560 miejsc na konferencję w Małopolsce i okolicy

Sale konferencyjne w Małopolsce - przewodnik organizatora konferencji

Jeśli szukasz sal konferencyjnych w Małopolsce, tu znajdziesz 560 miejsc na swoje konferencje. Jeśli chciałbyś zawęzić wyniki wyszukiwania do samej Małopolski, skorzystaj z naszej zaawansowanej wyszukiwarki.

czytaj dalej…

Liczba znalezionych obiektów: 560

Małopolska to ogromna kraina w południowo-wschodniej części kraju. Obejmuje obszar od Radomia aż po Tatry. Dzięki temu jest to region bardzo zróżnicowany, tak jak zróżnicowane i bogate jest jego zaplecze obiektów oferujących sale konferencyjne. Małopolska geograficznie zawiera w sobie nie tylko województwo małopolskie, ale i lubelskie, śląskie, świętokrzyskie, podkarpackie oraz część mazowieckiego.

Do największych miast tego regionu należy oczywiście zabytkowy Kraków, oblegane i modne Zakopane, a także Lublin, Częstochowa, Radom, Sosnowiec i Kielce. Jednak to zaplecze konferencyjne i kulturowe Krakowa i Zakopanego decyduje o tym, że Małopolska jest jedną z najpopularniejszych destynacji spotkań w Europie i na świecie.

Największe sale na konferencje, targi i kongresy w Małopolsce

Dotarcie do naprawdę dużych obiektów na konferencje w Małopolsce użytkownikom konferencje.pl nie sprawi trudności. Wszystko za sprawą nowoczesnej wyszukiwarki obiektów, w której ustawić można preferowane kryteria, w tym parametry dotyczące sal konferencyjnych. Po zawężeniu wyboru do interesującego nas regionu oraz określeniu liczby uczestników spotkania, w wynikach pojawią się obiekty, które spełniają wszystkie wymagania. Dzięki wyszukiwarce oszczędza się czas i dociera do aktualnej i szczegółowej oferty obiektów na eventy i konferencje. A jak prezentuje się rynek MICE w Małopolsce?

Na wielotysięczne targi, wystawy i kongresy w Małopolsce przygotowane są największe miasta w regionie. Po pierwsze: Kraków. A w nim Tauron Arena Kraków – hala widowiskowo-sportowa, która pomieści około 17 tys. osób.  Kolejnym ważnym obiektem jest Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe Expo, które w jednej hali pomieści 5 tys. i Centrum Kongresowe ICE Kraków z salą dla 2 tys. gości. Po drugie: Lublin. Arena Lublin na samych trybunach pomieści 15,5 tys. osób. Targi Lublin to osiem sal, w tym największa dla 5 tys. osób, a na hali Globus w tym mieście pomieści się niemal 6 tys. osób. Po trzecie: Kielce. Na duże eventy wybrać możemy Centrum Kongresowe Targi Kielce z 15 salami, wśród których największa pomieści 4,5 tys. osób.

Sale konferencyjne w największych małopolskich miastach

Zdecydowana większość eventów, konferencji i szkoleń odbywa się w małopolskich miastach. Wybierając je, zyskujemy dogodniejszy dojazd, możliwość skorzystania z usług obiektów kultury, bogatą ofertę restauracyjną i bardziej rozbudowaną infrastrukturę. Mniejsze miejscowości oferują spokojne warunki do pracy, bliskość natury, malownicze położenie i nie mniej bogatą ofertę usług dodatkowych. Ich oferta cenowa również będzie się różnić od kosztów organizacji imprezy w większych miejscowościach.
 
Czy da się znaleźć tanie sale konferencyjne w Małopolsce? Oczywiście. Zamiast jednak wysyłać zapytania do kolejnych miejsc, pierwszą selekcję umożliwi nowa funkcja dostępna na konferencje.pl - wstępna wycena wynajmu sal. Prezentacje obiektów zawierają szacunkowe koszty, jakie poniesie organizator spotkań zainteresowany salami szkoleniowymi czy pokojami w danym obiekcie. Następnym krokiem będzie przesłanie zapytania o finalną wycenę do obiektu. Wstępna wycena najmu na konferencje.pl umożliwi sprawny wybór optymalnego obiektu i zapoznanie się z jego ofertą.

