podlaskie – znajdź idealne miejsce na konferencję
Strona główna    /    Przewodniki i kolekcje    /    Sale konferencyjne w podlaskim

Sale konferencyjne w podlaskim

Organizujesz konferencje w podlaskim? W naszym przewodniku znajdziesz praktyczne informacje o województwie oraz hotele, restauracje, atrakcje, sale konferencyjne w podlaskim.

czytaj dalej…

Wyróżnione obiekty z salami konferencyjnymi

Sprawdź naszą listę obiektów z salami konferencyjnymi

Liczba znalezionych obiektów: 120
Dostępne po zalogowaniu

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing

 • 200
 • 440
 • 192
Dostępne po zalogowaniu

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing

 • 600
 • 600
Dostępne po zalogowaniu

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing

 • 250
 • 275
 • 60
Dostępne po zalogowaniu

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing

 • 120
 • 242
 • 93
Dostępne po zalogowaniu

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing

 • 80
 • 88
 • 116
Dostępne po zalogowaniu

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing

 • 80
 • 100
 • 22

Organizacja konferencji w województwie podlaskim

 

Województwo podlaskie nie jest destynacją eventową pierwszej wagi, jest jednak jedną z nielicznych niezadeptanych przez turystów krain z wieloma unikatowymi atrakcjami. Dlatego warto docenić lokalne obiekty oferujące sale konferencyjne i bankietowe, chociażby dlatego, że nigdzie tak jak tu nie odpoczniecie przy okazji służbowych obowiązków.

 

To raj dla fanów spędzania czasu na łonie natury, dla rowerzystów i traperów. Wiekowe puszcze, połacie lasów, bagienne doliny Narwi i Biebrzy oraz piękne i dzikie Pojezierze Suwalskie i Równina Augustowska. Ale Podlasie to nie tylko natura. Tu Zachód styka się ze Wschodem tworząc niepowtarzalną mozaikę, głównie narodowości i wyznań. Urokliwe prowincjonalne kościoły, cerkwie i drewniane domy tworzą niepowtarzalny, charakterystyczny dla wschodnich rubieży klimat.

Dogodny dojazd na Podlasie jest jedynie od strony Warszawy – w budowie jest droga ekspresowa S8. Sieć dróg w tym w tym województwie należy do najrzadszych w kraju. Mogą się również zdarzyć miejsca słabo oznakowane.

 

 

Największe konferencje i eventy w województwie podlaskim

 

 

Stolicą województwa podlaskiego, a zarazem jego największym i najważniejszym miastem jest Białystok. Z efektownie iluminowanymi po zmroku zabytkowymi kamieniczkami sąsiadują klasycystyczne budynki z lat zaboru rosyjskiego oraz fabrykanckie pałacyki. To idealna destynacja dla chcących zorganizować zwłaszcza średniej wielkości konferencję w urokliwym otoczeniu. Klimat pracy i odpoczynku gwarantowany.

 

Tam też znajduje się największy obiekt eventowy w regionie – Stadion miejski. Nowoczesna budowla z krytymi trybunami, 11 sal konferencyjnych i bankietowych, 16 pomieszczeń SkyBox i strefa VIP, które w sumie są w stanie pomieścić prawie 23 tys. osób. Zaraz za nim na liście obiektów znajduje się Hotel Gołębiewski, w którym zorganizować można konferencję na 700 osób i równie wielki bankiet. W sumie do dyspozycji gości jest 12 sal i miejsca noclegowe. Ostatnie miejsce na podium zajmuje Suwalski Ośrodek Kultury z salą widowiskowo-teatralną. To trzykondygnacyjny, nowoczesny budynek, w którym znajduje się sala teatralna ze sceną i widownią mogącą pomieścić 678 osób oraz sala kameralna na 150 osób.

 

 

Konferencje w Białymstoku

 

 

Choć Białystok to nie jedyne miasto w regionie, najprościej o organizację konferencji właśnie w nim. Dlaczego? Bo to stolica regionu na skalę naprawdę europejskich możliwości. Event zorganizujcie tu m.in. w instytucjach nauki i kultury. Przede wszystkim wskazać należy Wyższą Szkołę Administracji Publicznej. Uczelnia znajduje się w zespole parkowym w białostockiej dzielnicy Dojlidy. To zespół nowoczesnych budynków, w skład których wchodzą sale ćwiczeniowe oraz Auditorium Maximum na 450 osób i Auditorium Maius na 250 osób. Rektorat uczelni mieści się w Pałacu Lubomirskich, zbudowanym w połowie XIX w. w stylu neoklasycystycznym przez Aleksandra Krusensterna. Zaraz za nimi wymienić należy Operę i Filharmonię Podlaską - Europejskie Centrum Sztuki, w którym śmiało zorganizować można konferencję na 450 osób. 

