podkarpackie – znajdź idealne miejsce na konferencję
Strona główna    /    Przewodniki i kolekcje    /    Sale konferencyjne w podkarpackim

Sale konferencyjne w podkarpackim

Organizujesz konferencje w woj. podkarpackim? W naszym przewodniku znajdziesz praktyczne informacje o województwie oraz hotele, restauracje, atrakcje, sale konferencyjne w podkarpackim.

czytaj dalej…

Wyróżnione obiekty z salami konferencyjnymi

Sprawdź naszą listę obiektów z salami konferencyjnymi

Dostępne po zalogowaniu

Centrum Turystyki i Rekreacji WSIiZ

  • 330
  • 334
  • 80
Dostępne po zalogowaniu

Hotel Metropolitan Rzeszów

  • 200
  • 396
  • 148
Dostępne po zalogowaniu

Impresja Krasiczyn

  • 300
  • 400
  • 122
Dostępne po zalogowaniu

Zespół Zamkowo Parkowy w Baranowie Sandomierskim

  • 200
  • 200
  • 108
Dostępne po zalogowaniu

Hotel Wellness & SPA "Nowy Dwór"

  • 300
  • 300
  • 150
Dostępne po zalogowaniu

Filharmonia Podkarpacka im. A. Malawskiego

  • 666

Organizacja konferencji w województwie podkarpackim

 

Województwo podkarpackie obejmuje tereny w południowo-wschodniej część kraju, przy granicy z Ukrainą na wschodzie i Słowacją - na południu. Ta część Polski to wiele unikatowych atrakcji i tajemniczych, klimatycznych miejsc. Pomimo niezbyt rozbudowanej infrastruktury hotelowej, znaleźć tu można obiekty z profesjonalnymi salami na konferencje i eventy.

 

Województwo podkarpackie obejmuje tereny w południowo-wschodniej część kraju, przy granicy z Ukrainą na wschodzie i Słowacją - na południu. Ta część Polski to wiele unikatowych atrakcji i tajemniczych, klimatycznych miejsc. Pomimo niezbyt rozbudowanej infrastruktury hotelowej, znaleźć tu można obiekty z profesjonalnymi salami na konferencje i eventy.

 

Ze względu na walory turystyczne i przyrodnicze rejon ten bywa wybierany na wyjazdy firmowe typu incentive i szkolenia. Województwo podkarpackie to region idealny na organizację eventu w bliskim kontakcie ze spokojną i dostojną naturą. Parki krajobrazowe, rezerwaty przyrody i góry to raj dla fanów spędzania czasu na łonie natury, dla rowerzystów i traperów. Piękna, górska przyroda zachwyca turystów o każdej porze roku.

 

Choć mówimy o regionie położonym daleko od głównych ośrodków miejskich w Polsce, nie oznacza to, że trudno się do niego dostać. Województwo podkarpackie jest dobrze skomunikowane. W jego stolicy – Rzeszowie, znajduje się międzynarodowy port lotniczy Jasionka, który zajmuje 8. miejsce w Polsce pod względem liczby obsłużonych pasażerów. Oprócz tego liczne połączenia kolejowe, w tym kursujące do Rzeszowa Pendolino. Osoby wybierające się na Podkarpacie samochodem, mogą skorzystać z autostrady A4 oraz budowanej jeszcze drogi ekspresowej S74. Póki co do dyspozycji kierowców pozostaje droga ekspresowa S19 oraz dość gęsta sieć dróg krajowych oraz wojewódzkich. Największe miasta regionu to Rzeszów, Przemyśl, Tarnobrzeg, Krosno czy Sanok, są ze sobą dobrze skomunikowane. Nie bez znaczenia pozostaje również bliskość położonych w sąsiednich województwach Krakowa czy Lublina, a także 6 przejść granicznych (3 drogowe i 3 kolejowe) ze Słowacją i Ukrainą.

 

 

Największe eventy w województwie podkarpackim

 

 

Największy obiekt eventowy w regionie to hala widowiskowa Podpromie, która znajduje się w centrum Rzeszowa. Jest to jedna z najnowocześniejszych, wielofunkcyjnych hal sportowo-widowiskowych w Polsce. Na terenie obiektu znajduje się hala główna na 4304 miejsc oraz mniejsze hale i sale. Drugi co do wielkości obiekt w regionie to Hotel Arłamów - czterogwiazdkowy, największy i najbardziej reprezentacyjny hotel w tym regionie. Oferuje bardzo obszerne zaplecze konferencyjne, na które składa się kilkanaście sal, zróżnicowanych co do wielkości. Pomieszczenia te mają też możliwość połączenia, dzięki czemu można uzyskać różne konfiguracje ustawień. Dodatkowo obiekt ma przykryty szklanym dachem wewnętrzny dziedziniec oraz 2 hale wystawienniczo-targowe. Trójkę największych obiektów konferencyjnych w regionie zamyka otwarte w 2016 roku G2A Arena w Jasionce. Kompleks oferuje salę kongresową na 864 osoby, dwie sale konferencyjne dla 190 i 220 osób i kilkanaście mniejszych sal na konferencje i szkolenia.