Sale konferencyjne: Kraków

Wybór sal szkoleniowych i konferencyjnych w Krakowie jest ogromny. Oprócz wyżej wymienionych na duże konferencje sprawdzają się również instytucje kultury i edukacji, takie jak: sala widowiskowa Uniwersytetu Ekonomicznego, sale Auditorium Maximum UJ, Teatr Słowackiego, krakowska Filharmonia czy Muzeum Lotnictwa.

W Krakowie hoteli i obiektów konferencyjnych oferujących sale jest wiele. Od luksusowych po ekonomiczne, od tych z dużym rozmachem, aż po kameralne hoteliki, od nowoczesnych - po zabytkowe. Wśród tych w najwyższym standardzie warto wymienić Galaxy Hotel, Centrum hotelowo-konferencyjne Witek, Hilton Garden Inn, dwa Novotele: Centrum oraz West City, Park Inn by Radisson czy hotel Kossak.

Te z mniejszą liczbą gwiazdek to m.in. Best Western, Campanile czy InterHouse. Jeśli szukamy miejsca niepowtarzalnego, z klasą i wyraźnym charakterem, warto zwrócić uwagę na hotel butikowy Queen Boutique, hotele zabytkowe Grand Hotel Kraków, hotel Kazimierz, Pałac Bonerowski czy Farmona Hotel Business & Spa. W Krakowie z pewnością znajdziemy hotel na każdą okazję. Trzeba jednak pamiętać o odpowiednio wczesnym planowaniu konferencji, bo jest to miasto niezwykle oblegane przez turystów, przez to też często zatłoczone.

Dlatego jeśli szukamy w Małopolsce miasta nie tak popularnego, a równie pięknego pod kątem architektonicznym, wartościowego pod kątem zabytkowym i bogatego pod względem obiektów konferencyjnych warto wybrać…

Sale konferencyjne: Lublin

To miasto bogate nie tylko w zabytki i kulturę. Jest dobrze skomunikowane z resztą kraju i Ukrainą, przyciąga studentów i gości z całej Europy ze względu na Lubelski Park Naukowo-Technologiczny i Targi Lublin. Do największych obiektów na konferencje i kongresy w Lublinie należą m.in. wymieniony Arena Lublin, Hala Globus, a także Centrum Spotkania Kultur. Duże sale udostępnia również Teatr Muzyczny.

Na konferencje w hotelach sprawdzą się czterogwiazdkowe: Hotel Luxor & Atelia Centre, Hotel Korona Spa & Wellnes czy IBB Grand Hotel Lublinianka. Mniejsze eventy z powodzeniem zorganizujemy m.in. w Hotelu Focus, Hotelu Victoria Lublin, Hotelu Trzy Róże, Hotelu Vesaria, Hotelu Luxor, czy Hotelu Korona Spa & Wellness.

Sale konferencyjne: Kielce

Kielce, podobnie jak pozostałe miasta Małopolski, również oferują sale konferencyjne w hotelach, dużych obiektach konferencyjnych oraz instytucjach kultury i nauki. Największe są wspomniane wcześniej Targi Kielce. Jednak nie brakuje tu miejsc na eventy dla kilkuset osób. Wśród nich wymienić można pięciogwiazdkowy Odyssey ClubHotel Wellness & SPA, czterogwiazdkowe: Centrum Konferencyjne Binkowski Resort, czterogwiazdkowy Grand Hotel Kielce, trzygwiazdkowy Hotel 365 czy Filharmonię Świętokrzyską im. Oskara Kolberga.

Na mniejsze imprezy w wysokim standardzie sprawdzą się czterogwiazdkowce: Willa Hueta i Hotel Uroczysko Cedzyna. Jednak w Kielcach nie brakuje również hoteli ekonomicznych z mniejszymi salami konferencyjnymi i bazą noclegową.

