Sale konferencyjne w Łodzi

Chcesz organizować konferencje w Łodzi? W naszym przewodniku znajdziesz praktyczne informacje o mieście oraz: hotele, restauracje, atrakcje, sale konferencyjne w Łodzi.

Łódź, miasto położone w samym sercu Polski, przez krótki czas tymczasowa stolica kraju, ciągle rozwija swój potencjał jako miasto organizacji konferencji czy imprez firmowych. Dogodne położenie na głównych szlakach komunikacyjnych, biegnących ze wschodu na zachód oraz z południa na północ sprawiają, że z dotarciem do Łodzi na konferencje, zwłaszcza samochodem, nie ma w tej chwili żadnego problemu. Łódź ma również dobre połączenia kolejowe, choć nie ze wszystkimi częściami kraju. Port lotniczy im. Władysława Reymonta z roku na rok zyskuje na znaczeniu.

Łódź przez długi czas była typowym miastem przemysłowym. Od początku lat 90. miasto buduje swoją markę na nowo, starając się jak najlepiej wykorzystać potencjał płynący zarówno z położenia, jak i z bogatej tradycji gospodarczej. Czy Łódź ma szansę stać się jednym z wiodących ośrodków, w których organizowane są konferencje naukowe, biznesowe czy kongresy  medyczne? Niewątpliwie miasto ma taki potencjał i takie ambicje. Łódź to przecież ważny ośrodek akademicki w kraju, ma też bogate zaplecze w postaci instytucji kultury.

Największe sale konferencyjne w Łodzi

W Łodzi znajduje się kilkadziesiąt obiektów konferencyjnych. Największy potencjał pod względem organizacji dużej imprezy masowej ma Atlas Arena Łódź (ponad 13 tysięcy miejsc), natomiast największe sale konferencyjne znajdują się na terenie Centrum Konferencyjno-Wystawienniczego Międzynarodowych Targów Łódzkich (1,4 tys. osób). Jednym z najciekawszych obiektów, w których urządzane są konferencje, jest Teatr Wielki w Łodzi (1070 osób). Dużym uznaniem cieszy się również Filharmonia Łódzka im. Artura Rubinsteina, w której obradować może ok. 650 osób czy Teatr im. Stefana Jaracza (450 osób).

Baza hotelowa Łodzi nie obejmuje wprawdzie hoteli pięciogwiazdkowych, ale coraz więcej powstaje w niej hoteli czterogwiazdkowych, w których organizatorzy mogą liczyć na wysoki standard zarówno pod względem warunków samej konferencji, jak i obsługi – zakwaterowania i wyżywienia – gości. Gości biznesowych zapraszają np. Double Tree by Hilton Łódź oraz Hotel Andels Łódź, w których możliwe jest zorganizowanie konferencji nawet dla tysiąca osób. Ten ostatni hotel cieszy się dużą popularnością – znajduje się bowiem na dawnych terenach przemysłowych Łodzi, w miejscu bardzo dla miasta charakterystycznym, i jest częścią Manufaktury, jednego z najbardziej rozpoznawalnych centrów handlowo-rozrywkowych w Polsce.

W mieście nie brakuje również hoteli trzy, a także dwugwiazdkowych, które do dyspozycji gości oddają mniejsze i większe sale konferencyjne – od kilkudziesięciu do nawet trzystu osób. Warto zwrócić uwagę, że koszty organizacji konferencji w Łodzi, w standardzie porównywalnym do innych największych miast w Polsce, należą do najniższych.

Konferencje i imprezy firmowe to również bankiety – te można organizować albo w hotelach czy obiektach, gdzie odbywa się konferencja, lub w innych miejscach, w zależności od możliwości i potrzeb organizatorów. Uroczyste posiłki – np. kolacje – można organizować również w najlepszych łódzkich restauracjach, do których należą (obok restauracji hotelowych) np. Restauracja Anatewka czy Klub Spadkobierców.

Konferencje z małym budżetem

Hotele w Łodzi mają różny standard, ceny i oferują różną ilość miejsc noclegowych. Wśród hoteli o najwyższym standardzie największe możliwości pod tym względem ma Hotel Andels (546 miejsca noclegowe) oraz Hotel Ambasador Centrum Łódź (286 miejsc). Wśród hoteli trzygwiazdkowych najwięcej miejsc dla gości znajduje się w Hotelu Światowid (276 miejsc).

Dobre położenie, ciekawa oferta kulturalna i niższe niż w innych miastach koszty – to główne argumenty przemawiające za organizacją konferencji w Łodzi.

 Zdj. Wikimedia Commons

Liczba znalezionych obiektów: 81

Region w liczbach

  • Obiekty86
  • Liczba miejsc w salach konferencyjnych153,937
  • Liczba miejsc noclegowych8,289
  • Największa powierzchnia konferencyjna18,018 m2