Mazowsze – znajdź idealne miejsce na konferencję
Strona główna    /    Przewodniki i kolekcje    /    Sale konferencyjne: Mazowsze

Sale konferencyjne: Mazowsze

Organizujesz konferencje na Mazowszu? W naszym przewodniku znajdziesz praktyczne informacje o województwie oraz hotele, restauracje, atrakcje, sale konferencyjne na Mazowszu.

czytaj dalej…

Wyróżnione obiekty z salami konferencyjnymi

Sprawdź naszą listę obiektów z salami konferencyjnymi

Mazowsze - jedna z najstarszych dzielnic historycznych Polski, leży częściowo w centralnej, a częściowo w północno-wschodniej części kraju. Historycznie sercem Mazowsza był Płock, jednak dziś kraina ta kojarzy się głównie ze stolicą kraju – Warszawą. Region ten, ze względu na położenie i infrastrukturę jest idealną destynacją konferencyjną. 

Największe miasta w regionie, poza Warszawą, to: Radom, Płock, Siedlce, Pruszków i Ciechanów. Wiele hoteli i ośrodków konferencyjnych znajduje się w bliskiej odległości od stolicy, w miejscowościach takich jak: Białobrzegi, Konstancin Jeziorna czy Serock nad Zalewem Zegrzyńskim.

Warszawa dysponuje rozbudowaną infrastrukturą hotelową i obsługą na najwyższym poziomie. Lotnisko im. Fryderyka Chopina oferuje loty krajowe, międzynarodowe, a także międzykontynentalne, dzięki czemu do Warszawy łatwo jest się dostać z wielu zakątków Polski i świata.

Kluczowe obiekty i sale konferencyjne na Mazowszu

W Warszawie funkcjonuje 14 hoteli luksusowych z rozbudowanym zapleczem konferencyjnym m.in.: Regent Warsaw Hotel, The Westin Warsaw, Sheraton Warsaw Hotel, Hotel Bristol Warsaw, czy niedawno oddany do użytku po renowacji zabytkowego hotelu Europejskiego - Raffles Europejski Warsaw.

Mazowsze jest również doskonałym miejscem na różnego rodzaju szkolenia i eventy. Wśród obiektów szkoleniowych warto wymienić Sale Konferencyjne Boom w budynku Pasty, Aparthotel Stara Przędzalnia w Żyrardowie, czy Jaworowy Dwór w Zakroczymiu. 

Eventy z udziałem od kilkuset do 1500 uczestników zorganizować można między innymi w Centrum Kultury i Sztuki Nowy Fort Sokolnickiego, ATM Studio lub w Muzeum Gazownictwa w Warszawie.

Wśród hoteli, które dysponują największą bazą noclegową i zapleczem konferencyjnym (powyżej 500 osób) wymienić można m.in. Novotel Warszawa Centrum, DoubleTree by Hilton Hotel & Conference Centre Warsaw, Centrum Kongresowe Gromada w Warszawie oraz w podwarszawskim Serocku: Hotel Warszawianka i Hotel Narvil Conference & Spa.

Osoby zainteresowane organizacją konferencji w pałacu lub dworku znajdą na Mazowszu szereg ciekawych obiektów, które zachowując historyczny i romantyczny klimat, posiadają nowoczesne zaplecze technologiczne. Należą do nich takie obiekty, jak: Hotel Willa Zagórze pod Warszawą, Hotel Sobienie Królewskie Golf & Country Club, Pałac Pass w Błoniu i Rancho pod Bocianem w Tarczynie.

Przygotowane do organizacji konferencji na Mazowszu są również liczne obiekty kultury. Odpowiednio przygotowane do obsługi tego typu wydarzeń są na przykład Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki z zadaszonym amfiteatrem, Teatr Wielki Opera Narodowa w Warszawie, Zamek Ujazdowski w Warszawie, czy Teatr Dramatyczny w Płocku.

Zdj. Jezioro Zegrzyńskie, Bartlomiej Mostek, Wikimedia Commons