świętokrzyskie – znajdź idealne miejsce na konferencję
Strona główna    /    Przewodniki i kolekcje    /    Sale konferencyjne w świętokrzyskim

Sale konferencyjne w świętokrzyskim

Organizujesz konferencje w świętokrzyskim? W naszym przewodniku znajdziesz praktyczne informacje o województwie oraz hotele, restauracje, atrakcje, sale konferencyjne w świętokrzyskim.

czytaj dalej…

Wyróżnione obiekty z salami konferencyjnymi

Sprawdź naszą listę obiektów z salami konferencyjnymi

Organizacja konferencji w województwie świętokrzyskim

Województwo świętokrzyskie leży w południowo-wschodniej części Polski. Ponad jedną czwartą jego powierzchni zajmują lasy. Z kolei na krajobraz składają się urokliwe wyżyny, Świętokrzyski Park Narodowy oraz najniższe polskie góry - Góry Świętokrzyskie. Stolicą i największym miastem województwa są Kielce, które mają największe zaplecze konferencyjne w regionie.

Świętokrzyskie to przede wszystkim spokojny wypoczynek na łonie natury. Okoliczności przyrodnicze przyciągają turystów i stwarzają dobre warunki na organizację wyjazdów integracyjnych. Często odwiedzanym, poza Kielcami, miejscem w województwie świętokrzyskim jest Sandomierz – miasto kościołów, w którym toczy się akcja bestsellerowej powieści Zygmunta Miłoszewskiego "Ziarno prawdy" oraz perypetie księdza-detektywa, z serialu "Ojciec Mateusz". Z właściwości uzdrowiskowych znane jest zaś Busko-Zdrój z sanatoriami i luksusowymi hotelami spa.

Jeśli chodzi o komunikację, województwo świętokrzyskie przecięte jest dwiema drogami ekspresowymi, biegnącymi przez Kielce. Do najważniejszych ośrodków w regionie można też dojechać koleją. 

Targi, konferencje i bankiety w Kielcach

Największym obiektem na wydarzenia jest stadion w Kielcach, Kolporter Arena, który na trybunach pomieści 15550 osób. Kongresy, targi i duże konferencje w województwie świętokrzyskim to z kolei domena Centrum Kongresowego Targi Kielce, które dysponuje piętnastoma salami. Największy pawilon pomieści 4 tys. osób, a pozostałe sale - po kilkaset.

Mniejszym obiektem, ale za to luksusowym i wyposażonym też w bazę noclegową, jest czterogwiazdkowe Centrum Konferencyjno-Bankietowe Hotel Binkowski. Oferuje ono osiem sal, które łącznie pomieszczą 800 osób. To elegancki, wystawny budynek, zlokalizowany poza ścisłym centrum miasta. Istotnym dla lokalnego rynku eventowego jest też czterogwiazdkowy Best Western Grand Hotel. Oferuje on siedem sal konferencyjnych, wśród których największa pomieści 600 osób, a pozostałe od 30 do 400, oraz dysponuje pokaźną bazą noclegową.

W Kielcach funkcjonują różne instytucje kultury, które udostępniają swoje sale na konferencje i eventy. Jedną z najważniejszych jest Filharmonia Świętokrzyska im. Oskara Kolberga z siedmioma salami koncertowymi, wśród których największa pomieści ponad 500 osób. Ponadto Teatr im. S. Żeromskiego, z salą dla niemal 350 osób oraz kino Helios z siedmioma salami łącznie prawie dla 1600 osób. Ważnymi pod względem kulturalnym miejscami są także: Muzeum Narodowe w Kielcach - Pałac Biskupów Krakowskich, mieszczące się w zabytkowym budynku w centrum miasta i oferujące dwie sale konferencyjne, oraz Kieleckie Centrum Kultury, w którym odbywają się liczne wystawy i wernisaże (również z dwoma salami).

Pozostałe obiekty konferencyjne w Kielcach to przede wszystkim hotele, różnych wielkości i różnych standardów. Wśród nich znajdują się m.in. hotele sieciowe takie, jak ibis Kielce Centrum, hotel Qubus, czy wspomniany wcześniej Best Western Grand Hotel, ale również obiekty wyjątkowe, takie jak Willa Hueta – czterogwiazdkowy hotel w eleganckiej kamienicy, z 12 luksusowymi apartamentami i czterema salami na bankiety i konferencje, czy kameralny trzygwiazdkowy hotel Pod Złotą Różą, znajdujący się w kamienicy w centrum miasta.

Sandomierz i Busko-Zdrój, czyli szkolenia, wypoczynek i integracja w świętokrzyskim

W Sandomierzu, który przyciąga turystów zabytkową zabudową, piękną starówką oraz licznymi legendami, funkcjonuje pięć obiektów oferujących sale konferencyjne. Są wśród nich m.in. trzygwiazdkowy hotel Sarmata w XIX-wiecznym zabytkowym zespole dworskim, kameralny XIX-wieczny zabytkowy Dwór na Wichrowym Wzgórzu zlokalizowany nieopodal Zamku Krzyżtopór, a także maleńki hotel Pod Ciżemką znajdujący się (oczywiście) w zabytkowej kamienicy na Rynku.

Z kolei Busko-Zdrój to niewielka miejscowość uzdrowiskowa, ale oferująca luksusowe miejsca na konferencje i wypoczynek, stworzone z dużym rozmachem. Znajdziemy tu czterogwiazdkowy Hotel Słoneczny Zdrój Medical Spa & Wellness z designerską przeszkloną elewacją, nowoczesną strefą spa i trzema salami konferencyjnymi. Czterogwiazdkowy Bristol Art & Spa Sanatorium łączy w sobie zabytkową XIX-wieczną willę oraz bardzo nowoczesne szklane budynki spa. Organizatorzy konferencji mają też do dyspozycji wystawny klasyczny Pałac w Konarach, którego zaplecze konferencyjne pomieści jednocześnie ok. 500 osób.

W pozostałych miejscowościach województwa świętokrzyskiego znaleźć można przede wszystkim typowe hotele biznesowe w zabytkowych i nowoczesnych wnętrzach oraz centra konferencyjne. Są to m.in. niewielkie Centra Konferencyjno-Bankietowe Markiz – jedno w Łopusznie, drugie w miejscowości Końskie, duży, nowoczesny, czterogwiazdkowy hotel biznesowy Europa w Starachowicach z ośmioma salami, z czego dwie pomieszczą po 350 osób, czy pokaźnych rozmiarów trzygwiazdkowe Centrum Konferencyjno-Bankietowe w zabytkowym Dworze Dwikozy – w jego wnętrzach znajdują się trzy sale mieszczące 450, 400 i 250 osób.

Zdj. Panorama Łysogór, Jakub Hałun, Wikimedia Commons