Sale konferencyjne w Beskidach - 209 miejsc na konferencje
Strona główna    /    Przewodniki i kolekcje    /    Beskidy – znajdź idealne miejsce na konferencję w polskich Karpatach

Beskidy – znajdź idealne miejsce na konferencję w polskich Karpatach

Organizujesz konferencje w Beskidach? W naszym przewodniku znajdziesz praktyczne informacje o województwie oraz hotele, restauracje, atrakcje, sale konferencyjne w Beskidach.

czytaj dalej…

Wyróżnione obiekty z salami konferencyjnymi

Sprawdź naszą listę obiektów z salami konferencyjnymi

Liczba znalezionych obiektów: 209
Dostępne po zalogowaniu

Hotel Zimnik

 • 300
 • 300
 • 140
Dostępne po zalogowaniu

Hotel Meta Szczyrk

 • 400
 • 400
 • 134
Dostępne po zalogowaniu

Hotel Wilga Ustroń

 • 220
 • 151
 • 112
Dostępne po zalogowaniu

Hotel Elbrus

 • 110
 • 165
 • 108
Dostępne po zalogowaniu

Hotel Na Błoniach

 • 300
 • 300
 • 91
Dostępne po zalogowaniu

Hotel Gołębiewski Wisła

 • 1150
 • 1364
 • 1119
Dostępne po zalogowaniu

Uzdrowisko Wysowa nad Parkiem

 • 300
 • 314
 • 136
Dostępne po zalogowaniu

Hotel Fero Lux Korbielów

 • 60
 • 96
 • 71
Dostępne po zalogowaniu

Apartamenty Renesans

 • 80
 • 206
 • 86
Dostępne po zalogowaniu

Hotel Perła Południa w Rytrze

 • 300
 • 374
 • 206
Dostępne po zalogowaniu

Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowe Dębina

 • 100
 • 192
 • 50
Dostępne po zalogowaniu

Solar SPA Hotel

 • 50
 • 165
 • 200
Dostępne po zalogowaniu

Hotel Skalite Spa & Wellness

 • 180
 • 200
 • 112
Dostępne po zalogowaniu

Hotel Beskid Milówka

 • 26

Beskidy to region, który cieszy się opinią jednego z najpiękniejszych pod względem okoliczności przyrody i najatrakcyjniejszych na wypoczynek ze względu na miejscowe kurorty. Jak się okazuje, Beskidy to również doskonałe miejsce na wyjazd integracyjny czy konferencję. Nie brakuje tu obiektów na duże eventy czy luksusowych hoteli oferujących sale konferencyjne.

W Polsce Beskidy słyną m.in. z muzyki zespołu Golec uOrkiestra, który w swojej twórczości mocno bazuje na lokalnej muzyce ludowej. Co więcej, Wisła, jeden z większych kurortów w tym regionie, przyciąga turystów z całego świata. Dlaczego? To właśnie stąd pochodzi Adam Małysz i właśnie w tym mieście znajduje się galeria trofeów światowej klasy skoczka. Beskidy to piękne góry, rozwijające się miasta, urokliwe kurorty, w których na każdą okazję znajdziemy odpowiedni obiekt konferencyjny.

Największe konferencje w Beskidach

Największym obiektem konferencyjnym w Beskidach jest czterogwiazdkowy hotel Gołębiewski w Wiśle. Oferuje on aż 25 sal, które mieszczą od 40 do ponad 1000 osób. Ich wielkości są bardzo zróżnicowane – część sal stanowi miejsce na konferencje do 100 osób, jest kilka takich, które pomieszczą po 200 i 300 osób. Jednorazowo na konferencję można zaprosić tu 1150 gości. Hotel Gołębiewski jest również ogromną bazą noclegową – dysponuje 564 pokojami dla 1120 osób. Druga pod względem wielkości na konferencje jest Pijalnia Główna w Krynicy-Zdroju. To obiekt z wyjątkową historią i architekturą, oferujący salę dla 1100 osób. Event dla 900 osób zorganizować można również w największej z trzech sal Centrum Widok w Bielsko-Białej. Pozostałe sale mieszczą 70 i 200 osób. Niemałą konferencję zorganizujemy też w neobarokowej Kamienicy Pod Orłem w tym samym mieście. Sala Redutowa mierzy 709 mkw. i pomieści w ustawieniu teatralnym 640 osób.

