Wyjazd konferencyjny nie musi się kończyć w momencie wygłoszenia ostatniej prezentacji. Dziś uczestnicy spotkań biznesowych oczekują nie tylko wiedzy, ale również wspólnie przeżywanych aktywności i ciekawych pomysłów na integrację, także poza salą szkoleniową. Gdzie dostarczycie im porządnej dawki (sportowych) wrażeń? W Hotelu Arłamów, który opisujemy w ramach cyklu „Byliśmy, widzieliśmy”. Zatem – ruszajmy z ArłaMOVE!

Są obiekty, do których przybywa się w podróży służbowej i jest to pobyt skupiony głównie na realizacji biznesowego celu. Takie obiekty szybko zlewają się w pamięci z innymi, podobnymi. Są też miejsca, w których można z powodzeniem zorganizować szkolenia, a po nich przejść do równie ważnej części – integracji uczestników. Takim miejscem, które wzbudzi pozytywne emocje wśród zaproszonych gości, z pewnością jest Hotel Arłamów

Meeting plannerzy chętnie wybierają Hotel Arłamów ze względu na dodatkową wartość, jaką jest imponująca infrastruktura sportowa. Nie mniejsze zaplecze noclegowe, różnorodna oferta gastronomiczna oraz luksusowa strefa SPA stwarzają doskonałe warunki do wykreowania pozytywnych doświadczeń.

Na końcu świata? Nie, na początku przygody!

Hotel Arłamów nie jest propozycją dla grup, które w pośpiechu dojeżdżają na konferencję i już wieczorem planują powrót. Aby w pełni docenić urok tego miejsca, jak i wypróbować wszystkich możliwości, warto zatrzymać się na dłużej. 

Do Hotelu Arłamów, położonego na Pogórzu Przemyskim, dojechać można drogą S17, autostradą A4 oraz trasą Via Carpatia S19. Dojazd z Warszawy powinien zająć do 5 godzin, z Krakowa zaś – 4 godziny. Na miejscu czeka duży monitorowany parking na 554 miejsca. Do Arłamowa dotrzemy także drogą powietrzną – hotel posiada własne lądowisko dla samolotów i helikopterów.

Byliśmy widzieliśmy Hotel Arłamów

Czy Arłamów jest daleko? Jak pisał Tim Cahill: Podróż lepiej mierzyć w nowych przyjaźniach, niż w pokonanych milach. Nie o drogę tu zatem chodzi, a o wartość zawartych podczas konferencji i eventów znajomości oraz przeżytych emocji. One są niemierzalne.

Hotel Arłamów – doskonała infrastruktura dla udanych spotkań

Sercem centrum konferencyjnego Hotelu Arłamów jest imponujące Patio, usytuowane na parterze hotelu. To wysoki (25 m!) i przestronny (2200 m kw.) wewnętrzny dziedziniec, w którym wyczarować można eventy z efektem WOW. W Patio zaprezentujecie najnowszy model samochodu lub motocykla. Z dwóch stron sali znajdują się przestrzenie kuchenne, co znacznie usprawnia serwis w trakcie bankietu. 

W ciągu dnia dziedziniec jest przesłonięty, dzięki czemu jeszcze bardziej zaskoczy gości, którzy wejdą do niego dopiero na event. Kropkę nad i czynią: klimatyczne oświetlenie, dekoracje, profesjonalne nagłośnienie oraz dodatkowe atrakcje, jak pokazy akrobatyczne z szarfami. 

Byliśmy, widzieliśmy Hotel Arłamów na konferencje

W Patio zorganizujemy konferencje dla 1500 osób, a na mniejsze spotkania polecić możemy pozostałych 13 sal (dla od 20 do 320 osób), których elastycznych układ pozwala na optymalne dostosowanie do potrzeb organizatorów oraz charakteru imprezy. Sale rozlokowane są w dwóch budynkach – głównym oraz historycznym, Rezydencji. 

Byliśmy, widzieliśmy sale konferencyjne w Hotelu Arłamów

ArłaMOVE! Aktywnie po konferencji  

Co łączy Anitę Włodarczyk, Adama Piotra Kszczota i Czesława Langa? Każdy z wymienionych sportowców gościł w Hotelu Arłamów. Na miejsce swojego zgrupowania wybrał go też aktualny mistrz Polski Raków Częstochowa. To w Arłamowie odbywają się: Orlen Lang Team Race, turniej otwarty dla amatorów golfa – Arłamów Cup, a metę ma Orlen Wyścig Narodów. 

Byliśmy, widzieliśmy Hotel Arłamów Orlen langteam

Podczas redakcyjnej wizyty poza rozbudowanym zapleczem konferencyjnym naszą uwagę zwrócił rozmach, z jakim przygotowano infrastrukturę sportową. Warto dodać, że korzystać z niej mogą nie tylko zawodowi sportowcy, ale również goście hotelu. Wpisuje się to w filozofię ArłaMOVE i zachętę, aby uczestnicy konferencji w Arłamowie poznali się lepiej podczas sportowych aktywności.

– #ArłaMOVE to koncepcja, którą rozwijamy zgodnie z naszą filozofią, sport jest bowiem wpisany w DNA hotelu, a także w oczekiwania rynku. Dziś ruch cenią nie tylko osoby prywatne, nie tylko dorośli, dzieci czy młodzież,  ale też branża MICE – mówi Marta Masłowska, Dyrektor Sprzedaży i Konferencji Hotelu Arłamów.

