lubuskie – znajdź idealne miejsce na konferencję
Strona główna    /    Przewodniki i kolekcje    /    Sale konferencyjne w lubuskim

Sale konferencyjne w lubuskim

Organizujesz konferencje w lubuskim? W naszym przewodniku znajdziesz praktyczne informacje o województwie oraz hotele, restauracje, atrakcje, sale konferencyjne w lubuskim.

czytaj dalej…

Wyróżnione obiekty z salami konferencyjnymi

Sprawdź naszą listę obiektów z salami konferencyjnymi

Organizacja konferencji w województwie lubuskim

Województwo lubuskie leży na zachodzie Polski, jest to drugie najmniejsze województwo pod względem liczby ludności. Ma jednak atut, który przyciąga turystów i tych, którzy chcą zorganizować w województwie lubuskim konferencje: prawie 50% regionu zajmują lasy, a na terenach lubuskiego występują liczne parki narodowe i krajobrazowe. Warto tu wymienić Drawieński Park Narodowy czy Park Narodowy Ujście Warty, które urzekają krajobrazami.

Na południu Pojezierzy Południowobałtyckich rozpościera się Pojezierze Lubuskie, którego niewątpliwymi walorami turystycznymi są bogata flora i fauna. Do atrakcji województwa lubuskiego zaliczyć też możemy pierwsze w Polsce ZOO Safari w Świerkocinie koło Gorzowa Wielkopolskiego oraz liczne zabytki, takie jak XIII-wieczna cerkiew prawosławna w stylu późnego romanizmu we wsi Brzoza lub „konwaliowe miasto” Ośno z licznymi obiektami wpisanymi na listę zabytków.

Dogodny dojazd na eventy i konferencje zapewniają przebiegające przez obszar województwa lubuskiego autostrady A2 oraz A18. W odległości 34 km od Zielonej Góry (a 30 km od węzła na autostradzie A2) znajduje się port lotniczy Zielona Góra-Babimost, zatem do największego miasta województwa można dotrzeć drogami szybkiego ruchu w ciągu około pół godziny.

Obiekty konferencyjne w województwie lubuskim

Największe miasta Lubuskiego, w których znajdują się najbardziej rozbudowane zaplecza konferencyjne, to Zielona Góra oraz Gorzów Wielkopolski. Największe obiekty przystosowane do organizacji konferencji w Zielonej Górze to m.in.: należąca do MOSiR-u Zielona Góra Hala widowiskowo-sportowa, mogąca pomieścić nawet 5000 uczestników targów branżowych, czy – wśród obiektów hotelowych – ForRest Hotel & Restaurant z 3 salami i z możliwością połączenia dwóch, dzięki czemu otrzymamy pomieszczenie z 250 miejscami w układzie teatralnym. W Gorzowie Wielkopolskim znajduje się 3-gwiazdkowy Hotel Mieszko z Salą Piastów, mogącą pomieścić 200 osób, czy 4-gwiazdkowy Qubus Hotel z 3 salami konferencyjnymi na 30-65 osób, z największą salą z połączenia dla 180 osób.

W województwie lubuskim nie brakuje obiektów wysokiej klasy. Poza wspomnianym już powyżej hotelem Qubus, 4 gwiazdki zdobią zielonogórski Ruben Hotel, położony w dobrym punkcie miasta, z atrakcyjnym zapleczem konferencyjno-szkoleniowym: 3 salami, z których największa, Rubinowa, może pomieścić 160 gości w układzie teatralnym. W odległości 20 km od dworca kolejowego w Żaganiu znajduje się 4-gwiazdkowy Pałac Wiechlice, w którym odpoczynek można przyjemnie połączyć z pracą – w ośrodku znajduje się Dworska sala konferencyjna, doskonała na kongresy lub zjazdy dla 300 uczestników, a także mniejsze pomieszczenia na spotkania dla 40 osób. W Gorzowie Wielkopolskim znajduje się z kolei 4-gwiazdkowy Hotel Gracja z 2 salami konferencyjnymi na 30 i 80 osób oraz 5 salami restauracyjnymi, które zaadaptowane na potrzeby spotkań firmowych pomieszczą do 168 osób w układzie kinowym.  

Spotkania firmowe w oryginalnych przestrzeniach

Organizatorzy mogą również rozważyć wynajęcie na wydarzenia firmowe bądź eventy miejsc na co dzień spełniających inną funkcję, które ze względu na swoją reprezentacyjność z pewnością zaintrygują uczestników konferencji. Do takich miejsc zalicza się np. Filharmonia Zielonogórska im. Tadeusza Bairda z Salą Koncertową, Kameralną i Foyer, mogącymi pomieścić nawet do 400 osób lub Collegium Polonicum – placówkę poznańskiego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza i Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą – w Słubicach, na granicy polsko-niemieckiej, z aulą na 384 osoby oraz z 7 salami konferencyjnymi, w których można przeprowadzić szkolenia lub sympozja dla 50-120 osób. Dla zainteresowanych zabytkowymi obiektami, interesującą propozycją może być zorganizowanie konferencji w Zamku Królewskim we Wschowie (koło Leszna) z dużą salą na 250 osób oraz 2 mniejszymi na 50 osób.

Zdj. Gorzów Wielkopolski, Jan M, Wikimedia Commons