 

 

Podkarpackie na duże konferencje

 

 

Województwo podkarpackie nie należy do kluczowych destynacji, przyciągających wielkie kongresy i konferencje. Jednak organizatorzy spotkań mogą wybierać spośród kilkudziesięciu obiektów o standardzie 3 i 4 gwiazdek. Są zarówno hotele sieciowe o znanym standardzie, jak i klimatyczne dworki, wille i pałacyki.

 

Rzeszowski Hilton dysponuje 9 salami konferencyjnymi z możliwością łączenia - dzięki czemu można uzyskać powierzchnię na konferencję dla 420 osób. Antyczny Dwór w miejscowości Rudna Mała pod Rzeszowem oferuje 4 sale konferencyjne mogące pomieścić od 37 do 375 osób. Event na 300 osób można zorganizować w Dworze Kombornia.

Trzy sale konferencyjne w klimacie pałacowym oferuje zespół Pałacowo-Parkowy Boratyn. Impresja Krasiczyn to kompleks hotelowo-bankietowy, w którym możliwa jest organizacja konferencji dla 300 osób. Organizatorzy konferencji dla większych grup mogą też wybierać spomiędzy obiektów takich jak: Janiowe Wzgórze w Rzeszowie z salą konferencyjną mieszczącą 300 osób, Hotel Rzeszów z czterema salami konferencyjnymi i możliwością organizacji eventu na 300 osób czy Karczma Jandura w miejscowości Trześń nieopodal Sandomierza (4 sale konferencyjne, największa na 278 osób). 

Jedyny w regionie luksusowy pięciogwiazdkowiec - Hotel Bristol w Rzeszowie - oddaje do dyspozycji meeting plannerów centrum konferencyjne z jedną z nawiększych sal w podkarpackim, Salę Polską na ponad 400 osób.

 

 

Firmowa integracja i relaks w województwie podkarpackim

 

 

Podkarpacie to, ze względu na lokalizację, miejsce idealne na połączenie spotkań biznesowych z wypoczynkiem. Hotel Sokół Welness&Spa w Łańcucie oferuje organizatorom salę balową mieszczącą około 300 osób oraz salę konferencyjną na 70 osób. Oprócz tego na gości czeka spa, kort tenisowy i klub.

Na połączenie wypoczynku z pracą idealny będzie również Hotel Blue Diamond Active SPA w Rzeszowie. To nowoczesny i designerski czterogwiazdkowy obiekt, który oprócz przestrzeni konferencyjnej (nowoczesne, klimatyzowane sale konferencyjne o powierzchni od 80 do 250 mkw.) ze względu na swą lokalizację nadaje się na wycieczki piesze i rowerowe. Spodoba się również miłośnikom biegania.

Podobne atrakcje czekają na gości Hotelu Perła Bieszczadów w Czarnej. Oprócz zaplecza konferencyjnego na gości czeka strefa fitness & spa, wypożyczalnia rowerów, basen, korty tenisowe, łowisko pstrąga oraz (w sezonie zimowym) oświetlony stok narciarski. Hotel Solina Spa sprzyja twórczej pracy i integracji zespołu podczas konferencji, szkoleń i wyjazdów integracyjnych. Obiekt oddaje do dyspozycji gości sale konferencyjno-szkoleniowe mieszczące od kilku do 120 osób.

Hotel Jaś Wędrowniczek w Rymanowie to klimatyczne miejsce idealne na organizację konferencji, szkoleń, imprez integracyjnych czy spotkań biznesowych. Oprócz sal konferencyjnych obiekt dysponuje przestrzenią usytuowaną na zewnątrz umożliwiającą spędzanie czasu w nieco luźniejszej atmosferze.

Miłośnikom gór spodoba się ośrodek wypoczynkowy Połoniny w Polańczyku. Oprócz sali konferencyjnej na 50 osób oferuje 30 pokoi i 20 domków letniskowych oraz spa. Podobnie kameralny obiekt o wyjątkowym charakterze to Hotel Carpatia Bieszczadzki Gościniec. Położony jest przy tzw. pętli bieszczadzkiej (400 m od szosy), w niewielkiej osadzie Smerek, pomiędzy Cisną a Wetliną. Unikalny klimat tego miejsca tworzy regionalna architektura, idealnie wkomponowana w otaczający krajobraz.

 

Zdj. Jezioro Solina, Polańczyk, 2007 mow, Wikimedia Commons