Zielona Góra – znajdź idealne miejsce na konferencję
Strona główna    /    Lubuskie    /    Sale konferencyjne w Zielonej Górze

Sale konferencyjne w Zielonej Górze

Chcesz organizować konferencje w Zielonej Górze? W naszym przewodniku znajdziesz praktyczne informacje o mieście oraz: hotele, restauracje, atrakcje, sale konferencyjne w Zielonej Górze.

czytaj dalej…

Wyróżnione obiekty z salami konferencyjnymi w Zielonej Górze

Sprawdź naszą listę obiektów z salami konferencyjnymi

Zielona Góra – miasto niewielkie, a znane w całej Polsce. Urokliwe, obfitujące w wydarzenia kulturalne, z kilkunastowieczną historią. To miejsce z pewnością zasługujące na uwagę organizatorów konferencji: jest tu kameralnie, choć nie prowincjonalnie, kultura jest na poziomie europejskim, lecz nie czuć tu zgiełku wielkiego miasta, a dodatkowo Zielona Góra dzięki lokalnym winnicom ma swój niepowtarzalny charakter.

Co roku na początku września odbywa się tu Winobranie – duży plenerowy event, największy w regionie, skupiający się wokół prezentacji lubuskich win. Ale to nie jedyna atrakcja w jednym z najcieplejszych polskich miast. Organizatorzy konferencji mają do dyspozycji, oprócz hoteli – filharmonię amfiteatr, palmiarnię, muzea, kilka kin i wiele miejsc, w których organizowane są koncerty i imprezy muzyczne.

Duże konferencje w Zielonej Górze

Na duże eventy, konferencje, sympozja, koncerty doskonale nadaje się Filharmonia Zielonogórska im. Tadeusza Bairda. Większa sala pomieści 400 osób, mniejsza 200. Dodatkowo można korzystać z foyer. Niewiele mniejszą konferencję zorganizujemy w popularnej Restauracji TK Zielona Góra przy ul. Chrobrego. To miejsce, które oferuje aż pięć sal wśród których znajduje się taka na 275 osób. Pozostałe pomieszczą od 25 do 37 gości. Popularna na duże imprezy jest też hala MOSiR. Wśród zielonogórskich obiektów, które oferują sale konferencyjne, lecz nie posiadają zaplecza noclegowego, są także Uniwersytet Zielonogórski, Centrum Biznesu Zielona Góra z salą dla 200 osób oraz Zielonogórski Ośrodek Kultury.

Hotele konferencyjne w Zielonej Górze

Jeśli jednak szukamy miejsca na event kilkudniowy, lub wyjazd integracyjny, który potrwa dłużej niż jeden dzień z pewnością lepiej sięgnąć po jeden z zielonogórskich hoteli. Czterogwiazdkowy Grape Town Hotel z powierzchnią konferencyjną dla 450 osób został otwarty w 2017 r. po modernizacji dawnego Hotelu Wellstreet. Jednak niemałą ofertą konferencyjną mogą pochwalić się takie miejsca, jak: Hotel ForRest, który oferuje trzy sale konferencyjne mieszczące od 50 do 160 osób, a po ich połączeniu można tu zorganizować event nawet dla 250 osób, czterogwiazdkowy Hotel Ruben z trzema salami konferencyjnymi – jedną dla 180 osób i dwiema na kameralne spotkania biznesowe, Hotel Qubus oferujący miejsce na konferencje dla 120 gości oraz Hotel Amadeus z dużą salą dla 150 osób i mniejsza dla 20. Pokoje, apartamenty i sale na nieduże eventy oferują urokliwe i niewielkie hotele w centrum – Hotel Senator i Hotel Śródmiejski.

Wybierając Zieloną Górę jako miejsce na event, należy liczyć się z ograniczonym wyborem miejsc z potencjałem konferencyjnym, jednak warto docenić ich różnorodność i jakość oraz zwrócić uwagę na niezastąpione walory regionu, jakimi z pewnością są m.in. lokalne winnice. 

Zdj. Zielona Góra, Mohylek, Wikimedia Commons

Sale konferencyjne w innych miastach