 

Nieco mniejsze sale znajdziemy w białostockim Centrum Konferencyjno-Bankietowym Titanic. Może ono pomieścić 180 uczestników konferencji lub prawie 150 osób uczestniczących w bankiecie. Obiekt zapewnia 70 miejsc noclegowych. Podobnie będzie w Hotelu Pod Herbem. Obiekt usytuowany jest na obrzeżach centrum Białegostoku, zaledwie 3 kilometry od dworca kolejowego i drogi krajowej nr 19. Dysponuje 2 salami konferencyjnymi, mieszczącymi od 40 do 150 osób oraz restauracją, w której można zgromadzić do 110 osób. Jeśli organizatorzy preferują bliskość centrum miasta warto zwrócić uwagę na Hotel ibis Styles, który funkcjonuje w Galerii Jurowieckiej, znajdującej się w ścisłym centrum miasta - u zbiegu Alei Piłsudskiego oraz ul. Sienkiewicza. Stanowi on jeden z elementów galerii handlowej. Na pierwszym i drugim piętrze budynku hotelowego znajdują się restauracja i 14 sal konferencyjnych.

 

 

Bankiety i wyjazdy integracyjne w województwie podlaskim

 

 

Podlasie to jednak nie tylko Białystok. Choć w mieście znajduje się wiele obiektów konferencyjnych, bardziej „klimatycznie” jest zdecydowanie poza jego granicami. Co nie oznacza, że w samym mieście nie może być bardzo urokliwie. Takim miejscem jest choćby Hotel Branicki, z 2 salami dla grupy do 100 osób oraz oranżerią mieszczącą do 150 osób.

Warto jednak wyjechać z miasta, by poczuć prawdziwy klimat Podlasia. Bobrowa Dolina to elegancki Ośrodek Konferencyjno-Wypoczynkowy, położony w samym sercu Puszczy Knyszyńskiej, położony 8 minut jazdy autem od Białegostoku. Wyjątkowość tego miejsca to ogromny, bo aż 7 hektarowy, starannie zagospodarowany teren, który pozwala na zrealizowanie najbardziej niespotykanych pomysłów. Znajduje się w nim 6 sal konferencyjno-bankietowych mogących pomieścić łącznie ponad 550 osób. Zajazd Dankoss w miejscowości Brzóski Gromki to uroczy, jednopiętrowy budynek z żółtą elewacją. Oferuje salę konferencyjną na prawie 400 osób i salę bankietową mieszczącą prawie 300. Warto również pochylić się nad dwoma obiektami w Augustowie. Pierwszy z nich to Hotel Laguna Conference&Spa oferujący salę konferencyjną na 300 osób i bankietową na 250. Drugi to Hotel Amber Bay & Aquapark z podobnej wielkości salą konferencyjną i nieco mniejszą bankietową (mieszczącą 100 osób).

 

Mniejsze, aczkolwiek nie mniej urokliwe obiekty to choćby Hotel Drohicki. Obiekt znajduje się w miejscowości Zajęczniki (Drohiczyn), nad Bugiem. To uroczy, położony w otoczeniu natury, hotel, który dysponuje 4 salami konferencyjnymi mieszczącymi od 18 do 200 osób. Nieco mniejszy obiekt to Korona Park Klewinowo, położony zaledwie 13 km od Białegostoku. Ośrodek znajduje się w samym sercu historycznego Podlasia, w typowej dla tego regionu okolicy - w otoczeniu malowniczych łąk i rozległych lasów, pośród wzgórz na obszarze Zielonych Płuc Polski i mezoregionów: Doliny Górnej Narwi i Wysoczyzny Białostockiej. Oferuje nowocześnie wyposażone sale konferencyjno-szkoleniowe dla grup do 200 osób. Warto również wskazać Pensjonat Na Wzgórzu w Jeleniewie, około 18 km od Suwałk. To piękny, jednokondygnacyjny budynek z ceglaną elewacją i wielospadowym brązowym dachem. W hotelu znajdują się dwie klimatyzowane sale konferencyjne (z kolumnami), mogące pomieścić łącznie 240 osób w ustawieniu bankietowym. 

Zdj. Drohiczyn nad Bugiem, Yaros, Wikimedia Commons