Wielkopolska – znajdź idealne miejsce na konferencję
Strona główna    /    Przewodniki i kolekcje    /    Sale konferencyjne Wielkopolska

Sale konferencyjne Wielkopolska

Organizujesz konferencje w Wielkopolsce? W naszym przewodniku znajdziesz praktyczne informacje o województwie oraz hotele, restauracje, atrakcje, sale konferencyjne w Wielkopolsce.

czytaj dalej…

Wyróżnione obiekty z salami konferencyjnymi w Wielkopolsce

Sprawdź naszą listę obiektów z salami konferencyjnymi w Wielkopolskim

Wielkopolska to region niemal tożsamy z województwem wielkopolskim, poszerzony o ziemię sieradzką, należącą do województwa łódzkiego i o ziemię lubuską. Region ten może pochwalić się dużym wyborem obiektów konferencyjnych i sal konferencyjnych w hotelach. Jest popularny wśród organizatorów eventów nie tylko ze względu na duże miasta, ale i piękną prowincję, która sprawdza się na kameralne konferencje za miastem czy wyjazdy integracyjne.

Obiekty w Wielkopolsce na targi i duże eventy

Poszukując miejsca na event dla kilku tysięcy osób w Wielkopolsce, mamy do wyboru cztery miejsca. Pierwszym i największym z nich jest Stadion Poznań, który na trybunach pomieści prawie 43 tys. osób. Ponadto oferuje osiem sal konferencyjnych: największa z nich pomieści 800 gości, dwie kolejne po 400, a pozostałe od 25 do 120. Międzynarodowe Targi Poznańskie to ponad 150 tys. mkw. powierzchni eventowej, na którą składają się sala widowiskowo-koncertowa dla 2000 osób, ponad 70 sal konferencyjnych, 16 pawilonów wystawienniczych oraz przestrzeń otwarta. Z kolei w Hali Widowiskowej Arena w Poznaniu na trybunach zmieści się 4200 osób, a na parkiecie kolejnych 1500. Jeśli na nasz event wolimy wybrać mniejsze miasto, możemy zdecydować się na halę widowiskowo-sportową w Zielonej Górze, która dysponuje 5000 miejscami na widowni i 1400 na płycie.

Sale konferencyjne w największych miastach w Wielkopolsce

W Wielkopolsce największą ofertą konferencyjną może pochwalić się Poznań. Możemy wybierać między luksusowymi i ekonomicznymi hotelami, instytucjami kultury i nauki oraz mniejszymi restauracjami. Do miejsc, w które możemy zaprosić po kilkaset osób zaliczają się: Teatr Wielki im. S. Moniuszki z salą dla ponad 900 osób, Novotel Poznań Centrum z salami, które łącznie pomieszczą 900 gości, Centrum Kongresowo-Dydaktyczne Uniwersytetu Medycznego o tej samej pojemności, Aula Uniwersytetu im Adama Mickiewicza, która pomieści 855 osób, Cinema City Kinepolis z 19 salami mieszczącymi od 208 do 750 osób, IBB Andersia Hotel z ośmioma salami, największą dla ponad 600 osób oraz Centrum Kultury „Zamek”, które oferuje dziesięć sal mieszczących od 90 do 600 osób.

Wśród hoteli konferencyjnych w Poznaniu warto wyróżnić pięciogwiazdkowy Sheraton Poznań Hotel, który oferuje sześć sal, stanowiących miejsce dla 200 gości, czterogwiazdkowy hotel Twardowski, który pomieści nieco więcej, bo 300 osób oraz czterogwiazdkowy Don Prestige Residence na kameralne spotkania.

Niemałym zapleczem konferencyjnym pod względem różnorodności obiektów może pochwalić się Zielona Góra. Na duże konferencje sprawdzi się wspomniana wcześniej hala widowiskowo-sportowa, ale i Filharmonia Zielonogórska z salą dla 400 osób. Pozostałe obiekty to przede wszystkim średniej klasy hotele, takie jak hotel Amadeus czy hotel Ruben, oferujące sale na eventy dla 180-150 osób, oraz wille, pensjonaty i restauracje na kameralne spotkania, takie jak Villa Jaśmin.

Mniejszym miastem, jednak pozostającym nie bez znaczenia dla wielkopolskiej bazy konferencyjnej jest Piła. Znajdziemy tu kilka sporych hoteli, kino i naprawdę dużą restaurację. Restauracja Pomarańczowy Fortepian oferuje miejsce na eventy dla niemal 600 osób. Hotel Forma pomieści na swoich salach konferencyjnych 300 osób, nieco mniej, bo ok. 250, zmieści się na widowni Kina Helios i w salach hotelu Gromada. Pozostałe miejsca oferują sale konferencyjne na mniejsze eventy.

Jeśli mowa o Wielkopolsce, nie możemy za pomnieć o Gnieźnie – pięknym i historycznie bardzo ważnym mieście. Tu przede wszystkim możemy liczyć na obiekty oferujące sale na kameralne spotkania i eventy. Konferencje dla maksymalnie 180 osób możemy zorganizować w hotelu Nest. Największy wybór jest wśród sal konferencyjnych mieszczących mniej niż 100 osób, np. w hotelu Feniks czy w czterogwiazdkowym hotelu Atelier.

Małe miejscowości w Wielkopolskie na konferencje i wyjazdy integracyjne

Wielkopolska to nie tylko miasta i nudne niziny. Region ten usiany jest malowniczymi jeziorami i lasami, dzięki czemu mamy w czym wybierać, szukając miejsca na wyjazd integracyjny czy szkolenie połączone z odpoczynkiem. Wśród hoteli położonych nad jeziorem warto wyróżnić: trzygwiazdkowy hotel Sułkowski Conference Resort w Boszkowie z siedmioma salami konferencyjnymi o powierzchni 500 mkw., Dom Wypoczynkowy „Pod Strzechą” w Giewartowie z salą dla 100 osób, hotel Smolarnia w Trzciance z salami dla 200 osób, trzygwiazdkowy hotel Wityng w Ślesinie z miejscem na konferencje również dla 200 osób, czy Centrum Konferencyjno-Rekreacyjne Activ w Sypniewie z sześcioma salami dla ponad 400 osób.

Kameralne, pałacowe i zabytkowe wnętrza oferują m.in. Pałac Jaśminowy w Batorowie z trzema salami konferencyjnymi łącznie dla 600 osób, Dwór Kolesin w Babimoście przy zielonogórskim lotnisku, nad jeziorem Wojnowskim, z trzema salami dla 200 osób oraz Pałac Wąsowo w miejscowości o tej samej nazwie, oferujący osiem sal, które pomieszczą od 20 do 300 osób. Z kolei na nowoczesne konferencje przygotowany jest czterogwiazdkowy hotel Atut w popularnym Licheniu z dziewięcioma salami, w tym Kongresową dla 350 osób, a na konferencje i relaks, także ten w spa czterogwiazdkowy hotel Remes Sport & Spa w Opalenicy.