Sopot – znajdź idealne miejsce na konferencję
Strona główna    /    Pomorskie    /    Sale konferencyjne w Sopocie

Sale konferencyjne w Sopocie

Chcesz organizować konferencje w Sopocie? W naszym przewodniku znajdziesz praktyczne informacje o mieście oraz: hotele, restauracje, atrakcje, sale konferencyjne w Sopocie.

czytaj dalej…

Wyróżnione obiekty z salami konferencyjnymi w Sopocie

Sprawdź naszą listę obiektów z salami konferencyjnymi

Dostępne po zalogowaniu

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing

 • 200
 • 220
 • 268
Dostępne po zalogowaniu

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing

 • 40
 • 88
 • 46
Dostępne po zalogowaniu

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing

 • 120
 • 82
 • 56
Dostępne po zalogowaniu

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing

 • 80
 • 80
 • 67
Dostępne po zalogowaniu

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing

 • 292
 • 321
Dostępne po zalogowaniu

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing

 • 40
 • 68
 • 54
Dostępne po zalogowaniu

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing

 • 80
 • 88
 • 36

Sopot jest jednym z najatrakcyjniejszych miast nad polskim morzem zarówno dla turystów indywidualnych, jak i dla organizatorów konferencji. Obok modernistycznej Gdyni i zabytkowego, monumentalnego Gdańska, z którymi tworzy Trójmiasto, Sopot wypada urokliwie i klimatycznie.

W Sopocie mieszka niecałe 36 tys. osób, ale co roku miasto odwiedza niespełna 2 miliony turystów. W Sopocie nazywanym często Riwierą Północy mogą zatrzymać się w hotelach należących do światowych sieci, uczestniczyć w popularnych imprezach kulturalnych.

Goście konferencji i eventów w Sopocie mogą spacerować po najdłuższym w Europie drewnianym molo lub szerokiej białej plaży oraz podziwiać oryginalną architekturę popularnego i modnego „Monciaka”. W Sopocie nie brakuje miejsc luksusowych, z rozmachem, ale i kameralnych, eleganckich, z klasą. Od 1997 r. działa Sopocka Organizacja Turystyczna, która dba o wizerunek miasta jako uzdrowiska oraz atrakcyjnego miejsca na konferencje i wyjazdy integracyjne.

W ostatnich latach Sopot stał się jedną z najbardziej popularnych destynacji spotkań. Morze „w zasięgu ręki”, a na pewno wzroku, plaża tuż przy centrum… A co oferuje samo miasto? Obiekty na każdą okazję!

Sopot - jak dojechać na konferencje?

Dojazd do Sopotu z różnych części kraju nie powinien nastręczać trudności. Miasto połączone jest z Obwodnicą Trójmiasta, co zapewnia dobry dojazd do autostrady A1. Przy Ergo Arenie działa całodobowy, bezpłatny parking dla 700 samochodów.

20 km od centrum Sopotu, w Gdańsku, znajduje się Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy, z którego uczestnicy konferencji w Sopocie dojadą autobusem lub pociągiem SKM.

W samym centrum miasta usytuowany jest dworzec kolejowy, z którego odjeżdżają pociągi SKM oraz linie dalekobieżne. Podróż z Warszawy do Sopotu zajmie niewiele ponad 3 godziny, z Poznania - 3,5 godziny, z Krakowa - około 6 godzin.

Największe sale konferencyjne w Sopocie

Największe eventy w Sopocie odbywają się w obiektach sportowych, kultury oraz hotelach. Bezwzględnie bezkonkurencyjna, jeśli chodzi o objętość publiczności, jest Opera Leśna, której nie trzeba nikomu przedstawiać. Cieszy się sławą i ponad stuletnią historią. Jej widownia to miejsce dla 5047 osób pod zadaszeniem oraz mniejsze sale konferencyjne.

Bardzo dużą przestrzeń eventową oferuje sopocki Hipodrom. To sale konferencyjne, galeria, Zabytkowa Czarna trybuna oraz hala (dla 2500 osób), które łącznie pomieszczą 3500 osób. A na terenach zielonych obiektu można zorganizować event nawet dla 50 tys. gości. Sopocki Aqua Park oferuje dużą przestrzeń na eventy w dwupoziomowym klubie (1200 m kw.) oraz na tarasach, które pomieszczą niemal 1000 osób. Tereny zielone należące do tarasów zajmują 3000 m kw. 

