Białystok – znajdź idealne miejsce na konferencję
Strona główna    /    Podlaskie    /    Sale konferencyjne w Białymstoku

Sale konferencyjne w Białymstoku

Przewodnik - Konferencje Białystok. Chcesz organizować konferencje w Białymstoku? W naszym przewodniku znajdziesz praktyczne informacje o mieście oraz: hotele, restauracje, atrakcje, sale konferencyjne w Białymstoku.

czytaj dalej…

Wyróżnione obiekty z salami konferencyjnymi w Białymstoku

Sprawdź naszą listę obiektów z salami konferencyjnymi

Białystok, stolica województwa podlaskiego, jest największym miastem w północno-wschodniej części kraju. Dynamiczny rozwój i multikulturowy charakter przyciąga organizatorów, którzy planują eventy lub konferencje w Białymstoku. Na rzecz promocji regionu, także w obszarze MICE, działa Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna.

Jako dojechać na konferencję w Białymstoku?

Białystok jest największym węzłem komunikacyjnym w Polsce północno-wschodniej. Przez miasto przebiega międzynarodowa drogowa trasa europejska E67, znana też pod nazwą Via Baltica, która łączy państwa Europy Zachodniej ze Skandynawią. Przez Białystok przebiegają również: droga krajowa nr 65, która prowadzi do przejścia granicznego z Białorusią oraz drogi ekspresowe S8 i S19.

Przez miasto przebiega również Rail Baltica, linia kolejowa, na której trasie znajdują się miasta: Warszawa, Suwałki, Kowno, Ryga i Tallin. Podróż do Białegostoku z Warszawy zajmie niecałe 2,5 godz., z Poznania i Gdańska - 5,5 godz., Krakowa - 6 godz.

Wydarzenie na dużą skalę? Największe sale konferencyjne w Białymstoku

Stolica województwa podlaskiego może pochwalić się urozmaiconą ofertą dla organizatorów spotkań. Największym obiektem na konferencje jest Stadion Miejski w Białymstoku, z ponad 22 tys. miejsc na trybunach i 6 lożami Skybox. Obiekt oferuje niemal 9000 m kw. powierzchni targowych i 12 sal konferencyjnych. 

Duża Scena Opery i Filharmonii Podlaskiej zapewnia 2000 m kw. na eventy, w tym 853 miejsca siedzące. W budynku znajdują się także sale, które sprawdzą się podczas spotkań w gronie od 50 do 550 osób. Event lub konferencję w Białymstoku uatrakcyjni spacer lub przyjęcie na tarasie widokowym na dachu Opery.

Najbardziej imponującym zapleczem biznesowym pochwalić się może Hotel Gołębiewski Białystok - z salą kongresową o powierzchni 622 m kw., która może zostać powiększona o antresolę i pomieścić w efekcie 750 uczestników konferencji.

Sala kongresowa w Hotelu Gołębiewski Białystok konferencje

Hotel Gołębiewski Białystok, Sala Kongresowa

Na kongresy, szkolenia i eleganckie bankiety - prestiżowe hotele w stolicy Podlasia

W mieście bez trudu znajdziemy zarówno obiekty szyte na miarę organizowanych wydarzeń - ekonomiczne, dwu- i trzygwiazdkowe oraz te o najwyższym standardzie z czterema bądź pięcioma gwiazdkami. Luksusowy, pięciogwiazdkowy Royal Hotel & Spa, położony w centrum miasta, oferuje salę konferencyjną dla 70 osób, elegancką restaurację Monte Carlo oraz Browar Stary Rynek.

Royal Hotel & Spa Białystok sala konferencyjna

Hotel Royal & Spa

Również w centrum Białegostoku usytuowany jest czterogwiazdkowy Best Western Hotel Cristal, który poszczycić się może 65 latami tradycji hotelarskiej. W obiekcie zorganizować można szkolenia dla 16-50 osób, a wyróżniona w przewodniku Gault & Millau hotelowa restauracja zachęca do zaaranżowania w niej kolacji i spotkań biznesowych. Wśród białostockich obiektów nie brakuje także tych o charakterze butikowym. Hotel Branicki, nawiązujący stylem do dawnego, ekskluzywnego Hotelu Ritz, oferuje sale bankietowe na wydarzenia dla nawet 120 gości oraz sale konferencyjne dla 100 osób.

Designerskie, nowoczesne, a zarazem oryginalne wnętrza to duża zaleta czterogwiazdkowego Hotelu Traugutta3. Na gości konferencji czekają 25 komfortowe pokoje oraz 4 sale konferencyjne w centrum Białegostoku. Największa przestrzeń pomieści 250 osób.

Zaplecze noclegowe, czyli gdzie zakwaterować gości konferencji w Białymstoku?

Wśród białostockich hoteli, oferujących największe zaplecze noclegowe, poza wspomnianym już Hotelem Gołębiewski Białystok (218 pokoi), warto wymienić ibis Styles Białystok (14 sal konferencyjnych) z 129 pokojami, Hotel Podlasie (4 sale konferencyjne) z 89 pokojami czy Hotel 3 Trio (8 sal konferencyjnych) z 70 pokojami. Nie brak także mniejszych, kameralnych obiektów, które pozwolą zakwaterować do 50 gości, np. Hotel Aristo  czy Hotel pod Herbem Białystok.

Niezależnie od tego, jakiego typu wydarzenie ma się odbyć na Podlasiu, z pewnością bez trudu można dokonać wyboru wśród nowoczesnych i profesjonalnie wyposażonych sal konferencyjnych w Białymstoku.

Photo by Tomek Baginski on Unsplash

Sale konferencyjne w innych miastach