Toruń – znajdź idealne miejsce na konferencję
Strona główna    /    Kujawsko-pomorskie    /    Sale konferencyjne w Toruniu

Sale konferencyjne w Toruniu

Chcesz organizować konferencje w Toruniu? W naszym przewodniku znajdziesz praktyczne informacje o mieście oraz: hotele, restauracje, atrakcje, sale konferencyjne w Toruniu.

czytaj dalej…

Wyróżnione obiekty z salami konferencyjnymi w Toruniu

Sprawdź naszą listę obiektów z salami konferencyjnymi

Dostępne po zalogowaniu

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing

  • 300
  • 330
Dostępne po zalogowaniu

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing

  • 270
  • 297
Dostępne po zalogowaniu

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing

  • 900
  • 1320
Dostępne po zalogowaniu

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing

  • 1000
  • 1100
Dostępne po zalogowaniu

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing

  • 300
  • 260

Toruń jest jedną z dwóch stolic województwa kujawsko-pomorskiego. Tu piękno średniowiecznej architektury w niezwykły sposób komponuje się z przyrodą. Toruń ze wszystkich stron otoczony jest przez lasy, a w samym jego centrum znajduje się rezerwat leśny – Kępa Bazarowa. Wszystko to sprawia, że konferencje i eventy organizowane w Toruniu cieszą się dużą popularnością.

Toruń, stolica polskich pierników, oferuje gościom klimatyczne hotele i nowoczesne sale konferencyjne, w których często odbywają się kongresy, sympozja, konferencje naukowe. Warto pamiętać, że Toruń to również jedno z najstarszych polskich miast, a przed wiekami – najbogatszych. Dziś o jego potędze świadczy jedna z najpiękniejszych polskich starówek – Stare Miasto w całości wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zabytki – ruiny zamku krzyżackiego, gotyckie kościoły, barokowe pałace i kamienice, muzea, teatry – to wszystko stanowi bogatą ofertę, skierowaną również do organizatorów i uczestników konferencji i kongresów.

Toruń – znakomita lokalizacja na konferencje

Atutem liczącego 200 tysięcy mieszkańców Torunia jest łatwy – przede wszystkim dzięki autostradzie A1 – dojazd. Do miasta można dojechać także drogą ekspresową S10 oraz drogami krajowymi nr 10, 15, 80 i 91.

Toruń dysponuje połączeniami kolejowymi ze wszystkimi głównymi miastami kraju. Miasto nie ma własnego lotniska. Pasażerowie skorzystają natomiast z oddalonego o 50 km bydgoskiego Portu Lotniczego, z którym miasto ma regularne połączenia autobusowe oraz kolejowe.

Na południu miasta znajduje się dworzec Toruń Główny, z którego odjeżdżają pociągi do Warszawy, Gdańska, Szczecina czy Krakowa. Niecałe pół kilometra od toruńskiej Starówki położony jest dworzec autobusowy, który łączy Toruń z innymi polskimi miastami. 

Największe obiekty i sale konferencyjne w Toruniu

W Toruniu jest kilka dużych obiektów, w których można zorganizować wielkie konferencje. Wśród nich znajdują się obiekty sportowe jak Motoarena Toruń z areną, która pomieści 7000 uczestników wydarzenia oraz całkowicie zadaszoną widownią dla 15 tysięcy osób oraz Arena Toruń z widownią dla ponad 5700 osób. Arena Toruń oferuje ponadto sale konferencyjne o powierzchni od 130 m kw. do 150 m kw.

Jednym z najchętniej wybieranych na eventy i konferencje w Toruniu obiektów jest Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki. Dysponuje on powierzchnią 22 tysięcy m kw., na których znajduje się przestronna Sala koncertowa (1012 m kw.), którą połączyć można z Salą Kameralną, uzyskując miejsce na eventy dla 1200 uczestników.

W Toruniu działa również Centrum Targowe Park Toruń z halą o powierzchni 2038 m kw. i 3 salami konferencyjnymi. Przy hali targowej do dyspozycji organizatorów eventów oddany jest teren zewnętrzny - 1,75 ha.

