Małopolska – znajdź idealne miejsce na konferencję

Sale konferencyjne w Małopolsce - przewodnik organizatora konferencji

Organizujesz konferencje w Małopolsce? W naszym przewodniku znajdziesz praktyczne informacje o województwie oraz hotele, restauracje, atrakcje, sale konferencyjne w Małopolsce.

czytaj dalej…

Liczba znalezionych obiektów: 530

Małopolska to ogromna kraina w południowo-wschodniej części kraju. Obejmuje obszar od Radomia aż po Tatry. Dzięki temu jest to region bardzo zróżnicowany, tak jak zróżnicowane i bogate jest jego zaplecze obiektów oferujących sale konferencyjne. Małopolska geograficznie zawiera w sobie nie tylko województwo małopolskie, ale i lubelskie, śląskie, świętokrzyskie, podkarpackie oraz część mazowieckiego.

Do największych miast tego regionu należy oczywiście zabytkowy Kraków, oblegane i modne Zakopane, a także Lublin, Częstochowa, Radom, Sosnowiec i Kielce. Jednak to zaplecze konferencyjne i kulturowe Krakowa i Zakopanego decyduje o tym, że Małopolska jest jedną z najpopularniejszych destynacji spotkań w Europie i na świecie.

Największe konferencje, targi i kongresy w Małopolsce

Na wielotysięczne targi, wystawy i kongresy w Małopolsce przygotowane są największe miasta w regionie. Po pierwsze: Kraków. A w nim Kraków Arena – hala widowiskowo-sportowa, która pomieści 15 tys. osób.  Kolejnym ważnym obiektem jest Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe Expo, które w jednej hali pomieści niemal 4 tys. i Centrum Kongresowe ICE z salą dla 2 tys. gości. Po drugie: Lublin. Stadion Arena Lublin na samych trybunach pomieści 15,5 tys. osób. Targi Lublin to osiem sal, w tym największa dla 8 tys. osób, a na hali Globus w tym mieście pomieści się niemal 6 tys. osób. Po trzecie: Kielce. Na duże eventy wybrać też możemy Centrum Kongresowe Targi Kielce z 15 salami, wśród których największa pomieści 4 tys. osób.

Sale konferencyjne w największych małopolskich miastach

Kraków

Tutaj wybór jest ogromny. Oprócz wyżej wymienionych na duże konferencje sprawdzają się również instytucje kultury i edukacji, takie jak: sala widowiskowa Uniwersytetu Ekonomicznego, sale Auditorium Maximum UJ, Teatr Słowackiego, krakowska Filharmonia czy Muzeum Lotnictwa.

W Krakowie hoteli i obiektów konferencyjnych oferujących sale jest mnóstwo. Od luksusowych po ekonomiczne, od tych z dużym rozmachem, aż po kameralne hoteliki, od nowoczesnych - po zabytkowe. Wśród tych w najwyższym standardzie warto wymienić Galaxy Hotel, Centrum hotelowo-konferencyjne Witek, Hilton Garden Inn, dwa Novotele: Centrum oraz West City, Chopin Hotel, Park Inn by Radisson czy hotel Kossak. Te z mniejszą liczbą gwiazdek to m.in. Best Western, Campanile czy InterHouse. Jeśli szukamy miejsca niepowtarzalnego, z klasą i wyraźnym charakterem, warto zwrócić uwagę na hotel butikowy Queen Boutique, hotele zabytkowe Grand Hotel Kraków, hotel Kazimierz, Pałac Bonerowski czy Farmona Hotel Business & Spa. W Krakowie z pewnością znajdziemy hotel na każdą okazję. Trzeba jednak pamiętać o odpowiednio wczesnym planowaniu konferencji, bo jest to miasto niezwykle oblegane przez turystów, przez to też często zatłoczone.

