zachodniopomorskie – znajdź idealne miejsce na konferencję
Strona główna    /    Przewodniki i kolekcje    /    Sale konferencyjne w zachodniopomorskim

Sale konferencyjne w zachodniopomorskim

Organizujesz konferencje w zachodniopomorskim? W naszym przewodniku znajdziesz praktyczne informacje o województwie oraz hotele, restauracje, atrakcje, sale konferencyjne w zachodniopomorskim.

czytaj dalej…

Wyróżnione obiekty z salami konferencyjnymi

Sprawdź naszą listę obiektów z salami konferencyjnymi

Organizacja konferencji w województwie zachodniopomorskim

Województwo zachodniopomorskie położone jest w północno-zachodniej Polsce. Graniczy z województwem wielkopolskim, lubuskim oraz pomorskim. Krańce terytorium województwa wyznaczają: zachodnia granica Polski z Niemcami, a od północy – wybrzeże Morza Bałtyckiego. Jest to 5. pod względem wielkości województwo w Polsce i dopiero 11. pod względem liczby mieszkańców. Zachodniopomorskie oferuje ciekawe atrakcje na konferencje i eventy firmowe.

Konferencje w zachodniopomorskim

Na terenie województwa zachodniopomorskiego nie brakuje miast z dobrze zachowanymi fortyfikacjami, pamiętającymi jeszcze czasy średniowieczne, zamków, jak te w Darłowie lub Szczecinie, czy zabytków architektury sakralnej. Najbardziej rozpoznawalnymi atrakcjami turystycznymi są jednak położone licznie wzdłuż morskiego wybrzeża miejscowości wypoczynkowe. Oferta konferencyjna i turystyczna miejsc takich jak Kołobrzeg, Międzyzdroje, Mielno czy Ustronie Morskie doskonale odpowiada na potrzeby organizatorów spotkań biznesowych, czy to w mniejszym, czy w dużym gronie. Firmy znajdą bez kłopotu zarówno obiekty konferencyjne oferujące usługi w standardzie luksusowym, jak i w średnim, i niższym przedziale cenowym.

Szczecin – miasto bogate w miejsca konferencyjne

Stolicą regionu jest Szczecin, miasto skomunikowane zarówno ze stolicą naszych zachodnich sąsiadów, jak i z większymi miastami w Polsce. Port lotniczy Szczecin-Goleniów należy do sieci głównych lotnisk w kraju. Szczecin oferuje szeroki wybór miejsc na konferencje, od Areny Azoty, dającej w 4 salach możliwość jednoczesnego przyjęcia nawet 7300 uczestników, przez położone w centrum czterogwiazdkowe obiekty takie jak Hotel Dana Business & Conference, z 5 salami na 250 gości czy Hotel Radisson Blu (12 sal, największa na 300 osób), w pobliżu Zamku Książąt Pomorskich. Organizatorom poszukującym przestrzeni konferencyjnej w duchu nowoczesnej awangardy, polecić można nowy budynek Filharmonii Szczecińskiej im. Mieczysława Karłowicza (2 sale na 952 osoby). Miłośnicy morza mogą zaś rozważyć zorganizowanie spotkania biznesowego w dwóch salach na 200 osób na pokładzie płynącego do Szwecji promu Unity Line.

Ci, którzy poszukiwaliby na zorganizowanie eventu miejsca oddalonego bardziej od pośpiechu wielkomiejskiego ośrodka, jakim jest Szczecin, odnajdą idealny hotel w jednym z ośrodków wypoczynkowych takich jak Darłowo, Świnoujście czy Międzyzdroje. W Darłowie znajdują się kompleksy hotelowe, takie jak Lidia SPA & Wellness, z salami mogącymi przyjąć nawet 450 uczestników, w Świnoujściu – Interferie Medical SPA, w sąsiedztwie Parku Zdrojowego, z dostępem do miejskiej plaży i możliwością przeprowadzenia spotkania na 600 osób. Międzyzdroje także kuszą przyjezdnych bogatą i różnorodną ofertą miejsc eventowych. Wspomnieć można choćby o hotelu Amber Baltic, leżącym tuż przy znanej promenadzie gwiazd, dysponującym pięcioma salami na 370 osób, czy ośrodku Aurora Spa & Wellness z widokiem na morze oraz pomieszczeniami konferencyjnymi gotowymi na przyjęcie 460 uczestników.

Atrakcyjną propozycją dla wszystkich, którym zależałoby szczególnie na połączeniu spotkania firmowego z możliwością wypoczynku nad polskim morzem, mogą być także ośrodki w mniejszych miejscowościach. Dzięki rozwojowi bazy turystyczno-konferencyjnej i noclegowej, w miastach, takich jak Ustronie Morskie, Mielno lub Pobierowo, można znaleźć komfortowe i kompletnie wyposażone na potrzeby spotkania biznesowego hotele. I tak, do Ustronia Morskiego zaprasza gości czterogwiazdkowy Hotel Skal, dysponujący salą na 100 osób. W Pobierowie ofertę dla organizatorów konferencji ma Hotel Baltic Palace (również około 100 osób). Do Mielna przyjezdnych zaprasza kompleks Royal Park Hotel & SPA, w którym do dyspozycji gości przeznaczone są sale konferencyjne na 350 osób.

Konferencja w zachodniopomorskim okazją do wyciszenia na łonie natury

Dla organizatorów o szczególnych potrzebach, dla których najistotniejszym czynnikiem, przesądzającym o wyborze miejsca na zorganizowanie eventu, jest oddzielenie się od letniego zgiełku, typowego dla nadmorskich kurortów, możliwość znalezienia mniej zaludnionej plaży lub miejsca na spokojny spacer po lesie i wydmach, wiele do zaoferowania ma Jarosławiec. W okolicach tej urokliwej miejscowości goście znajdą wiele atrakcyjnych, choć jeszcze nie tak popularnych, jak choćby pobliska Ustka czy Darłówko kąpielisk, malowniczych szlaków turystycznych, czy to pieszych, czy rowerowych, a także bogatych w grzyby lasów. W Jarosławcu organizatorów konferencji zapraszają czterogwiazdkowy Hotel Król Plaza SPA, z salą na 80 osób, Albatros Spa & Ski, dysponujący dwiema salami na 350 gości, a także Pomorskie Centrum Rehabilitacji Zdrowia i Urody Sanatorium Panorama Morska z 4 salami konferencyjnymi na 300 osób.

Zdj. Szczecin, Kapitel, Wikimedia Commons