Wisła, Ustroń, Szczyrk, czyli najpopularniejsze miasta na konferencje w Beskidach

► Wisła 

Oprócz wcześniej opisanego hotelu Gołębiewski, sporą bazą noclegową może pochwalić się również czterogwiazdkowy hotel Stok. Oferuje 13 sal konferencyjnych, wśród których największa pomieści jednorazowo 450 osób, a pozostałe od 170 do 10 osób. Event dla 200 osób zorganizujemy także w hotelu Bavaria, hotelu Krokus czy w trzygwiazdkowym hotelu Vestina.
W Wiśle warte uwagi są też dwa trzygwiazdkowce: hotel Mercure Wisła Patria z dwiema salami, większą dla 120 osób oraz hotel Pod Jedlami z trzema salami konferencyjnymi. Z kolei na kameralne spotkania przygotowane jest Centrum Green Hill Business & Spa z salą dla 50 osób. Ponadto, w Wiśle funkcjonuje wiele domów wczasowych, ośrodków wypoczynkowych, pensjonatów i willi, które podobnie do małych hoteli, oferują sale konferencyjne do 100 osób. Działa tu również Centrum Konferencji i Rekreacji Geovita, w którym znajdują się trzy sale, największa dla 100 osób.

► Ustroń

W bazie konferencyjnej Ustronia ze względu na wielkość wyróżniają się cztery obiekty. Przede wszystkim Dom Skibówki z salą dla niemal 400 osób, Centrum Wypoczynkowo-Szkoleniowe Gwarek z pięcioma salami mieszczącymi od 12 do 300 osób oraz Ośrodek Rehabilitacyjno-Wypoczynkowy Muflon, oferujący pięć sal, które pomieszczą od 35 do 185 osób. Sporym zapleczem konferencyjnym może pochwalić się także czterogwiazdkowy hotel Spa & Wellness Hotel Diament mieszczącymi od 20 do 260 osób.
Ustroń to kurort, w którym nie brakuje obiektów luksusowych oraz hoteli trzygwiazdkowych. Oprócz wyżej wymienionego hotelu Diament, konferencje organizuje również pięciogwiazdkowy hotel Belweder Conference & Spa z trzema salami, w tym największą dla 120 osób oraz czterogwiazdkowy hotel Olympic z czterema salami mieszczącymi od 40 do 200 osób. Wśród trzygwiazdkowców warto wymienić hotel Wilga dysponujący pięcioma salami, które mieszczą od 12 do 100 osób, hotel Ziemowit z dwiema salami na 100 i 120 osób oraz Montebello Hotel & Spa z trzema salami dla 100 osób łącznie. Baza konferencyjna Ustronia jest bardzo różnorodna. Podobnie jak w Wiśle, nie brakuje to pensjonatów i willi na kameralne eventy czy hoteli i ośrodków na większe konferencje.

► Szczyrk

Szczyrk to kolejny kurort dobrze znany każdemu, kto choć raz wybierał się w góry. W Szczyrku znajdziemy miejsca na naprawdę duże eventy. Są to Centrum Kongresów i Rekreacji Orle Gniazdo z siedmioma salami, w tym największą dla 550 osób, oraz czterogwiazdkowy hotel Klimczok Resort & Spa z ośmioma salami, które pomieszczą od 15 do 500 osób.
Na średniej wielkości eventy polecamy hotel Meta Resort & Vine Spa oferujący pięć sal, które pomieszczą od 50 do 200 osób oraz Apartamenty Parkowe Resort & Spa z czterema salami stanowiącymi miejsce na konferencje nawet dla 240 osób jednocześnie. W Szczyrku jest sporo trzygwiazdkowych hoteli na eventy do 200 osób, np. Alpin Hotel czy hotel Skalite Spa & Wellness. Na kameralne konferencje ciekawym miejscem jest hotel Góral Spa & Wellness. Jak same nazwy wskazują, wiele z tych obiektów posiada strefy spa, a także… własne wyciągi narciarskie czy restauracje z pięknymi widokami, co powoduje, że są to miejsca idealne na wyjazdy integracyjne.

