Warszawa – znajdź idealne miejsce na konferencję
Strona główna    /    Mazowieckie    /    Sale konferencyjne w Warszawie

Sale konferencyjne w Warszawie

Przewodnik - Konferencje Warszawa. Chcesz organizować konferencje w Warszawie? W naszym przewodniku znajdziesz praktyczne informacje o mieście oraz: hotele, restauracje, atrakcje, sale konferencyjne w Warszawie.

czytaj dalej…

Wyróżnione obiekty z salami konferencyjnymi w Warszawie

Sprawdź naszą listę obiektów z salami konferencyjnymi


Obiekty z salami konferencyjnymi w okolicy

Sale konferencyjne Warszawa

Stolica kraju to najbardziej oczywisty wybór lokalizacji do organizacji konferencji. Na hasło “sale konferencyjne Warszawa” organizator spotkań otrzyma wiele atrakcyjnych ofert. W stolicy znajdują się sale konferencyjne dostosowane do potrzeb i możliwości praktycznie każdego meeting plannera – zarówno pod względem powierzchni, standardu, jak i ceny. Atutem Warszawy jest z pewnością jej położenie oraz wygodne połączenia komunikacyjne zarówno krajowe, jak i zagraniczne. Nie bez znaczenia są niemal nieograniczone możliwości aranżacji atrakcji.

Sezon na konferencje w Warszawie trwa niemal przez cały rok, choć nieco mniejsze oblężenie sale konferencyjne przeżywają w okresie letnim. W Warszawie mieszczą się praktycznie wszystkie instytucje centralne, swoje przedstawicielstwa mają państwa oraz organizacje międzynarodowe, a także zagraniczne koncerny. To wszystko podnosi atrakcyjność Warszawy jako miejsca organizacji konferencji czy też innej poważnej imprezy, zwłaszcza o zasięgu ogólnokrajowym.

Warszawa to również największy w kraju ośrodek akademicki, z czołowymi publicznymi i prywatnymi uczelniami (Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska, Szkoła Główna Handlowa, Akademia Leona Koźmińskiego), które są naturalnym zapleczem intelektualnym dla konferencji naukowych. W stolicy siedzibę mają najbardziej liczące się w branży firmy, specjalizujące się w organizacji konferencji i różnego rodzaju eventów i imprez firmowych.

Organizacja konferencji w Warszawie - jak dojechać?

Stolica jest miastem bardzo dobrze skomunikowanym z resztą kraju. Największy port lotniczy w Polsce, lotnisko im. Fryderyka Chopina, które obsługuje zarówno krajowe, jak i zagraniczne rejsy, oddalone jest tylko 8 km od centrum miasta. Łatwo do stolicy dotrzeć również pociągiem, dzięki czemu szczególnie dużym powodzeniem w przypadku zwłaszcza jednodniowych konferencji cieszą się sale konferencyjne położone w ścisłym centrum miasta, niedaleko Dworca Centralnego.

Zmotoryzowani goście eventów i konferencji w Warszawie bez problemów dotrą na miejsce samochodem – zarówno drogami ekspresowymi z południa i północy, jak i autostradą z zachodu oraz wschodu. Organizowanie konferencji w centrum Warszawy ma duży atut w postaci dobrze rozbudowanej bazy gastronomicznej i dostępności do instytucji kulturalnych. Dobrze jest jednak wziąć pod uwagę stosunkowo niedużą liczbę dostępnych miejsc parkingowych w Śródmieściu w godzinach szczytu.

Luksusowe hotele na konferencje w Warszawie

W stolicy znajduje się wiele hoteli o najwyższym standardzie – i to zarówno tych należących do znanych, światowych sieci, jak i hoteli butikowych, bardziej kameralnych, ale niemniej luksusowych. Jednym z nich jest Raffles Europejski Warsaw, ekskluzywny obiekt na bankiety i konferencje w centrum Warszawy. Największa z dostępnych sal, Europejska Balowa, pomieści 150 gości w ustawieniu teatralnym. Do czołówki polecanych hoteli pięciogwiazdkowych należą również Nobu Hotel Warsaw (7 sal konferencyjnych), Regent Warsaw Hotel (13 sal konferencyjnych), Hotel Bellotto (7 sal konferencyjnych) czy H15 Boutique Hotel & Residence (4 sale).