Największe wśród hoteli zaplecze konferencyjne i noclegowe oferuje Copernicus Hotel Toruń. Można w nim zorganizować konferencję dla 640 osób, nie brakuje również bardziej kameralnych przestrzeni na szkolenia i narady. Czterogwiazdkowy Hotel Filmar z 10 salami konferencyjnymi daje możliwość zorganizowania wydarzenia dla maksymalnie 550 osób.

Sala konferencyjna w Copernicus Toruń Hotel przy Bulwarze Filadelfijskim 11

Sala konferencyjna w Copernicus Toruń Hotel

Organizacja konferencji w Toruniu - zaplecze noclegowe

W Toruniu nie ma wprawdzie hoteli pięciogwiazdkowych, ale doskonałe warunki do organizacji konferencji zapewnia kilka luksusowych hoteli czterogwiazdkowych. Jeśli chodzi o liczbę dostępnych pokoi, również i w tej kategorii Copernicus Toruń Hotel znajduje się w czołówce, ze 149 komfortowymi pokojami. W usytuowanym w samym sercu miasta, blisko Starówki Mercure Toruń Centrum goście skorzystać mogą z łącznie 110 wyremontowanych pokoi. Ofertę dopełnia 6 sal konferencyjnych, z których największa pomieści  180 osób.

W centrum Starego Miasta położony jest również czterogwiazdkowy Hotel Bulwar z 98 pokojami i 7 salami konferencyjnymi (270 osób). 

W Toruniu nie brakuje hoteli ekonomicznych, z dwoma lub trzema gwiazdkami, np. Hotel Gromada Toruń (45 pokoi, 2 sale konferencyjne dla 60 osób) czy Hotel Meeting przy Arenie Toruń (30 pokoi, 9 sal dla 285 uczestników).

Konferencje w Toruniu dzięki pięknemu położeniu można dodatkowo uatrakcyjnić. Zaledwie 10 min od centrum miasta znajduje się Centrum Sportu i Rekreacji OLANDER w Wielkiej Nieszawce, które meeting plannerom udostępnia 3 sale konferencyjne (dla maksymalnie 200 osób). Obiekt posiada też rozbudowane zaplecze rekreacyjne: Centrum Sportu, Spa, aquapark,kręgielnie i strzelnicę.

Sale konferencyjne w Hotelu Bulwar Toruń

Hotel Bulwar Toruń

Pierniki, zabytki i...? Atrakcje dla uczestników konferencji w Toruniu

Toruń jako duży ośrodek naukowy i kulturalny przyciąga organizatorów konferencji naukowych. W tym pięknym, zabytkowym mieście uczestnicy eventów i spotkań biznesowych na pewno nie będą się nudzić. Odrestaurowane dzięki dotacjom z Unii Europejskiej Stare Miasto śmiało może konkurować nawet z Krakowem. Rynek Staromiejski, gotycki Ratusz z XIV wieku, pamiętający czasy Konrada Wallenroda, Dom Kopernika czy Planetarium - to tylko niektóre spośród licznych przykładów historycznych i współczesnych miejsc, które sprawią, że dla uczestników konferencji w Toruniu wizyta w tym mieście będzie niezapomniana.

W sezonie letnim do atrakcji należy rejs statkiem po Wiśle, który zapewnia malowniczy widok na Stare Miasto od strony rzeki. Zaś przez cały rok gości zaprasza Żywe Muzeum Piernika czy Muzeum Toruńskiego Piernika, w którym można poznać cały proces wytwarzania tego niezwykłego ciasta, symbolu Torunia. Lepsze poznanie historii miasta zapewni Dom Legend Toruńskich, a miłośnicy reportaży odwiedzić mogą Muzeum Podróżników im. Tony`ego Halika.

Toruń jest organizatorem wydarzeń, które przyciągają turystów, a mogą równiez uatrakcyjnić firmowe wyjazdy integracyjne. Warto wspomnieć o Międzynarodowym Festiwalu Światła "Bella Skyway Festival", Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym czy Harmonica Bridge Festival.

Miasto od lat stawia zarówno na turystykę indywidualną, jak i biznesową. Pełne sale konferencyjne w Toruniu świadczą o tym, że strategia rozwoju miasta ma dużą szansę się zrealizować, a ono samo staje się jednym z najbardziej znaczących ośrodków konferencyjnych na mapie Polski.

Zdj. Lestat, Wikimedia Commons

Sale konferencyjne w innych miastach