Katowice – znajdź idealne miejsce na konferencję
Strona główna    /    Śląskie    /    Sale konferencyjne Katowice

Sale konferencyjne Katowice

Chcesz organizować konferencje w Katowicach? W naszym przewodniku znajdziesz praktyczne informacje o mieście oraz: hotele, restauracje, atrakcje, sale konferencyjne w Katowicach.

czytaj dalej…

Wyróżnione obiekty z salami konferencyjnymi w Katowicach

Sprawdź naszą listę obiektów z salami konferencyjnymi w Katowicach

Dostępne po zalogowaniu

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing

 • 180
 • 203
Dostępne po zalogowaniu

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing

 • 160
 • 181
 • 154
Dostępne po zalogowaniu

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing

 • 160
 • 188
Dostępne po zalogowaniu

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing

 • 400
 • 450
 • 406
Dostępne po zalogowaniu

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing

 • 440
 • 450

Katowice, stolica województwa śląskiego, jeden z najbardziej znaczących ośrodków przemysłowych, ale i naukowych w Polsce, pracuje również na markę ważnego ośrodka konferencyjnego. Choć dużą konkurencją są dwa uznane centra konferencyjne – Kraków i Wrocław, to jednak Katowice odnajdują się na krajowym rynku MICE coraz lepiej. Nowoczesne i duże zaplecze to atut, który z pewnością docenią osoby, które zdecydują się organizować tu swoje konferencje.

Dojazd na konferencje do Katowic

Katowice to miasto doskonale skomunikowane zarówno z centralną, południową, jak i zachodnią częścią kraju. Przez miasto przebiega autostrada A4, a dużym udogodnieniem jest łatwy dojazd do nowej autostrady A1. Dogodną komunikację z miastami aglomeracji śląskiej, do której należą Katowice, zapewnia Drogowa Trasa Średnicowa.

Około 30 km od centrum Katowic znajduje się Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach, obsługujący około 2,5 milionów pasażerów rocznie, a w sercu miasta usytuowane jest też sportowe Lotnisko Muchowiec, na które można dotrzeć prywatnym samolotem.

Do Katowic szybko (z Warszawy w ok. 3 godziny, z Krakowa w niecałe 2 godziny) można dotrzeć również pociągiem. Katowicki Dworzec kolejowy jest jednym z największych krajowych obiektów tego typu, o najwyższej kategorii Premium. W jego podziemiach znajduje się dworzec autobusowy.

Specjalność: przemysł, ekologia i konferencje medyczne

Katowice, ze względu na specyfikę regionu, są naturalnym miejscem do organizowania konferencji naukowych dotyczących przemysłu wydobywczego czy ekologii, a także konferencji biznesowych. Jednak Katowice to również jeden z najważniejszych w kraju wysokospecjalistycznych ośrodków medycznych, dlatego kongresy i konferencje medyczne to w stolicy Górnego Śląska codzienność. Katowice z liczbą studentów sięgającą w samym mieście 80 tysięcy, a niemal 200 tysięcy w całej Metropolii Silesia, są także ważnym miastem akademickim, dlatego często odbywają się tu zarówno wielkie konferencje i kongresy, jak i kameralne sympozja oraz spotkania naukowe. Można tu bowiem znaleźć całe spektrum sal konferencyjnych.

Największe obiekty konferencyjne w Katowicach

Stale rozwijające się zaplecze konferencyjne i eventowe Katowic przyciąga równie wielkie wydarzenia. To właśnie tu w minionych latach odbyły się: Konferencja COP24, OFF Festival, European Start'up Days, Festiwal Nowa Muzyka (Tauron Nowa Muzyka), Rawa Blues Festival, finały Intel Extreme Masters czy Europejski Kongres Gospodarczy.
Poszukujący naprawdę dużych przestrzeni na kongresy i eventy w Katowicach, w pierwszej kolejności zainteresują się Międzynarodowym Centrum Kongresowym, prawdziwą eventową perłą, oraz wizytówką stolicy województwa śląskiego – legendarnym Spodkiem.

Otwarte w 2015 r. Międzynarodowe Centrum Kongresowe jest największym tego typu obiektem w Polsce. Zorganizować w nim można kongres na 8 tysięcy uczestników czy bankiet zasiadany dla 12 000 gości. Na 38 000 mkw. rozmieszczono 35 sal konferencyjnych, balowych, wielofunkcyjnych oraz audytorium, przestronną antresolę i hol. Międzynarodowe Centrum Kongresowe połączone jest przejściem podziemnym z Halą Widowiskowo-Sportową Spodek, co daje możliwość wykorzystania możliwości i potencjału eventowego obu obiektów. Spodek podczas wydarzenia na widowni w hali głównej pomieści prawie 8000 osób, a gdy scena zostanie umieszczona na płycie głównej, łącznie z wszystkimi sektorami uzyskujemy miejsce na ponad 11 000 uczestników.

Innego typu obiektem, ale również jednym z największych i najbardziej rozpoznawalnych w Katowicach, jest Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia z Salą Koncertową na 1800 miejsc, z salą kameralną i foyer przeznaczonym do organizacji bardziej kameralnych eventów. Warto wspomnieć też o Muzeum  Hutnictwa Cynku Walcownia, które w ofercie komercjalnej posiada salę Cynkownia, która na konferencji pomieści 2500 osób, a łącznie do dyspozycji organizatorów spotkań oddanych jest prawie 3000 mkw. części eventowej. 