Największym hotelem na konferencje w Sopocie jest położony blisko plaży Radisson Blu Hotel Sopot z salą dla 1000 osób w układzie teatralnym. Dużym zapleczem biznesowym pochwalić się może również Sheraton Sopot Hotel - 3000 m kw. na konferencje i eventy. Największa z sal sprawdzi się podczas kongresów dla 650 uczestników.

sala konferencyjna Atrium w Radisson Blu Hotel Sopot sale konferencyjne

Sala konferencyjna Atrium w Radisson Blu Hotel Sopot

Mniejsze, ale mimo wszystko imponujące zaplecze konferencyjne ma bardzo popularny Krzywy Domek. Dysponuje on salą konferencyjno-widowiskową o powierzchni 750 mkw. Równie ciekawym miejscem na konferencje i eventy jest Scena Events Sopot, a w nim m.in.: Klub Muzyczny Scena na imprezy dla 400 osób, sala bankietowo-koncertowa na koncerty dla 1200 widzów czy restauracja "Smak Morza" z tarasem na 500 miejsc siedzących.

Bankiet lub event nad morzem? Kierunek: Sopot

Meeting plannerzy w Sopocie mają do wyboru wiele hoteli oferujących wysoki poziom obsługi. Standard 5 gwiazdek gwarantują: wspomniany wcześniej Sheraton Sopot Hotel, Hotel Haffner (8 sal konferencyjnych, największa o powierzchni 275 m kw.) oraz znany z widokówek Sofitel Grand Sopot (5 sal konferencyjnych, Sala balowa o powierzchni 250 m kw.), Hotel Rezydent (2 sale, kameralne przyjęcia do 35 gości).

Doskonałe usytuowanie oraz nowoczesne sale na bankiet i event wyróżniają czterogwiazdkowe hotele: Sopot Marriott Resort & Spa (3 sale, 136 gości na bankiecie zasiadanym), Hotel Sopot (4 sale, 150 osób podczas bankietu) czy Radisson Blu Hotel Sopot (bankiety do 1000 osób).

Bardziej kameralne hotele trzygwiazdkowe pozwolą na zorganizowanie imprez integracyjnych czy firmowych imprez. Warto wspomnieć o Hotelu Aqua Sopot (3 sale, bankiety do 50 osób), Villa Baltica (bankiet zasiadany dla 80 gości) czy Hotel Molo (2 sale, bankiety do 80 osób).

Sala konferencyjna w Hotelu Sofitel Grand Sopot

Sala konferencyjna w Hotelu Sofitel Grand Sopot

Kongresy i konferencje w budynkach uczelni wyższych

Wydziały wyższych uczelni to w Sopocie sprawdzone miejsca na wszelkiego rodzaju sympozja, konferencje i szkolenia. Centrum Dydaktyczno-Konferencyjne Uniwersytetu Gdańskiego to miejsce na konferencje dla łącznie 540 osób – 400 w jednej sali i 140 w drugiej. Wydział Zarządzania tej samej uczelni oferuje trzy aule. Dwie pomieszczą po niemal 200 osób, trzecia 120. A Wydział Ekonomiczny to aż trzy aule i jedna sala, które łącznie mogą pomieścić aż 1188 osób! Największa aula pomieści 600 osób, kolejne dwie po 250 i sala konferencyjna to miejsce dla 88 gości. Z kolei w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej możemy wybierać spośród aż 17 pomieszczeń, z czego największa jest aula dla 208 osób, następnie sala wykładowa dla 80 osób i wiele sal warsztatowych i pracowni, które pomieszczą od 16 do 56 osób.

A po konferencji w Sopocie... gdzie zakwaterować gości?

Niezależnie od tego, czy w planach jest duży kongres, czy kameralne szkolenia, gości wydarzenia, którzy przyjeżdżają spoza Trójmiasta, trzeba zakwaterować. Wśród obiektów z największym zapleczem noclegowym wyróżnia się Radisoon Blu Hotel Sopot z 219 pokojami, Sopot Marriott Resort & Spa - ze 145 pokojami i Sheraton Sopot Hotel - ze 189 pokojami.

Grupę ponad 100 uczestników konferencji w Sopocie zakwaterować można też w Focus Hotel Premium Sopot (70 pokoi), Hotelu Aqua Sopot (50 pokoi) lub Hotelu Molo (69 pokoi). Kameralne obiekty zapewniają dobre warunki do integracji, a także wyciszenie. Dworek Admirał, zaledwie 200 m od plaży, oferuje 11 pokoi oraz apartament. Villa Antonina oddaje do dyspozycji gości 15 designerskich pokoi.

Zdj. Wisniowy, Wikimedia Commons

Sale konferencyjne w innych miastach