Bydgoszcz – znajdź idealne miejsce na konferencję
Strona główna    /    Kujawsko-pomorskie    /    Sale konferencyjne w Bydgoszczy

Sale konferencyjne w Bydgoszczy

Przewodnik - Konferencje Bydgoszcz Chcesz organizować konferencje w Bydgoszczy? W naszym przewodniku znajdziesz praktyczne informacje o mieście oraz: hotele, restauracje, atrakcje, sale konferencyjne w Bydgoszczy.

czytaj dalej…

Wyróżnione obiekty z salami konferencyjnymi w Bydgoszczy

Sprawdź naszą listę obiektów z salami konferencyjnymi

Dostępne po zalogowaniu

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing

 • 90
 • 110
 • 234
Dostępne po zalogowaniu

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing

 • 300
 • 300
 • 20
Dostępne po zalogowaniu

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing

 • 120
 • 192
 • 54
Dostępne po zalogowaniu

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing

 • 6878
 • 7700
Dostępne po zalogowaniu

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing

 • 803
 • 250
Dostępne po zalogowaniu

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing

 • 880
 • 1100
Dostępne po zalogowaniu

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing

 • 50
 • 68
 • 38
Dostępne po zalogowaniu

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing

 • 500
 • 550
Dostępne po zalogowaniu

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing

 • 120
 • 132
 • 27

Bydgoszcz jest największym miastem województwa kujawsko-pomorskiego i jednym z większych miast w Polsce. Stanowi ważny ośrodek kulturalny, akademicki i gospodarczy regionu. Miasto jest również ośrodkiem kultury muzycznej oraz ośrodkiem turystycznym. W Bydgoszczy odbywa się jeden z najbardziej prestiżowych światowych festiwali – "Camerimage" Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych. O wizerunek Bydgoszczy jako miasta idealnego na konferencje, eventy, wyjazdy turystyczne i biznesowe dba Bydgoska Lokalna Organizacja Turystyczna ByLOT.

Konferencje na Kujawach

Bydgoszcz leży nad rzeką Brdą i Kanałem Bydgoskim. To miasto pełne zieleni i pięknych widoków. W Bydgoszczy znajduje się największy w Polsce miejski park - Leśny Park Kultury i Wypocynku. Dotarcie do miasta nie stanowi problemu. 3 km od centrum Bydgoszczy znajduje się Międzynarodowy Port Lotniczy im. Ignacego Jana Paderewskiego, które obsługiwane jest przez linie lotnicze Lufthansa, PLL LOT i Ryanair. Przez miasto przebiega trasa międzynarodowa E261, która łączy Bydgoszcz z Trójmiastem, Wrocławiem i Czechami oraz autostradą A2. Droga S10 zapewnia z kolei połączenie ze Szczecinem oraz autostradą A1. 

Działający w Bydgoszczy dworzec autobusowy poza krajowymi obsługuje także międzynarodowe kursy, m.in. do Belgii, Holandii, Niemiec i Wielkiej Brytanii.

Na terenie miasta rozlokowanych jest 5 dworców kolejowych, w  tym Bydgoszcz Główna. Dojazd na konferencje w Bydgoszczy z Gdańska lub Poznania zajmie około 1,5 godziny, z Warszawy - około 3,5 godziny. Jedną z atrakcji oferowanych przez miasto są tramwaje wodne, kursujące po Brdzie.

Kluczowe obiekty i sale konferencyjne w Bydgoszczy

Bydgoszcz ma ciekawą infrastrukturę konferencyjną. Miasto przygotowane jest na kongresy, konferencje i różnego rodzaju eventy – w tym szkolenia firmowe i imprezy typu incentive.

Największym obiektem oferującym sale konferencyjne w Bydgoszczy jest Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze. W 3 halach łącznie urządzić można eventy dla niemal 10 000 uczestników. Sale konferencyjne Bydgoskiego Centrum Targowo-Wystawienniczego sprawdzą się podczas szkoleń i kongresów dla 80-520 osób. Nie można nie wspomnieć o Hali Immobile Łuczniczka, która podczas eventów pomieści niemal 6900 widzów.

