Sale konferencyjne w Warszawie

Przewodnik - Konferencje Warszawa Chcesz organizować konferencje w Warszawie? W naszym przewodniku znajdziesz praktyczne informacje o mieście oraz: hotele, restauracje, atrakcje, sale konferencyjne w Warszawie.

Konferencje Warszawa

Stolica kraju to najbardziej oczywisty wybór lokalizacji do organizacji konferencji. Warszawa oferuje sale konferencyjne dostosowane do potrzeb i możliwości praktycznie każdego organizatora – zarówno pod względem powierzchni, standardu, jak i ceny. Atutem stolicy jest oczywiście jej położenie oraz wygodne połączenia komunikacyjne zarówno krajowe, jak i zagraniczne. Nie bez znaczenia są niemal nieograniczone możliwości aranżacji atrakcji.

Sezon na konferencje w Warszawie trwa niemal przez cały rok, choć najmniejsze oblężenie sale konferencyjne przeżywają w okresie letnim. W Warszawie mieszczą się praktycznie wszystkie instytucje centralne, swoje przedstawicielstwa mają państwa oraz organizacje międzynarodowe a także zagraniczne koncerny – to wszystko podnosi atrakcyjność Warszawy jako miejsca organizacji konferencji czy też innej poważnej imprezy, zwłaszcza o zasięgu ogólnokrajowym. Warszawa to również największy w kraju ośrodek akademicki, z czołowymi publicznymi i prywatnymi uczelniami, które są naturalnym zapleczem intelektualnym dla konferencji naukowych. W stolicy siedzibę mają najbardziej liczące się w branży firmy, specjalizujące się w organizacji konferencji i różnego rodzaju eventów i imprez firmowych.

Organizacja konferencji w Warszawie

Stolica jest też miastem bardzo dobrze skomunikowanym z resztą kraju. Łatwo się tu dostać samolotem (położone w granicach miasta lotnisko im. Fryderyka Chopina to największy port lotniczy w Polsce, obsługujący zarówno krajowe jak i zagraniczne rejsy), pociągiem (szczególnie dużym powodzeniem w przypadku zwłaszcza jednodniowych konferencji cieszą się sale konferencyjne położone w ścisłym centrum miasta, niedaleko Dworca Centralnego) i samochodem, zarówno drogami ekspresowymi z południa i północy, jak i autostradą z zachodu.

W stolicy znajduje się bardzo wiele hoteli o najwyższym standardzie – i to zarówno tych należących do znanych, światowych sieci, jak i hoteli butikowych, bardziej kameralnych ale jednocześnie luksusowych. Sale konferencyjne w największych hotelach są obliczone na uczestnictwo nawet ponad tysiąca osób: w Hilton Warsaw and Convention Centre zmieści się ponad 1800 osób, w położonym dosłownie po sąsiedzku, po drugiej stronie Dworca Centralnego InterContinental Warszawa - z udziałem 500 osób. To tylko przykłady, bo w zasadzie każdy pięcio i czterogwiazdkowy hotel w stolicy dysponuje zarówno odpowiednimi salami konferencyjnymi, jak i możliwością zapewnienia gościom komfortowego zakwaterowania.

Sale konferencyjne poza hotelami

Warto podkreślić, że sale konferencyjne w Warszawie – zarówno w hotelach jak i innych obiektach konferencyjnych – należą do europejskiej czołówki pod względem komfortu, wyposażenia i zaplecza dla uczestników konferencji, szkoleń i imprez firmowych. A jeśli potrzebna jest sala na więcej niż 2 tysiące osób? W Warszawie, mimo braku prawdziwego centrum kongresowego, można sobie z tym poradzić.

Największym obiektem, w którym w Warszawie można zorganizować masową imprezę jest oczywiście Stadion Narodowy, dysponujący 58 tysiącami miejsc. Na potrzeby konferencji jednak bardziej przydatne będzie centrum konferencyjne, działające przy Stadionie Narodowym, które dysponuje kilkoma salami – łącznie na 1,9 tys. osób. Wielkie obiekty konferencyjne to centra targowe – w Warszawie są takie dwa: Centrum MT Polska, w którym można zorganizować konferencję nawet dla ponad 10 tys. osób oraz Warszawskie Centrum Expo XXI – tam w konferencji może uczestniczyć 5 tys. osób. Niewiele mniejsze możliwości (4,8 tys. osób) ma hala widowiskowa Torwar. Najbardziej rozpoznawalny wśród obiektów konferencyjnych jest oczywiście Pałac Kultury i Nauki, zwłaszcza zaś jego Sala Kongresowa (2880 miejsc). W PKiN znajduje się również wiele mniejszych sal konferencyjnych. Do organizacji konferencji w Warszawie zachęcają również wielkie obiekty kulturalne – Teatr Wielki Opera Narodowa (sala na ponad 1,7 tys. osób) oraz Filharmonia Narodowa (ponad 1 tys. osób). 
 
Warszawa oferuje organizatorom i uczestnikom konferencji wszystkie atrakcje, jakich można oczekiwać od wielkiej europejskiej metropolii: teatry, sceny muzyczne, zabytki i muzea, kluby rozrywkowe, liczne restauracje i puby po obu stronach Wisły.

Warszawę, spośród innych miast Polski, wyróżnia również fakt, że bardzo łatwo jest tu zorganizować konferencję zarówno w centrum miasta, jak i poza nim. W promieniu 20-40 km od stolicy znajdują się trzy i czterogwiazdkowe obiekty konferencyjne, do których uczestnikom najczęściej organizatorzy zapewniają grupowy transport autokarami. Hotele konferencyjne położone w pobliżu Warszawy, zwłaszcza w okolicach Zalewu Zegrzyńskiego, są chętnie wybierane na trwające dwa-trzy dni konferencje naukowe, medyczne czy szkolenia firmowe – łączą bowiem wszystkie atuty konferencji w Warszawie z możliwością zapewnienia uczestnikom najlepszych warunków do wytężonej pracy. Dla organizatorów krótkich, jednodniowych konferencji, na które uczestnicy w większości docierają samolotami, ważnym aspektem jest możliwość zorganizowania konferencji niedaleko lotniska. W Warszawie jest kilka obiektów – przede wszystkim hoteli, które dysponują doskonałym zapleczem.

Planując organizację konferencji w stolicy, warto jak najwcześniej zapoznać się z bogatą ofertą obiektów konferencyjnych: sale konferencyjne w Warszawie, przynajmniej te najbardziej popularne, trzeba rezerwować naprawdę z dużym wyprzedzeniem.

Liczba znalezionych obiektów: 576

Region w liczbach

  • Obiekty634
  • Liczba miejsc w salach konferencyjnych592,578
  • Liczba miejsc noclegowych42,019
  • Największa powierzchnia konferencyjna32,767 m2