Dlatego jeśli szukamy w Małopolsce miasta nie tak popularnego, a równie pięknego pod kątem architektonicznym, wartościowego pod kątem zabytkowym i bogatego pod względem obiektów konferencyjnych warto wybrać…

Lublin

To miasto bogate nie tylko w zabytki i kulturę. Jest dobrze skomunikowane z resztą kraju i Ukrainą, przyciąga studentów i gości z całej Europy ze względu na Lubelski Park Naukowo-Technologiczny i Międzynarodowe Targi Lubelskie. Do największych obiektów na konferencje i kongresy w Lublinie należą m.in. wymieniony wcześniej Stadion Arena Lublin, Hala Globus, a także Centrum Kongresowo-Wystawiennicze Restauracja Etiuda. Duże sale udostępnia również Teatr Muzyczny. Na konferencje w hotelach polecamy pięciogwiazdkowy Hotel Alter oraz czterogwiazdkowce: Hotel Korona Spa & Wellnes, Hotel Ilan, IBB Grand Hotel Lublinianka i Hotel Europa Lublin. Mniejsze eventy z powodzeniem zorganizujemy m.in. w Hotelu Focus, Hotelu Victoria Lublin, Hotelu Trzy Róże, Hotelu Vesaria, Hotelu Luxor, czy Hotelu Korona Spa & Wellness.

Kielce

Kielce, podobnie jak pozostałe miasta Małopolski, również oferują sale konferencyjne nie tylko w hotelach czy dużych obiektach konferencyjnych, ale i instytucjach kultury i nauki. Największe są wspomniane wcześniej Targi Kielce. Jednak nie brakuje tu miejsc na eventy dla kilkuset osób. Wśród nich wymienić można czterogwiazdkowe Centrum Konferencyjno-Bankietowe Hotel Binkowski, czterogwiazdkowy Best Western Grand Hotel Kielce, trzygwiazdkowy Hotel Echo czy Filharmonię Świętokrzyską im. Oskara Kolberga. Na mniejsze imprezy w wysokim standardzie sprawdzą się czterogwiazdkowce: Willa Hueta i Hotel Uroczysko Cedzyna. Jednak w Kielcach nie brakuje również hoteli ekonomicznych z mniejszymi salami konferencyjnymi i bazą noclegową.

Radom

W Radomiu powstaje hala sportowo-widowiskowa, która pomieści 5 tys. osób. Jednak obecnie największy event dla 1000 osób zorganizujemy w hali MOSiR. Następne w kolejności względem wielkości są: kino Helios z salą dla ponad 400 osób oraz Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego z salą dla ponad 350 osób. Wśród hoteli konferencyjnych w Radomiu warto wymienić czterogwiazdkowy hotel Aviator z salą dla 200 osób oraz Europejski Boutique Hotel w tym samym standardzie z salą dla 150 osób. W tym mieście najwięcej jest jednak hoteli ekonomicznych, które oferują sale dla mniej niż 100 osób.

Konferencje, bankiety i wyjazdy integracyjne w górach

Bezkonkurencyjne pod względem oferty konferencyjnej w górach jest zdecydowanie Zakopane. Znalezienie tutaj odpowiedniej sali konferencyjnej jest banalnie proste. Na największe eventy w Zakopanem przygotowany jest pięciogwiazdkowy Belvedere Resort & Spa z 12 salami, największą na 700 osób. Mercure Kasprowy to 13 sal, największa dla ponad 500 osób. Prawie 400 gości pomieści Radisson Blu, a około 300 osób może zgromadzić sala konferencyjna w Ośrodku Konferencyjno-Wypoczynkowym Hryny. Oprócz dużych hoteli w Zakopanem jest naprawdę olbrzymi wybór willi, pensjonatów, restauracji, które oferują sale do ok. 200 osób.

W Małopolsce jest też wiele innych, mniejszych miast, skromniejszych kurortów, które nie sposób pominąć, gdy wymienia się te najwartościowsze w regionie. Przede wszystkim Wieliczka – zabytkowa kopalnia soli i hotel Grand Sal z czterema gwiazdkami to już klasyk dużych konferencji w regionie. Na konferencje sprawdzi się również Folwark Zalesie, który w największej sali pomieści aż 1100 osób. Turówka Hotel Spa sprawdzi się na mniejsze wydarzenia. Wieliczce nie ustępuje Krynica-Zdrój, z czterogwiazdkowymi Czarnym Potokiem czy hotelem spa Dr Ireny Eris oraz Białka Tatrzańska z hotelem Bania Thermal & Ski, Niepołomice z hotelem o tej samej nazwie czy Park Hotel & Spa Łysoń w miejscowości Inwałd.

Małopolska to góry, duże miasta, najcenniejsze polskie zabytki i piękne zakątki. Można tu odpocząć, pozwiedzać i… zorganizować niezapomnianą konferencję.