Sale konferencyjne: Radom

Największe eventy dla 5000 osób zorganizujemy w Hali Sportowo-Widowiskowej Radomskiego Centrum Sportu. Z kolei 1000 osób pomieści Hala Sportowa MOSiR. Następne w kolejności względem wielkości są: Radomska Orkiestra Kameralna (597 miejsc), kino Helios z salą dla ponad 400 osób oraz Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego z salą dla ponad 350 osób. Wśród hoteli konferencyjnych w Radomiu warto wymienić trzygwiazdkowy Hotel Leśny Dwór Skaryszew z salą dla 400 osób oraz Europejski Boutique Hotel w standardzie 4 gwiazdek z salą dla 150 osób. W tym mieście najwięcej jest jednak hoteli ekonomicznych, które oferują sale dla mniej niż 100 osób.

Bankiety, wyjazdy integracyjne i konferencje w górach

Bezkonkurencyjne pod względem różnorodności sal konferencyjnych w górach jest zdecydowanie Zakopane. Znalezienie tutaj odpowiedniej sali konferencyjnej nie jest trudne. Na największe eventy w Zakopanem przygotowany jest czterogwiazdkowy Nosalowy Dwór Resort & Spa z 23 salami, największą dla aż 1200 osób. Mercure Kasprowy to 13 sal, największa dla ponad 500 osób. Tyle samo gości pomieści największa sala Belvedere Resort & SPA Zakopane. Oprócz dużych hoteli w Zakopanem jest naprawdę olbrzymi wybór willi, pensjonatów, restauracji, które oferują sale do ok. 200 osób.

W Małopolsce jest też wiele innych, mniejszych miast, skromniejszych kurortów, które nie sposób pominąć, gdy wymienia się te najciekawsze w regionie. Przede wszystkim Wieliczka – zabytkowa kopalnia soli i hotel Grand Sal z czterema gwiazdkami to już klasyk dużych konferencji w regionie. Na konferencje sprawdzi się również Folwark Zalesie, który w największej sali pomieści aż 1100 osób. Turówka Hotel Spa sprawdzi się na mniejsze wydarzenia. Wieliczce nie ustępuje Krynica-Zdrój, z pięciogwiazdkowym hotelem Belmonte i czterogwiazdkowym hotelem Czarnym Potokiemoraz Białka Tatrzańska z hotelem Bania Thermal & Ski, Niepołomice z hotelem o tej samej nazwie czy Park Hotel & Spa Łysoń w miejscowości Inwałd.

Małopolska to góry, duże miasta, najcenniejsze polskie zabytki i piękne zakątki. Można tu odpocząć, pozwiedzać i… zorganizować niezapomnianą konferencję. 

Sale konferencyjne w Małopolsce - przewodnik organizatora konferencji – najczęściej zadawane pytania (FAQ)

Czy w Małopolsce można znaleźć duże obiekty na konferencje i eventy?

Małopolska ma bardzo zróżnicowaną ofertę obiektów na wydarzenia. Aby znaleźć optymalne miejsce, które pomieści kilkaset, a nawet kilka tysięcy osób, warto skorzystać z wyszukiwarki konferencje.pl. Dzięki szczegółowym filtrom użytkownik znajdzie w wynikach wyszukiwań obiekty, które spełniają jego oczekiwania, także te przeznaczone na duże wydarzenia w Małopolsce.

Ile kosztuje wynajem sal konferencyjnych w Małopolsce?

W regionie znaleźć można zarówno drogie obiekty na eleganckie eventy, jak i sale szkoleniowe w ekonomicznych obiektach. Wstępną wycenę rezerwacji sal znaleźć można w prezentacjach obiektów na konferencje.pl. Poza cennikiem najmu przestrzeni konferencyjnych, na stronie znajdują się również ceny wynajmu pokoi dla uczestników konferencji.

Gdzie w Małopolsce można organizować spotkania biznesowe?

Wśród najpopularniejszych destynacji, jeśli chodzi o organizację konferencji, szkoleń i eventów, wciąż w czołówce są: Kraków, Zakopane, Lublin, Kielce oraz Radom. Miasta te dynamicznie się rozwijają i co roku powstają w nich nowe hotele konferencyjne, ośrodki szkoleniowe, obiekty eventowe czy restauracje, które przygotowują ofertę dla grup zorganizowanych. Dodatkowo uczestnicy eventow skorzystać mogą z atrakcji turystycznych i niebanalnych pomysłów na integrację.