► Krynica-Zdrój

Jak na tak małe miasto, jakim jest Krynica-Zdrój, zadziwiająco dużo tu hoteli czterogwiazdkowych. Największym hotele konferencyjnym jest czterogwiazdkowy Czarny Potok Resort & Spa. Ten luksusowy obiekt oferuje 9 sal konferencyjnych, a największy event, jaki można tu zorganizować może liczyć nawet 500 gości. Pod względem liczby gwiazdek i zaplecza konferencyjnego wysoko plasuje się czterogwiazdkowy Mercure Krzynica-Zdrój Resort & Spa z sześcioma salami, w tym największą dla 400 osób oraz również czterogwiazdkowy hotel Krynica, który oferuje 10 sal, które pomieszczą od 20 do 100 osób, a po połączeniu największych pomieszczeń daje przestrzeń konferencyjną dla 320 gości. Tą samą liczbę gości w swoich salach pomieści Ośrodek Konferencyjno-Wypoczynkowy Lwigród Spa & Wellness. Sale na 200 osób oferuje czterogwiazdkowy hotel Prezydent Medical Spa & Wellness, a na 150 osób znajdziemy miejsce w czterogwiazdkowcach: hotelu Renesans oraz hotelu Pegaz. Wartym uwagi obiektem ze względu na wyjątkowo luksusowe zaplecze spa jest hotel Spa Dr Irena Eris z dwiema salami, w tym większą na 120 osób. A na kameralne spotkania również czterogwiazdkowy Pensjonat Gaborek, który w swej sali pomieści 60 osób.

Krynica-Zdrój to miasto uzdrowisko, dlatego najwięcej jest tu miejsc wykorzystujących lokalne dary natury i oferujących usługi prozdrowotne i wypoczynkowe. Wiele z nich to również miejsca na eventy, jednak bardziej kameralne i mniej oficjalne. Doskonale nadadzą się na wyjazdy integracyjne.

► Bielsko-Biała

Ostatnim wśród największych miast w Beskidach jest Bielsko-Biała. Bielsko-Biała to jednak bardziej miasto niż kurort, dlatego i oferta obiektów konferencyjnych jest inna. Największe dwa obiekty wspomniane zostały wcześniej: Centrum Widok oraz Kamienica Pod Orłem. Pod względem wielkości w Bielsko-Białej wyróżnia się sala Teatru Polskiego, która pomieści 400 osób oraz sala Kina Helios, która pomieści 321 osób. O dwadzieścia i jedną osobę mniej ugościmy na evencie zorganizowanym w hotelu Dębowiec, hotelu Na Błoniach oraz w luksusowym czterogwiazdkowym Parkhotelu Vienna. Po 200 osób pomieszczą sale hoteli sieciowych: czterogwiazdkowego Qubus Hotel oraz trzygwiazdkowego ibis Styles.
Ponadto, w Bielsko-Białej działają również obiekty typowo konferencyjne: Beskidzkie Centrum Szkoleniowo-Konferencyjne z pięcioma salami, w tym największą dla 150 osób, Centrum Sportowo-Szkoleniowe Rekord również z pięcioma salami, w tym największą dla 120 osób oraz Kompleks Biurowo-Konferencyjny z trzema salami, w tym największą dla 60 osób.

Wyjazd integracyjny w Beskidach

W przeglądzie miejsc na eventy w Beskidach nie można zapominać o tych obiektach, które znajdują się poza miastem, w niewielkich miejscowościach, w otoczeniu pięknych gór i lasów. Dzięki swej malowniczej lokalizacji doskonale sprawdzą się na wyjazdy integracyjne i te spotkania firmowe, które mają służyć również wypoczynkowi. W czterogwiazdkowym hotelu Zimnik w Lipowej oprócz trzech sal konferencyjnych, które mieszczą od 20 od 300 osób są również dwie restauracje, basen, sauna, jacuzzi, gabinety masażu oraz klub muzyczny. Z kolei w czterogwiazdkowym hotelu Żywieckim Medical Spa & Resort, który znajduje się w Przyłękowie, możemy skorzystać z powierzchni konferencyjnej dla 100 osób oraz rozbudowanego luksusowego spa, składającego się z pięciu gabinetów, basenu oraz sauny. A jeśli zależy nam na wyjeździe połączonym z białym szaleństwem warto zwrócić uwagę na ofertę trzygwiazdkowego hotelu Wierchomla Ski & Spa Resort. Znajdziemy tu trzy sale konferencyjne dla 200 osób, spa z basenem, restaurację, klub muzyczny oraz… wyciąg narciarski, który latem posłuży do podziwiania górskich widoków, a zimą umożliwi jazdę na nartach.

Zdj. Beskidy, Pafnutevich, Wikimedia Commons