Bielsko-Biała – znajdź idealne miejsce na konferencję
Strona główna    /    Śląskie    /    Sale konferencyjne w Bielsku-Białej - przewodnik organizatora konferencji

Sale konferencyjne w Bielsku-Białej - przewodnik organizatora konferencji

Bielsko-Biała, miasto u stóp Beskidu Małego i Beskidu Śląskiego, jest głównym miastem aglomeracji bielskiej. Jego historia zaczyna się od połowy XX wieku, z momentem połączenia Bielska, należacego do Śląska Cieszyńskiego oraz Białej Krakowskiej - przypadającej Małopolsce. Bielsko-Biała jest miastem o dużym znaczeniu administracyjnym i gospodarczym dla regionu. Organizatorzy, którzy planują konferencje na Śląsku, chętnie wybierają obiekty w Bielsku-Białej.

czytaj dalej…

Wyróżnione obiekty z salami konferencyjnymi w Bielsku-Białej

Sprawdź naszą listę obiektów z salami konferencyjnymi

Bielsko-Biała zajmuje południową część województwa śląskiego, 30-35 km od granicy z Czechami oraz Słowacją. Przez jej teren przepływa rzeka Biała, od której najprawdopodobniej wywodzi się etymologia nazwy miasta.

Bielsko-Biała jest miastem zachęcającym do inwestycji i rozwoju idei. To tu powstało Studio Filmów Rysunkowych, w którym narodziły się postacie Reksia czy Bolka i Lolka. W Bielsku-Białej produkowano kultowego Malucha, czyli Fiata 126p. Miasto ma też wkład w kulturę, dzięki działalności Teatru Lalek Banialuka czy Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Lalkarskiej.

Bielsko-Biała to wreszcie ważny w regionie ośrodek akademicki. Akademia Techniczno-Humanistyczna przyciąga nie tylko studentów, ale również meeting plannerów, którzy poszukują dużych sal konferencyjnych w Bielsku-Białej. O promocję regionu dba Lokalna Organizacja Turystyczna Beskidy.

Konferencje: Bielsko Biała - dojazd

Bielsko-Biała jest doskonale skomunikowana z innymi dużymi miastami położonymi na południu kraju. Lotnisko w Krakowie-Balicach oddalone jest o około 85 km, zaś w Katowicach - o 90 km od Bielska-Białej. Miasto jest też ważnym węzłem kolejowym. Uczestnicy konferencji organizowanych w Bielsku-Białej dojadą bezpośrednio pociągami m.in. z Częstochowy (2h), Krakowa (2,5 h), Warszawy czy Wrocławia (4 h).

Chętnie wybierane są również połączenia autokarowe, których nie brakuje pomiędzy Bielskiem-Białą a Katowicami lub Krakowem. Dworzec autobusowy położony jest 1,5 km od centrum miasta.

Przez Bielsko-Białą przebiegają liczne drogi - ekspresowa S1 i S52, krajowe oraz wojewódzkie. Zmotoryzowani goście wydarzeń w Bielsku-Białej nie będą mieć trudności ze sprawnym dotarciem na miejsce.

Bielsko-Biała: największe sale konferencyjne

Największym obiektem na kongresy i konferencje w Bielsku-Białej jest Hala Widowiskowo-Sportowa - jedna z najnowocześniejszych na Śląsku. Hala przystosowana jest do organizacji nie tylko wydarzeń sportowych, ale również - targów, wystaw, koncertów. Na widowni hali zasiąść może ponad 3050 osób. Podczas koncertów na płycie rozstawić można dodatkowych 1500 krzeseł. Ponadto obiekt oferuje salę konferencyjną i multimedialną oraz trybunę i zaplecze VIP.

Następnym w kolejności imponującym obiektem na duże eventy jest Centrum Widok, które udostępnia Halę Sportową z 1500 miejsc siedzących, 2 sale konferencyjne oraz zaplecze noclegowe.

Duża powierzchnia na konferencje to atut, którym mogą pochwalić się nie tylko obiekty sportowe. Zabytkowa Kamienica pod Orłem kryje piękną Salę Redutową o powierzchni 709 m kw.

Kamienica Pod Orlem Bielsko-Biala sala konferencyjna

Kamienica pod Orłem

Eventy dla 400 gości przygotować można w Teatrze Polskim, który dysponuje dwoma scenami na większe i mniejsze wydarzenia.

Jak widać, Bielsko-Biała ma różnorodne propozycje dla organizatorów spotkań. Czy poszukują oni dużych, sportowych wnętrz, stylowych kamienic czy eleganckich sal - w mieście znajdą odpowiedni obiekt na swoje wydarzenie.

Kameralne spotkanie czy duży bankiet? Hotele konferencyjne w Bielsku-Białej

Oferta konferencyjna Bielska-Białej nie ogranicza się oczywiście do obiektów sportowych i kultury. W mieście powstają nowe hotele o standardzie od 1 do 4 gwiazdek.

Najbardziej luksusowe hotele: Qubus Hotel Bielsko-Biała, Hotel President, Parkhotel Vienna czy Golden Tulip Magnus Bielsko-Biała Bystra oferują sale na konferencje dla 200-300 osób. Czterogwiazdkowy Papuga Park Hotel swoją ofertę kieruje z kolei do osób, które potrzebują sal dla maksymalnie 120 osób.

Meeting plannerzy, którzy dysponują mniejszym budżetem na spotkania, również znajdą interesujące obiekty w Bielsku-Białej. Wśród hoteli o standardzie 2 lub 3 gwiazdek sale dla 100-200 osób udostępniają m.in. położony u podnóża gór – Dębowca i Szyndzielni Hotel Dębowiec czy ibis Styles Bielsko-Biała.

Do organizacji kameralnych wydarzeń do 50 uczestników zapraszają Hotel Sahara czy Hotel Wróblówka.

Zdj. bielsko24 (pixabay.com)

Sale konferencyjne w innych miastach