Lublin – znajdź idealne miejsce na konferencję
Strona główna    /    Lubelskie    /    Sale konferencyjne w Lublinie

Sale konferencyjne w Lublinie

Chcesz organizować konferencje w Lublinie? W naszym przewodniku znajdziesz praktyczne informacje o mieście oraz: hotele, restauracje, atrakcje, sale konferencyjne w Lublinie.

czytaj dalej…

Wyróżnione obiekty z salami konferencyjnymi w Lublinie

Sprawdź naszą listę obiektów z salami konferencyjnymi

Dostępne po zalogowaniu

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing

 • 696
 • 660
 • 30
Dostępne po zalogowaniu

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing

 • 300
 • 354
 • 199
Dostępne po zalogowaniu

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing

 • 80
 • 110
 • 203
Dostępne po zalogowaniu

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing

 • 103
 • 114
 • 109
Dostępne po zalogowaniu

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing

 • 5719
 • 6290
Dostępne po zalogowaniu

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing

 • 200
 • 200
 • 68
Dostępne po zalogowaniu

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing

 • 100
 • 126
Dostępne po zalogowaniu

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing

 • 150
 • 165
 • 36

Lublin to największe polskie miasto na wschód od Warszawy. Ze względu na położenie i komunikację z Ukrainą jest jednym z najważniejszych ośrodków biznesowych w tym rejonie kraju. Organizatorzy spotkań bez problemu znajdą sale konferencyjne w Lublinie, które będą profesjonalnie wyposażone.

Historia miasta sięga aż XII w. Pomimo burzliwej historii w Lublinie ocalało wiele cennych zabytków kultury, począwszy od pozostałości romańskich, przez gotyckie, aż po modernizm. Zabytkowe budynki i kościoły można podziwiać przede wszystkim na lubelskim Starym Mieście z reprezentacyjną ulicą Krakowskie Przedmieście na czele.

Ale Lublin to nie tylko historia i zabytki. Miasto prężnie się rozwija, działa tu m.in. Lubelski Park Naukowo-Technologiczny i Międzynarodowe Targi Lubelskie. Lublin jest również największym na wschodzie Polski ośrodkiem akademickim. Znajdują się tu siedziby uczelni państwowych i niepublicznych, jak Uniwersytet Marii Skłodowskiej-Curie, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II czy Politechnika Lubelska. Dzięki młodzieży akademickiej miasto jest dynamiczne i pełne twórczej energii.

Liczne obiekty kultury – teatry dramatyczne i operowe, muzea, galerie i kluby sprawiają, że miasto jest ważnym ośrodkiem kulturalnym. Wielofunkcyjne sale konferencyjne w Lublinie znajdą się również w obiektach tego typu.

Konferencje w Lublinie - jak dojechać?

Lublin jest bardzo dobrze skomunikowany z innymi miejscowościami w Polsce. Trasy S12 i S17 prowadzą stąd na Ukrainę, do Dorohuska i Kijowa. Budowana droga ekspresowa S19 prowadzić będzie do przejścia granicznego z Białorusią oraz granicą ze Słowacją w Barwinku.

Pobliski port lotniczy w Świdniku, oddalony o 10 km od centrum Lublina, obsługuje połączenia krajowe i międzynarodowe. Na południe ode centrum miasta, przy Placu Dworcowym, znajduje się Dworzec Główny PKP. Do Lublina dojechać można również koleją i autobusem.

Sala konferencyjna w centrum konferencyjno-wystawienniczym Targi Lublin

sala konferencyjna w centrum targowo-wystawienniczym Targi Lublin

Kluczowe obiekty i sale konferencyjne w Lublinie

Do największych przestrzeni na konferencje i kongresy należy stadion Arena Lublin z nowoczesnym centrum konferencyjnym, z największą salą konferencyjną dla 220 osób i 15,5 tys. miejsc na trybunach. Hala Globus z parkietem o powierzchni 1800 m kw. i ponad 4100 miejsc na trybunach, udostępnia również sale konferencyjne i loże VIP, z których największa pomieści 200 osób. Nie można pominąć centrum targowo-wystawienniczego Targi Lublin z 2 halami (2,8 tys. m kw. i 7,2 tys. m kw.), w których zorganizować można konferencje, kongresy czy koncerty dla nawet 5 tys. uczestników.

Luksusowe warunki pobytowe oraz duże zaplecze z salą konferencyjną na 1500 osób w ustawieniu teatralnym oferuje czterogwiazdkowy Hotel Luxor & Atelia Centre. Prestiżowe wydarzenie, wymagające specjalnej oprawy scenicznej można zorganizować w Centrum Spotkania Kultur z Salą Operową na niemal 1000 osób i kilkoma mniejszymi salami oraz klubem muzycznym, foyer i galerią.

Organizatorzy, którzy potrzebują nieco większego zróżnicowania sal, mogą wybrać Lubelskie Centrum Konferencyjne, dysponujące 11 przestrzenianiami, które pomieszczą od 20 do 400 osób. Również Lubelski Park Naukowo-Technologiczny z przestronną aulą (600 m kw.) i 4 salami szkoleniowymi jest doskonale przygotowane do organizacji konferencji i szkoleń. 

Jedynym hotelem w Lublinie, który może się pochwalić 5 gwiazdkami, jest Hotel Alter z salą konferencyjną dla maksymalnie 70 osób. Profesjonalnymi salami dysponują też lubelskie czterogwiazdkowce Hotel Palace Europa Lublin, Hotel Korona Spa & Wellnes czy trzygwiazdkowy Arche Hotel Lublin (450 m kw. powierzchni konferencyjnej).

Konferencje dla ponad 300 uczestników zorganizować można m.in. w Centrum Konferencyjno-Wystawienniczym Restauracji Etiuda (sale dla nawet 500 osób) i Hotelu Victoria Lublin (przestrzeń dla ponad 500 uczestników konferencji). Bankiet dla 200 osób przygotują takie obiekty jak Hotel Vesaria, Hotel Trzy Róże, czy Hotel Focus Centrum Konferencyjne.

Sala konferencyjna Atelia w Hotel Luxor & Atelia Centre Lublin sale konferencyjne

sala konferencyjna Atelia w Hotel Luxor & Atelia Centre

Zaplecze noclegowe dla uczestników spotkań biznesowych i konferencji w Lublinie

Bazę noclegową powyżej 100 osób oferuje kilkanaście hoteli w Lublinie w standardzie od dwóch do pięciu gwiazdek. Ponad 200 gości można zakwaterować m.in. w Hotelu Arche Lublin, Hotelu Victoria Lublin, Hotelu Huzar, ibis Styles Lublin Stare Miasto czy Hotelu Hampton by Hilton Lublin. Ponad 100 uczestników konferencji przyjmą Focus Hotel Premium Lublin,Hotel Luxor & Atelia Centre czy Hotel Mercure Lublin Centrum. Mniejsze zaplecze noclegowe oferują Hotel Wieniawski, Lawendowy Dworek czy Hotel Piano Lublin.

Baza noclegowa i konferencyjna w Lublinie stale się poszerza. W nowo otwartych hotelach do dyspozycji organizatorów spotkań oddawane są nowoczesne i przestronne sale konferencyjne, które dają możliwość łączenia w duże przestrzenie. Rozbudowana oferta kulturalna i gastronomiczna pozwala z kolei na zapoznanie uczestników konferencji w Lublinie z historią miasta i jego atrakcjami.

Zdj. Lukaszprzy, Wikimedia Commons

Sale konferencyjne w innych miastach