pomorskie – znajdź idealne miejsce na konferencję
Strona główna    /    Przewodniki i kolekcje    /    Sale konferencyjne w pomorskim

Sale konferencyjne w pomorskim

Organizujesz konferencje w woj. pomorskim? W naszym przewodniku znajdziesz praktyczne informacje o województwie oraz hotele, restauracje, atrakcje, sale konferencyjne w pomorskim.

czytaj dalej…

Wyróżnione obiekty z salami konferencyjnymi

Sprawdź naszą listę obiektów z salami konferencyjnymi

Organizacja konferencji w województwie pomorskim

Województwo pomorskie położone jest w północnej części kraju. Znaczna część regionu, w tym największe miasta w tej części Polski oraz najważniejsze miejscowości wypoczynkowe, leżą bezpośrednio nad Morzem Bałtyckim, dzięki czemu pomorskie jest atrakcyjną destynacją turystyczną – szczególnie w sezonie letnim.

Województwo pomorskie od lat znajduje się w czołówce destynacji konferencyjnych w Polsce. Co roku przez Gdańsk i region trójmiejski przewijają się setki tysięcy gości. Organizatorzy konferencji na Pomorzu wybierają nie tylko duże miasta – nad Bałtykiem znajduje się wiele hoteli i ośrodków wypoczynkowo-konferencyjnych o wysokim standardzie, doskonałych na konferencje, zjazdy i kongresy. Miejscowości położone na Półwyspie Helskim – najdalej wysuniętym na północ obszarze kraju - jak Jurata, Jastarnia czy Władysławowo, przygotowane są pod kątem turystów indywidualnych, ale również biznesowych.

Stolicą województwa pomorskiego jest Gdańsk – tysiącletnie miasto, pełne zabytków z bogatą infrastrukturą konferencyjną. Gdańsk ma do zaoferowania zarówno luksusowe obiekty pięcio- i czterogwiazdkowe, jak i nowoczesne hale widowiskowo-sportowe oraz centra wystawiennicze. Gdańsk razem z modnym Sopotem i nowoczesną Gdynią tworzą Trójmiasto – najsilniejszą aglomerację w północnej Polsce. Na terenie województwa znajdują się również miasta o burzliwej historii, związanej z Zakonem Krzyżackim – takie jak Malbork, Słupsk czy Kwidzyn.

Ekskluzywne sale konferencyjne przy samej plaży, malownicze zamki, nowoczesne obiekty widowiskowo-sportowe oraz luksusowe pokoje z widokiem na Zatokę Gdańską świadczą o niezwykłości tego obszaru kraju.

Obiekty konferencyjne w województwie pomorskim

Województwo pomorskie do zaoferowania ma wiele ciekawie zlokalizowanych obiektów konferencyjnych o zróżnicowanym standardzie i powierzchni.

Na terenie województwa znajduje się 10 obiektów, w których można zgromadzić przynajmniej 1000 uczestników konferencji. Wśród nich są cztery hale widowiskowo-sportowe, mieszczące od 1000 do 15000 osób – Stadion Energa w Gdańsku, Hala Gdynia, Ergo Arena na granicy Gdańska i Sopotu czy Hala Olivia w Gdańsku. Największe centrum wystawienniczo-targowe – AmberExpo, ma 12 tys. mkw. powierzchni i mieści 3500 osób w jednej ze swoich hal. Dużą liczbę uczestników mogą pomieścić również obiekty kultury, takie jak Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu. Również niedawno powstałe, ultranowoczesne obiekty oferują duże przestrzenie na konferencje w pomorskim. Muzeum II Wojny Światowej dysponuje salami, w których można zgromadzić 1200 osób w ustawieniu teatralnym, a nawet większą, bo 1700-osobową widownię ma Gdańskie Centrum Muzyczno-Kongresowe, siedziba Filharmonii Bałtyckiej. Ciekawym obiektem nawiązującym do XVII-wiecznej tradycji Gdańska, jest Gdański Teatr Szekspirowski, z 600 miejscami na nietypowej widowni, przywodzącej na myśl czasy autora “Hamleta”.

Spośrod luksusowych pięciogwiazdkowców z doskonałym zapleczem konferencyjnym wymienić należy: Hotel Grand Lubicz Uzdrowisko w Ustce, Hotel Hilton Gdańsk, IBB Dwór Oliwski City Hotel & SPA czy słynny Sofitel Grand Sopot.

Hotele czterogwiazdkowe, w których można zorganizować konferencję na blisko 1000 osób to Hotel Velaves Spa & Resort we Władysławowie, Hotel Mistral Sport w Gniewinie i Hotel SPA Faltom w Gdyni.

W pomorskim nie brak również hoteli w standardzie trzech gwiazdek. Wśród nich warto wymienić: Hotel Hotton w Gdyni, Hotel Orle, Centrum Konferencyjne w Gdańsku czy Hotel Amber, również w Gdańsku.

Konferencję w klimatycznym pałacu można zorganizować w takich obiektach jak Lisewski Dwór w Gniewinie, Pałacu w Leźnie lub Villi Sentoza w Gdyni. Sale w zabytkowym Zamku Krzyżackim w Malborku udostępnia Ośrodek Konferencyjny Karwan.

Integrację na polu golfowym zapewniają wspomniane Lisewski Dwór i Pałac w Leźnie oraz ośrodek Sentoza-Golf w Ełganowie.

Świetne zaplecze na integrację sportową po konferencji posiadają: Hotel Mistral Sport, Hotel Łeba, Hotel Velaves Spa & Resort czy Hotel Grand Lubicz Uzdrowisko w Ustce.

zdj. Pjama, Wikimedia commons