

Region w liczbach

  • Obiekty65
  • Liczba miejsc w salach konferencyjnych93,014
  • Liczba miejsc noclegowych4,789
  • Największa powierzchnia konferencyjna15,386 m2