Niezależnie od tego, czy preferuje się wnętrza stylowe, czy nowoczesne, cztero- oraz pięciogwiazdkowe hotele konferencyjne w Warszawie gwarantują najwyższy standard obsługi, ale także imponujące sale. Największą w stolicy powierzchnię konferencyjno-eventową oferuje Sangate Hotel – niemal 6 tysięcy m kw., na których rozlokowanych jest 15 sal i 7 pokoi spotkań. Największa z przestrzeni sprawdzi się na kongresy dla nawet 2300 uczestników. Z kolei Centrum konferencyjne DoubleTree by Hilton & Conference Center pochwalić sie może 5 tysiącami m kw. wraz ze swoją reprezentacyjną przestrzenią – Salą Balową Universe na konferencje czy bankiety dla 2 tysięcy gości. Inny obiekt sieci, Hilton Warsaw and Convention Centre, pomieści ponad 1600 osób, a Aiport Hotel Okęcie – 800 uczestników wydarzenia.

Sala konferencyjne "Balowa" w Regent Warsaw Hotel

Regent Warsaw Hotel

Warszawa: sale konferencyjne poza hotelami

Warto podkreślić, że sale konferencyjne w Warszawie należą do europejskiej czołówki pod względem komfortu, wyposażenia i zaplecza dla uczestników szkoleń czy imprez firmowych. A jeśli potrzebna jest sala na ponad 2 tysiące osób? W Warszawie, mimo braku prawdziwego centrum kongresowego, można sobie z tym poradzić.

Obiekty sportowe na eventy i kongresy w Warszawie

Największe eventy i konferencje w Warszawie zorganizować  można w obiektach sportowych. Stadion PGE Narodowy dysponuje aż 50 tysiącami m kw. powierzchni biznesowej. Jego Centrum Konferencyjne pomieści 2 tysiące osób, a Biznes Klub z Galerią – tysiąc gości w ustawieniu teatralnym. Dużym zapleczem dysponuje też Stadion Legia Warszawa. Na trybunach stadionu zasiąść może ponad 31 tysięcy osób, a w największej z oferowanych sal w Centrum Konferencyjnym – 900 gości. Popularnym miejscem, w którym odbywają się imprezy masowe w Warszawie, jest hala widowiskowo-sportowa Torwar. Na jej widowni zasiąść może przeszło prawie pięć tysięcy osób, zaś na płycie głównej – niemal półtora tysiąca gości. Ofertę dopełniają 3 sale konferencyjne. Nie można też nie wspomnieć o Torze Służewiec, który organizatorom wydarzeń ma do zaproponowania różne strefy, w tym  ogromny teren zielony (138 ha), które są dostosowane do organizacji konferencji, targów, firmowych pikników i imprez integracyjnych.

Centra targowe w Warszawie

Wielkie obiekty konferencyjne to centra targowe. W Warszawie są to: Global EXPO Warszawa, w którym można zorganizować konferencję nawet dla ponad 12 tys. osób oraz Centrum EXPO XXI – tam w konferencji może uczestniczyć 5 tys. osób. Blisko Warszawy, w Nadarzynie, usytuowany jest Ptak Warsaw Expo, centrum targowo-kongresowe złożone z 6 hal wystawienniczych, mieszczących po 5 tysięcy osób  każda.

Profesjonalne sale szkoleniowe w Warszawie

A co z organizatorami, którzy poszukują sal szkoleniowych w dogodnej lokalizacji? Stołeczny rynek MICE ma ofertę skierowaną również do nich. Panoramę miasta podziwiać można z 38. piętra myhive Warsaw Spire, który dysponuje 3 salami na warsztaty do 100 uczestników. Nowoczesne studia z profesjonalnym wyposażeniem do realizacji online i hybrydowych ma też Digital Knowledge Village. Sale szkoleniowe w centrum Warszawy czekają natomiast w Centrum Prasowym Foksal w Domu Dziennikarza.

Poza Śródmieściem również usytuowane są ośrodki szkoleniowe warte uwagi, jak choćby Centrum Szkoleniowe Twins na Białołęce (4 sale dla maksymalnie 60 osób) czy nowoczesne METRUM ¾ w dzielnicy Włochy z salami na warsztaty czy konferencje do 60 uczestników. 

Prestiżowe obiekty na konferencje i eventy w centrum Warszawy 

Najbardziej rozpoznawalny wśród dużych obiektów na konferencje w Warszawie jest oczywiście Pałac Kultury i Nauki, zwłaszcza zaś jego Sala Kongresowa (2880 miejsc). W PKiN znajduje się również wiele mniejszych sal konferencyjnych. Do organizacji konferencji w Warszawie zachęcają również wielkie obiekty kulturalne – Teatr Wielki Opera Narodowa (sala na ponad 1,7 tys. osób) oraz Filharmonia Narodowa (ponad 1 tys. osób).

