Strona główna    /    Przewodniki i kolekcje    /    Sale konferencyjne przy lotnisku

Sale konferencyjne przy lotnisku

Chcesz organizować konferencje przy lotnisku? W naszym przewodniku znajdziesz praktyczne informacje o mieście oraz: hotele, restauracje, atrakcje, sale konferencyjne przy lotnisku.

czytaj dalej…

Wyróżnione obiekty z salami konferencyjnymi

Sprawdź naszą listę obiektów z salami konferencyjnymi

Gdy na konferencję mają przybyć goście z różnych stron kontynentu, a nawet – świata, zaś sama konferencja ma trwać zaledwie kilka godzin, najlepiej zdecydować się na sale konferencyjne przy lotnisku. Choć w Polsce obiekty konferencyjne przy lotniskach to ciągle nowość, wokół lotnisk położonych w największych miastach już powstają lub są projektowane duże i luksusowe hotele – nastawione przede wszystkim na organizację konferencji.

Szczególnie przydatne są takie hotele i obiekty konferencyjne w przypadku stolicy i miast o dużym znaczeniu biznesowym. Właśnie konferencje biznesowe najczęściej odbywają się w hotelach i salach konferencyjnych przy lotnisku. Zgodnie z maksymą „czas to pieniądz” wiele firm i instytucji organizujących konferencje, zapewnia uczestnikom transport lotniczy, i nie dopuszczając do straty cennego czasu zapewnia bezpośredni transfer do sal konferencyjnych przy lotnisku.

Wysoki standard sal konferencyjnych przy lotnisku

Hotele i obiekty konferencyjne przy lotniskach oferują usługi – najczęściej – w wysokim, cztero- lub nawet pięciogwiazdkowym standardzie. Jeśli organizator konferencji to przewiduje, uczestnicy mają możliwość odświeżenia się i krótkiego wypoczynku w pokojach hotelowych, a nawet skorzystania z dodatkowych usług, oferowanych przez hotel. W przypadku dłuższych podróży samolotem bywa to konieczne. Najważniejszy jest jednak wysoki standard sal konferencyjnych: te przy lotnisku nie ustępują w niczym tym położonym w hotelach w centrach miast. Organizatorzy konferencji mają zagwarantowany standard obsługi i wyposażenie sal konferencyjnych na najwyższym poziomie.

Organizacja konferencji przy lotnisku to oszczędność czasu

W Warszawie sale konferencyjne przy lotnisku im. Fryderyka Chopina oferuje klientom biznesowym np. Hotel Courtyard by Marriott Warsaw Airport oraz również czterogwiazdkowy Lord Hotel & Conference Center. W Gdańsku nowy hotel Hampton by Hilton, zaś w Krakowie najbliżej lotniska Jana Pawła II w Balicach położone jest Centrum Konferencyjno-Hotelowe Witek (również w standardzie czterech gwiazdek). Warto pamiętać również, że wiele europejskich lotnisk ma własne centra konferencyjne i klientom biznesowym umożliwia wynajem sal konferencyjnych.
Niezaprzeczalnym atutem organizacji konferencji przy lotnisku jest oszczędność czasu na dojazdach: obecnie wszystkie metropolie borykają się z problemem korków ulicznych, i zwłaszcza w porannych i popołudniowych godzinach szczytu poruszanie się po mieście oznacza czasami kilkadziesiąt minut straconych w samochodzie czy też autokarze.

Konferencje przy lotnisku są pozbawione, z punktu widzenia uczestnika, dodatkowych atrakcji – typu np. zwiedzanie miasta. To nie jest wada, w przypadku konferencji biznesowych czy też innych ważnych spotkań roboczych – uczestnicy konferencji cały swój czas i energię mogą poświęcić na zadania, jakie stawia przed nimi organizator konferencji. A ponieważ mogą pracować w doskonałych warunkach, konferencje przy lotnisku zwykle kończą się bardzo owocnie.