Marta Masłowska Hotel Arłamów

– Firmy nie chcą już tylko spotkania w sali konferencyjnej czy klasycznie przeprowadzonego szkolenia, a na końcu wieczornej imprezy. Chcą spędzać czas aktywnie, wyjść na zewnątrz, rywalizować sportowo, brać udział w grach zespołowych. Teraz najważniejsze są ruch i zajęcia teambuildingowe, zdobywanie doświadczeń, przeżycia, emocje i relacje. Można ten trend określić jako rewolucję w sektorze turystyki biznesowej. Nasz obiekt znakomicie odpowiada na te potrzeby – dodaje. 

Uczestnicy wyjazdów integracyjnych mogą spróbować swoich sił w aż 33 dyscyplinach sportowych, czy to na świeżym powietrzu, czy pod dachem. Rowery, rolki, piłka nożna, golf, ściana wspinaczkowa, squash, tenis... Nie ma czasu na nudę.

Hotel Arłamów #ArłaMOVE

Dużym atutem hotelu Arłamów jest elastyczność i możliwość zmiany planów, jeśli aura nie dopisze. Zawody sportowe odbyć się mogą zarówno na dużym terenie zielonym (do dyspozycji mamy aż 235 ha), jak i w Arłamów Arenie. Jest to duża (5390 m kw.) hala sportowa złożona z dwóch części: głównej oraz strefy przeznaczonej do tenisa ziemnego. Halę podzielić również można na 3 niezależne sektory i wykorzystać jako boiska do koszykówki, piłki siatkowej, futsalu oraz 3 boiska treningowe do siatkówki. 

Byliśmy, widzieliśmy Hotel Arłamów Arena

Goście Twojego wydarzenia chcieliby sprawdzić się w nowej dyscyplinie? W Hotelu Arłamów to nie problem. Na miejscu pomocą służą profesjonaliści – instruktorzy z wieloletnim doświadczeniem. 

Kompleksowe podejście do wyjazdów integracyjnych

Dużym udogodnieniem dla meeting plannerów jest biznesowy program MICEMOVE, który powstał z myślą o integracji grup poprzez włączenie ich do aktywności sportowych. Takie pakiety, obejmujące wynajem sal konferencyjnych, atrakcje sportowe, holistyczne spa i zakwaterowanie w wygodnych pokojach, maksymalnie upraszczają organizację wyjazdów biznesowych.  

Wprowadzają także element zaskoczenia – zespół hotelu Arłamów stale opracowuje nowe atrakcje i autorskie programy, które urozmaicą niejeden wyjazd. 

– Dużym atutem naszej filozofii #ArłaMOVE jest to, że działamy w dużym #ArłamówTEAM. Jesteśmy samowystarczalni przy przygotowaniu programu atrakcji i jego realizacji. Mamy opracowane autorskie gry, jak Arłamów bez Kurtyny czy Arłamów Adventure Race, które doskonale wykorzystują zalety kompleksu, jego historię, zaplecze techniczne, położenie. Wykorzystujemy ten potencjał w organizacji eventów firmowych – komentuje Marta Masłowska.

Marta Masłowska Hotel Arłamów Czesław Lang

Czesław Lang, Marta Masłowska

Zarówno ArłaMOVE, jak i MICEMOVE wpisują się w nowy trend włączania do programu spotkań biznesowych – konferencji czy szkoleń – elementu sportowego, dostosowanego do możliwości i zainteresowań ich uczestników.

Nowocześnie, regionalnie, historycznie. Pokoje i restauracja w Hotelu Arłamów

Przy organizacji kilkudniowych wyjazdów szczególnie ważna jest dostępność bazy noclegowej oraz kuchnia, za którą zatęsknią goście. Hotel Arłamów oferuje 213 klimatyzowanych pokoi utrzymanych w czterogwiazdkowym standardzie oraz 16 luksusowych apartamentów. Goście większości z nich będą się mogli cieszyć niezapomnianym widokiem na doliny Gór Słonnych i Pogórza Przemyskiego. 

Byliśmy, widzieliśmy Hotel Arłamów pokój

W historycznym budynku Rezydencji, która w latach 70. XX w. pełniła funkcję rządowego ośrodka wypoczynkowego, i w której w 1982 r. przebywał internowany Lech Wałęsa, obecnie mieści się 36 pokoi oraz 4 apartamenty.   

Dokąd udać się na lunch? Przy wspomnianym wcześniej Patio usytuowane są restauracje: Carpathia, udostępniana przede wszystkim podczas śniadań, lunchów i kolacji, oraz Turnica, w której dla grup często organizowane są atrakcje, jak warsztaty kulinarne czy degustacje nalewek. W budynku głównym działają również kawiarnia Panorama oraz klub nocny Jamna, w Rezydencji zaś – Arłamów à la carte Rezydencja i Bar Myśliwski. 

Po sportowych aktywnościach warto z ich uczestnikami wybrać się do Karczmy na Stoku na wieczór w góralskim stylu i z lokalną kuchnią. Karczma pomieści do 130 osób.  


Co wyróżnia obiekt konferencyjny?

Ofertę Hotelu Arłamów wyróżnia przede wszystkim kompleksowość. W obiekcie organizatorzy spotkań znajdą wszystko, co jest potrzebne do przygotowania konferencji czy eventu dla nawet 1500 osób. Bogata infrastruktura sportowa obejmuje 33 dyscypliny sportowe, a duży teren zielony sprawdzi się podczas imprez plenerowych dla 600 osób.  

Opinia platformy Konferencje.pl

Hotel Arłamów jest obiektem doskonale przygotowanym do konferencji i szkoleń połączonych z dodatkowymi atrakcjami: bankietem, zawodami sportowymi czy pobytem w luksusowej strefie spa. 14 sal konferencyjnych pozwoli na równoczesną organizację spotkań w kilku(nastu) grupach, zaś Arena Arłamów dostarczy wrażeń po zakończonym wydarzeniu.