Sale konferencyjne w Szczecinie

Chcesz organizować konferencje w Szczecinie? W naszym przewodniku znajdziesz praktyczne informacje o mieście oraz: hotele, restauracje, atrakcje, sale konferencyjne w Szczecinie.

Szczecin, stolica województwa zachodniopomorskiego, to jedno z najstarszych i największych historycznych miast Polski. Organizowane są tu z powodzeniem konferencje o znaczeniu regionalnym i krajowym, a także konferencje międzynarodowe, zwłaszcza w obszarze współpracy w basenie Morza Bałtyckiego oraz bilateralne – Polski z partnerami z Niemiec i krajów skandynawskich.

Konferencje w Szczecinie

Choć wiele osób podziela opinię, że „ze Szczecina bliżej do Berlina niż do Warszawy”, Szczecin ze swojego położenia czyni znaczący atut. Jest to miasto, które jest prawdziwym oknem Polski i Pomorza na Europę Zachodnią, zwłaszcza zaś na Niemcy. Współpraca transgraniczna w obszarach gospodarki, medycyny, nauki owocuje licznymi konferencjami, kongresami, sympozjami – które są z powodzeniem organizowane również po polskiej stronie granicy.

Mocną stroną Szczecina jest fakt, iż jest on ważnym punktem komunikacji transkontynentalnej na osi północ-południe. Przez miasto przebiegają autostrady i drogi krajowe, zaś lotnisko Szczecin-Goleniów obsługuje zarówno loty krajowe jak i zagraniczne. Szczecin leżący nad Odrą, jest równocześnie ważnym miastem portowym.

Sale konferencyjne w Szczecinie

Szczecin umożliwia organizację wielkich imprez – w dwóch obiektach (Międzynarodowe Targi Szczecin oraz Zamek Książąt Pomorskich) sale konferencyjne mogą jednorazowo przyjąć nawet 3 tysiące gości. 

Oddana kilka lat temu do użytku hala sportowa Netto Arena udostępnia 5055 miejsc na widowni oraz dwie sale konferencyjne na 450 osób łącznie i salę bankietową. 

Dla klientów biznesowych, w tym organizatorów różnego rodzaju konferencji i kongresów, swoje podwoje otwierają również instytucje kultury. W nowoczesnej, niedawno powstałej siedzibie Filharmonii Szczecińskiej możliwa jest organizacja konferencji dla 953 osób, zaś w Teatrze Współczesnym – dla ok. 350 uczestników.

Do organizacji konferencji zachęcają również cztero- i trzygwiazdkowe hotele, gwarantujące wysoką jakość usług. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych na mapie Szczecina jest Hotel Radisson Blue Szczecin, czterogwiazdkowy hotel znanej międzynarodowej sieci, w którym można zorganizować konferencje dla 300 osób. Jedną z ciekawszych propozycji na organizację konferencji poniżej 200 osób jest trzygwiazdkowy Hotel&Gokart Center, utrzymany w klimacie Formuły1. Konferencję (dla 200 osób) można również w Szczecinie zorganizować na promie Unity Line. Jest tam również opcja noclegu dla uczestników konferencji czy imprezy firmowej.

Atrakcje dla uczestników konferencji w Szczecinie

Lasy, parki, skwery i słynne Wały Chrobrego nad Odrą – to jedne z największych atrakcji miasta, które uchodzi za najbardziej zielone w Polsce. Ale w Szczecinie znajduje się również sporo zabytków, zaś ciekawa architektura miasta zachęca uczestników konferencji do spacerów i zwiedzania. Mało kto wie, że w Szczecinie znajduje się jedno z najciekawszych w Polsce muzeów poświęconych komunikacji – Muzeum Techniki i Komunikacji – swoisty wehikuł czasu, przynajmniej w dziedzinie motoryzacji.

Unikalnym miejscem, w którym można zarówno zorganizować konferencję, jak i zapewnić uczestnikom zorganizowaną formę rozrywki, jest Kino Pionier 1909 – najstarsze nieprzerwanie działające kino na świecie. Kameralne (sala może pomieścić 80 osób), doskonale wyposażone – jest atrakcją samą w sobie.

Sale konferencyjne w Szczecinie przygotowane są do organizacji wszelkiego rodzaju spotkań, kongresów czy eventów zaś organizatorzy konferencji mogą wybierać obiekty szkoleniowe czy hotele konferencyjne zgodnie z preferencjami i możliwościami – w mieście nie brakuje ani obiektów oferujących wręcz luksusowe warunki obrad czy zakwaterowania, ani sal konferencyjnych dla klientów nastawionych na optymalizację kosztów.

Zdj. Szczecin, Horvat, Wikimedia Commons

Liczba znalezionych obiektów: 49

Region w liczbach

  • Obiekty53
  • Liczba miejsc w salach konferencyjnych49,671
  • Liczba miejsc noclegowych3,511
  • Największa powierzchnia konferencyjna7,300 m2