Sala konferencyjna Londyn w PGE Narodowy przy al. Księcia J. Poniatowskiego 1 w Warszawie

PGE Narodowy

Jeśli nie w Śródmieściu, to gdzie...? Bogata oferta sal konferencyjnych w Warszawie i poza

Warszawę spośród innych miast Polski wyróżnia również fakt, że bardzo łatwo jest tu zorganizować konferencję zarówno w centrum miasta, jak i poza nim. W promieniu 20-40 km od stolicy znajdują się trzy i czterogwiazdkowe obiekty konferencyjne, do których uczestnikom najczęściej organizatorzy zapewniają grupowy transport autokarami. Hotele konferencyjne położone w pobliżu Warszawy, zwłaszcza w okolicach Zalewu Zegrzyńskiego, są chętnie wybierane na trwające dwa-trzy dni konferencje naukowe, medyczne czy szkolenia firmowe – łączą bowiem wszystkie atuty konferencji w Warszawie z możliwością zapewnienia uczestnikom najlepszych warunków do wytężonej pracy. Warto zwrócić uwagę na Hotel Windsor, największy kompleks konferencyjny w okolicy Zalewu Zegrzyńskiego, z Salą Lordów dla tysiąca uczestników kongresu. Osoby, które poszukują dużego obiektu z terenem zielonym na eventy pod Warszawą, zainteresuje oferta Rancha Pod Bocianem w Tarczynie.

Dla organizatorów krótkich, jednodniowych konferencji, na które uczestnicy w większości docierają samolotami, ważnym aspektem jest możliwość zorganizowania konferencji niedaleko lotniska. W Warszawie jest kilka obiektów – przede wszystkim hoteli, które dysponują doskonałym zapleczem, jak Airport Hotel Okęcie (17 sal konferencyjnych) czy Courtyard by Marriott Warsaw Airport (13 sal konferencyjnych).
 
Planując organizację konferencji w stolicy, warto jak najwcześniej zapoznać się z bogatą ofertą obiektów konferencyjnych: sale konferencyjne w Warszawie, przynajmniej te najbardziej popularne, trzeba rezerwować naprawdę z dużym wyprzedzeniem.

Jak zorganizować czas po konferencji w Warszawie?

Warszawa oferuje organizatorom i uczestnikom konferencji wszystkie atrakcje, jakich można oczekiwać od wielkiej europejskiej metropolii: teatry, sceny muzyczne, zabytki i muzea, kluby rozrywkowe, liczne restauracje i puby po obu stronach Wisły. Po konferencji jej uczestników można zabrać w rejs po Wiśle, pokazać Warszawę z tarasu widokowego na 30. piętrze Pałacu Kultury i Nauki lub podczas lotu balonem nad miastem.

Swoim gościom warto pokazać klimat starej Pragi, odwiedzić Centrum Praskie Koneser, wybrać się do Centrum Nauki Kopernika, a wieczorem - do jednego z licznych klubów i restauracji, jak Stixx Bar & Grill czy FHouse. 

Na eventy otwarte są teatry, muzea i zamki. Zamek Ujazdowski z Dziedzińcem (450 m kw.) czy Muzeum Pałac w Wilanowie z pięknym Ogrodem  Różanym (2475 m kw.).

Niezależnie od tego, czy wybór padnie na gry miejskie, spacer po Starym Mieście czu uroczysty bankiet, jedno jest pewne - scenariusz firmowej imprezy w Warszawie nie będzie nudny.

Warszawa - ważne organizacje dla branży spotkań

Warszawska Organizacja Turystyczna (WOT) skupia podmioty związane z branżą turystyczną w stolicy - organizatorów turystyki, agencje eventowe, instytucje kultury, restauracje). Od 2014 roku w ramach Warszawskiej Organizacji Turystycznej działa Warsaw Convention Bureau, odpowiedzialny za promocję miasta. Zadaniem organizacji jest m.in. pozyskiwanie dla Warszawy wydarzeń we współpracy ze stowarzyszeniami branżowymi i lokalnym środowiskiem naukowym. Przedstawiciele WCB uczestniczą w targach IMEX Frankfurt oraz IBTM World, organizują wizyty studyjne, zbierają wiedzę na temat branży MICE.

___________
Photo by Adam Nieścioruk on Unsplash

Sale konferencyjne w Warszawie – najczęściej zadawane pytania (FAQ)

Czy w Pałacu kultury mieszczą się jakieś ośrodki konferencyjne?

Tak, PKiN dysponuje eleganckimi salami konferencyjnymi różnej wielkości. To świetny pomysł, jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca w samym centrum stolicy.

Czy hotel konferencyjny to dobra decyzja?

Idealna, zwłaszcza dla osób, które całość wydarzenia chcą zorganizować w jednym miejscu. Hotel konferencyjny to nie tylko nowoczesna sala konferencyjna, ale także możliwość wyżywienia i zamówienia miejsc noclegowych dla uczestników eventów.

Zobacz także

Sale konferencyjne w innych miastach