Hotele konferencyjne w Bydgoszczy to luksusowe obiekty w standardzie czterech i pięciu gwiazdek, ekonomiczne trzygwiazdkowce, a także eleganckie obiekty kultury. Jedynym hotelem pięciogwiazdkowym w Bydgoszczy jest stylowy Hotel Bohema, o charakterze butikowym, z kameralną salą konferencyjną na 50 osób oraz 2 mniejszymi na  spotkania dla 6-20 osób. Cztery gwiazdki i sale na ponad 300 osób mają: Holiday Inn Bydgoszcz z 514 m kw. przestrzeni biznesowej, w tym sali konferencyjnej dla 350 osób oraz City Hotel Bydgoszcz - z 850 m kw. centrum konferencyjnego i salą dla 320 uczestników.

Klimatyczny, działający w dawnym, XIX-wiecznym młynie Hotel Słoneczny Młyn Bydgoszcz oferuje salę dla 200 gości szkoleń. Wśród hoteli konferencyjnych w Bydgoszczy na uwagę zasługuje również trzygwiazdkowy Hotel Kuźnia Bydgoszcz z salą konferencyjną dla 150 osób.

Ciekawą alternatywą jest też przestrzeń kulturalno-eventowa Fabryka Lloyda z halą główną, w której zasiądzie 600 gości eventu.

Sala konferencyjna w Hotelu Kuźnia Bydgoszcz sale konferencyjne

Sala konferencyjna w Hotelu Kuźnia Bydgoszcz

Przestrzenie na eventy i sale konferencyjne w Bydgoszczy: obiekty kultury

Osoby poszukujące miejsc kultury, które udostępniają swoją powierzchnię na potrzeby biznesu i konferencji, powinny zapoznać się z ofertą Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy (sala koncertowa dla 880 osób), Opery Nova (803 osoby) oraz Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy (aule dla 500 i 250 osób).

W Bydgoszczy znajdują się też alternatywne ośrodki konferencyjne jak np. Multikino Bydgoszcz na ponad 500 osób czy kino Helios Galeria Pomorska z 7 salami, z których największa pomieści ponad 430 osób.

Bydgoszcz: zakwaterowanie uczestników konferencji i eventów

Przy okazji organizacji konferencji bądź eventów, szczególnie takich, które mają trwać dwa dni lub więcej, niezbędne jest zapewnienie komfortowych warunków noclegowych ich uczestnikom. Bydgoszcz do zaoferowania ma zróżnicowaną - zarówno pod względem standardu, jak i wielkości - bazę noclegową. 

W przypadku grup 200-osobowych skorzystać można z ofert takich hoteli jak: czterogwiazdkowy City Hotel Bydgoszcz, położony w centrum miasta czy Holiday Inn Bydgoszcz, również o standardzie czterech gwiazdek. Wszystkie te obiekty zapewniają również powierzchnię konferencyjną oraz obsługę gastronomiczną. 

Nocleg dla 150 osób zaproponować mogą takie obiekty jak: trzygwiazdkowy Hotel Campanile Bydgoszcz, Hotel Ikar Bydgoszcz, Hotel Słoneczny Młyn Bydgoszcz czy Mercure Bydgoszcz Sepia.

W przypadku niewielkich grup 10-20-osobowych skorzystać można z oferty takich hoteli jak: Hotel Silver, Hotel Kuźnia Bydgoszcz, Hotel Pałac Bydgoszcz, czy np. pięciogwiazdkowy Hotel Bohema.

Sala konferencyjna w Hotelu Campanile Bydgoszcz sale konferencyjne

Sala konferencyjna w hotelu Campanile Bydgoszcz

Zdj. Bydgoszcz, Krzysztof Golik, Wikimedia Commons

Sale konferencyjne w innych miastach