Audytorium w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach sale konferencyjne

Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach

Nowocześnie czy postindustrialnie? Sale konferencyjne w Katowicach

Katowice są miastem chętnie wybieranym na wydarzenia z uwagi na odrestaurowane obiekty poprzemysłowe, o unikalnym klimacie. Duże konferencje i imprezy firmowe można organizować np. w Galerii Szybu Wilson, zabytkowych, industrialnych wnętrzach z 1. połowy XIX wieku, które pomieszczą tysiąc osób. 2500 mkw. dostępnej przestrzeni z możliwością podziału na mniejsze strefy, a także dziedziniec i tereny zielone z dostępem do mediów pozwolą na przygotowanie tu pikników filmowych, festynów czy koncertów w plenerze.

Organizacja konferencji w Katowicach jest również możliwa w salach konferencyjnych ośrodków naukowych – np. Uniwersytetu Śląskiego lub Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach czy instytucji kulturalnych. Klientów biznesowych zaprasza m.in. Muzeum Śląskie z salą audytoryjną dla 332 osób oraz foyer liczącym 500 mkw. i mniejszymi salami edukacyjnymi.

Warto wspomnieć także o ważnej instytucji kultury i zarazem dla śląskiego przemysłu spotkań – Katowice Miasto Ogrodów, usytuowanej na placu Sejmu Śląskiego, które dysponuje salą koncertową dla prawie 1000 osób, salą teatralną i kilkoma galeriami sztuki. Odpowiada ona za realizację dużych projektów jak: Katowice JazzArt czy Katowice Street Art Festival.

Nowoczesne i luksusowe katowickie hotele na konferencje

Katowice mają wiele do zaproponowania klientom biznesowym, poszukującym luksusowych przestrzeni na konferencję oraz wypoczynek. W pięciogwiazdkowym hotelu Monopol Katowice (z 3 salami konferencyjnymi), który poszczycić się może ponad 110-letnią historią, zorganizować można konferencję dla 120 osób. Wymagający organizator spotkań z pewnością będzie zadowolony ze standardu i oferty konferencyjnej czterogwiazdkowych: hotelu Courtyard by Marriott Katowice City Center – z 8 salami konferencyjnymi (dla maksymalnie 300 osób), Vienna House Easy Katowice z centrum konferencyjnym o powierzchni 1350 mkw. i 13 salami (na wydarzenia dla 400 osób) czy Novotel Katowice Centrum z 14 wielofunkcyjnymi salami (na konferencję do 230 uczestników).

Wśród czterogwiazdkowców wyróżniają się też: Park Inn by Radisson Katowice czy Q Hotel Plus Katowice – w tych hotelach możliwe jest zorganizowanie konferencji od 25 do nawet 420 osób. Zdecydowana większość katowickich hoteli trzy- i dwugwiazdkowych może zaproponować sale konferencyjne dla 80-150 osób.

Sala konferencyjna Opal w budynku Vienna House Easy Katowice sale konferencyjne

Vienna House Easy Katowice

Zakwaterowanie i bankiety w Katowicach

Planując organizację konferencji – zwłaszcza trwającej dłużej niż jeden dzień – organizator musi ocenić nie tylko standard i pojemność sal konferencyjnych, ale również możliwość zorganizowania dla uczestników bankietu czy zapewnienia odpowiednich warunków zakwaterowania. W obu przypadkach oferta, jaką zapewniają obiekty konferencyjne i szkoleniowe w Katowicach, jest zadowalająca. Bankiety i eventy można organizować zarówno w hotelach, jak i  - dzięki zewnętrznym usługom cateringowym – w innych oryginalnych obiektach.

Oferta hoteli – od tych najbardziej ekskluzywnych i komfortowych, po hotele dwugwiazdkowe, w których zapewnione są podstawowe wygody – jest bardzo rozbudowana i organizatorzy konferencji mają możliwość dopasowania standardu do własnych potrzeb i możliwości budżetowych. Do obiektów z największym zapleczem noclegowym należą: Novotel Katowice Centrum z 300 pokojami oraz  Vienna House Easy Katowice z 203 pokojami.

Warto podkreślić, że Katowice prężnie pracują na pozycję czołowego ośrodka konferencyjnego, dlatego stale rozbudowywane jest zaplecze hotelowe i powstają nowe obiekty, gwarantujące uczestnikom kongresów i festiwali komfortowe warunki do odpoczynku.

A co po konferencji?

Do Katowic przyciągać mogą nie tylko unikalne postindustrialne obiekty oraz rosnący potencjał kongresowy i konferencyjny, ale również interesujące miejsca oraz niebanalne sposoby spędzenia wolnego czasu przez uczestników konferencji.  Jedną z ciekawszych propozycji jest Szlak Zabytków Techniki, na którym znajdują się m.in. historyczne górnicze osiedla. W ścisłym centrum Katowic usytuowane jest Muzeum Śląskie z wieżą spadochronową, z której podziwiać można panoramę miasta i Spodek, w którym odbywają się festiwale, duże widowiska i koncerty. W pobliskim Zabrzu w Kopalni Guido zorganizować można eventy dla firm i spotkania integracyjne, w których scenariusz włączone są zwiedzanie kopalni i górnicza szychta i rozgrywka turbogolfa w podziemnych przestrzeniach.

Katowice – ważne organizacje dla branży spotkań

W lipcu 2009 r. powołany został Referat Kongresów i Konferencji – Convention Bureau Katowice, które wsparło w znacznym stopniu rozwój przemysłu spotkań  w regionie, dla którego konferencje i kongresy stały się coraz ważniejszym produktem, a inwestycje w nowoczesną sieć hotelową i bazę konferencyjną szansą lepsze wypromowanie Katowic w kraju i na świecie.

zdj. Umkatowice

Sale konferencyjne w innych miastach