Szczecin – znajdź idealne miejsce na konferencję

Sale konferencyjne w Szczecinie

Chcesz organizować konferencje w Szczecinie? W naszym przewodniku znajdziesz praktyczne informacje o mieście oraz: hotele, restauracje, atrakcje, sale konferencyjne w Szczecinie.

czytaj dalej…

Liczba znalezionych obiektów: 50
Dostępne po zalogowaniu

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing

 • 100
 • 125
 • 170
Dostępne po zalogowaniu

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing

 • 200
 • 500
Dostępne po zalogowaniu

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing

 • 319
 • 350
Dostępne po zalogowaniu

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing

 • 953
 • 1047
Dostępne po zalogowaniu

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing

 • 344
 • 378
Dostępne po zalogowaniu

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing

 • 137
 • 206
Dostępne po zalogowaniu

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing

 • 80
 • 120
 • 62

Szczecin, stolica województwa zachodniopomorskiego, to jedno z najstarszych i największych historycznych miast Polski. Organizowane są tu z powodzeniem konferencje o znaczeniu regionalnym i krajowym, a także konferencje międzynarodowe, zwłaszcza w obszarze współpracy w basenie Morza Bałtyckiego oraz bilateralne – Polski z partnerami z Niemiec i krajów skandynawskich. O wizerunek Szczecina jako miejsca dynamicznie rozwijającego się dla biznesu, które do zaoferowania ma nie tylko wyjątkowe atrakcje turystyczne, ale również komfortowe hotele, obiekty na kongresy i targi czy profesjonalne sale konferencyjne, dba Zachodniopomorska Regionalna Organizacja Turystyczna.

Konferencje w Szczecinie - jak dojechać?

Choć wiele osób podziela opinię, że „ze Szczecina bliżej do Berlina niż do Warszawy”, Szczecin ze swojego położenia czyni znaczący atut. Jest to miasto, które jest prawdziwym oknem Polski i Pomorza na Europę Zachodnią, zwłaszcza zaś na Niemcy. Współpraca transgraniczna w obszarach gospodarki, medycyny, nauki owocuje licznymi konferencjami, kongresami, sympozjami – które są z powodzeniem organizowane również po polskiej stronie granicy.

Mocną stroną Szczecina jest fakt, iż jest on ważnym punktem komunikacji transkontynentalnej na osi północ-południe. Przez miasto przebiegają autostrady i drogi krajowe. Oddalony o ok. 50 km od centrum miasta Port Lotniczy Szczecin-Goleniów im. NSSZ Solidarność obsługuje zarówno loty krajowe, jak i zagraniczne. Leżący nad Odrą Szczecin jest równocześnie ważnym miastem portowym.

W Szczecinie znajduje się 8 stacji i przystanków kolejowych. Miasto bardzo dobrze skomunikowane jest z: Zieloną Górą (nieco ponad 2 godz. jazdy), Poznaniem (ok. 3,5 godz. jazdy), Gdańskiem i Wrocławiem (ok. 4,5 godz.) czy Warszawą (6 godz.).

Największe sale konferencyjne w Szczecinie

Na hasło: "największe sale konferencyjne Szczecin" znajdziemy co najmniej kilka interesujących obiektów. Wielkie imprezy zorganizować można  w hali hala Netto Arena, która udostępnia 5055 miejsc na widowni oraz dwie sale konferencyjne na 450 osób łącznie i salę bankietową, a także rozległy teren zielony (27 000 m kw.). Zamek Książąt Pomorskich dysponuje dużym dziedzińcem, który podczas eventu pomieści nawet 3000 osób oraz salami, w których można łącznie przygotować konferencje dla kilkuset uczestników.

Dla klientów biznesowych, w tym organizatorów różnego rodzaju konferencji i kongresów, swoje podwoje otwierają również instytucje kultury. Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza umożliwia organizację wydarzenia dla 953 osób, a do obiektu przynależy też duża (357 m kw.) przestrzeń wystawiennicza.

Nawet 8000 m kw. na eventy i konferencje w Szczecinie zapewnia Event Arena. Na organizatorów spotkań czeka 16 namiotów sferycznych z pełnym zapleczem socjalnym i sanitarnym oraz duży ogród. Ofertę uzupełniają sale: kinowa, szkoleniowa i dydaktyczna.

Netto Arena Szczecin sale konferencyjne

Netto Arena

Dwie, trzy, a może... cztery gwiazdki? Hotele konferencyjne w Szczecinie

Do organizacji konferencji w Szczecinie zachęcają również cztero- i trzygwiazdkowe hotele, gwarantujące wysoką jakość usług. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych na mapie Szczecina jest Radisson Blu Hotel Szczecin, czterogwiazdkowy hotel znanej międzynarodowej sieci, w którym można zorganizować konferencje dla 300 osób.

Z kolei obecny od ponad 100 lat na hotelowej mapie miasta Park Hotel Szczecin oferuje 2 sale na spotkania biznesowe od 40 do 130 w ustawieniu teatralnym. Wielofunkcyjne sale konferencyjne można znaleźć w Hotelu Novotel Szczecin Centrum. Sprawdzą się one podczas szkoleń lub spotkania w grupie maksymalnie 180 uczestników.

Jedną z ciekawszych propozycji na organizację konferencji poniżej 200 osób jest trzygwiazdkowy Silver Hotel & Gokart Center, utrzymany w klimacie Formuły 1. Jego 3 sale konferencyjne, w tym największa dla 200 osób, przypadną do gustu nie tylko wielbicielom wyścigów. Konferencję tej samej wielkości można również w Szczecinie zorganizować na promie Unity Line Polonia. Jest tam także opcja noclegu dla uczestników konferencji czy imprezy firmowej.

sala konferencyjna w Radisson Blu Hotel Szczecin

Radisson Blu Hotel Szczecin

Atrakcje dla uczestników konferencji w Szczecinie

Lasy, parki, skwery i słynne Wały Chrobrego nad Odrą – to jedne z największych atrakcji miasta, które uchodzi za jedno z najbardziej zielonych w Polsce. Ale w Szczecinie znajduje się także sporo zabytków, zaś ciekawa architektura miasta zachęca uczestników konferencji do spacerów i zwiedzania. W Szczecinie znajduje się jedno z najciekawszych w Polsce muzeów poświęconych komunikacji – Muzeum Techniki i Komunikacji – swoisty wehikuł czasu, przynajmniej w dziedzinie motoryzacji. Przez Szczecin przebiega Europejski Szlak Gotyku Ceglanego.

Unikalnym miejscem, w którym można zarówno zorganizować konferencję, jak i zapewnić uczestnikom zorganizowaną formę rozrywki, jest Kino Pionier 1909 – najstarsze działające kino na świecie. Kameralne (sala może pomieścić 80 osób), doskonale wyposażone – jest atrakcją samą w sobie.

Sale konferencyjne w Szczecinie przygotowane są do organizacji wszelkiego rodzaju spotkań, kongresów czy eventów, zaś organizatorzy konferencji mogą wybierać obiekty szkoleniowe lub hotele konferencyjne zgodnie z preferencjami i możliwościami. W mieście nie brakuje ani obiektów oferujących luksusowe warunki obrad czy zakwaterowania, ani sal konferencyjnych dla klientów nastawionych na optymalizację kosztów.

Zdj. Szczecin, Horvat, Wikimedia Commons

Zobacz także