Sale konferencyjne w Sopocie

Chcesz organizować konferencje w Sopocie? W naszym przewodniku znajdziesz praktyczne informacje o mieście oraz: hotele, restauracje, atrakcje, sale konferencyjne w Sopocie.

Sopot jest jednym z najatrakcyjniejszych miast nad polskim morzem zarówno dla turystów indywidualnych, jak i dla organizatorów konferencji. Obok doświadczonej w poprzedniej epoce Gdyni i zabytkowego, monumentalnego Gdańska, z którymi tworzy Trójmiasto, wypada kameralnie, urokliwie i bardzo postępowo.

W Sopocie mieszka niecałe 40 tys. osób, a mimo to można tu nocować w hotelach należących do światowych sieci, odbywają się tu imprezy kulturalne znane w całym kraju, można tu studiować przeróżne kierunki na uczelniach wysokiej klasy, spacerować po najdłuższym w Europie drewnianym molo lub szerokiej białej plaży oraz podziwiać oryginalną architekturę popularnego i modnego „Monciaka”. W Sopocie nie brakuje miejsc luksusowych, z rozmachem, ale i kameralnych, eleganckich, z klasą.

W ostatnich latach Sopot stał się jedną z najbardziej popularnych destynacji spotkań. Morze „w zasięgu ręki”, a na pewno wzroku, plaża tuż przy centrum… A co oferuje samo miasto? Obiekty na każdą okazję!

Konferencje i kongresy w znanych sopockich obiektach

Największe eventy w Sopocie nie odbywają się w hotelach, a w obiektach kultury oraz na wydziałach wyższych uczelni. Bezwzględnie bezkonkurencyjna, jeśli chodzi o objętość publiczności, jest Opera Leśna, której nie trzeba nikomu przedstawiać. Cieszy się sławą i ponad stuletnią historią. Jej widownia to miejsce dla 5047 osób pod zadaszeniem oraz mniejsze sale konferencyjne. Bardzo dużą przestrzeń eventową oferuje sopocki Hipodrom. To sale konferencyjne, galeria, Zabytkowa Czarna trybuna oraz hala, które łącznie pomieszczą 3500 osób. A na terenach zielonych obiektu można zorganizować event nawet dla 55 tys. gości!

Znacznie mniejsze, ale mimo wszystko imponujące zaplecze konferencyjne ma bardzo popularny Krzywy Domek. Dysponuje on salą konferencyjno-widowiskową o powierzchni 750 mkw. Równie ciekawym miejscem na konferencje i eventy jest Klub Muzyczny Scena, w którym jest możliwość zorganizowania imprezy dla 470 osób na sali bankietowej, dla 100 osób na sali klubowej oraz dla 60 osób w sali VIP. Niemałą przestrzenią eventową cieszy się również Zatoka Sztuki. Oferuje salę dla 300 osób oraz pracownie mieszczące 70 i 50 osób.

Wspomniane wcześniej wydziały wyższych uczelni to w Sopocie sprawdzone miejsca na wszelkiego rodzaju sympozja, konferencje i szkolenia. Centrum Dydaktyczno-Konferencyjne Uniwersytetu Gdańskiego to miejsce na konferencje dla łącznie 540 osób – 400 w jednej sali i 140 w drugiej. Wydział Zarządzania tej samej uczelni oferuje trzy aule. Dwie pomieszczą po niemal 200 osób, trzecia 120. A Wydział Ekonomiczny to aż trzy aule i jedna sala, które łącznie mogą pomieścić aż 1188 osób! Największa aula pomieści 600 osób, kolejne dwie po 250 i sala konferencyjna to miejsce dla 88 gości. W Sopocie jest jeszcze jedna uczelnia wyższa dysponująca przestrzenia eventową. Jest to Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej, w której możemy wybierać spośród aż 17 pomieszczeń, z czego największa jest aula dla 208 osób, następnie sala wykładowa dla 80 osób i wiele sal warsztatowych i pracowni, które pomieszczą od 16 do 56 osób.

Bankiet nad morzem w sopockiej restauracji

W Sopocie organizacja dużej imprezy możliwa jest również w dwóch restauracjach. Event dla 640 gości to zadanie dla restauracji Smak Morza, zlokalizowanej przy samej plaży. Przestrzeń restauracji dzieli się na antresolę, salę koncertową, klubową i restauracyjną. Z kolei w restauracji Pomarańczowa Plaża znajdują się dwie sale: o powierzchni 250 mkw. i 45 mkw. oraz taras o powierzchni 160 mkw. i ponad dwa razy większy ogród. Warto też zaznaczyć obecność klubu Pick Roll, w którym zorganizujemy imprezę dla w jednym z pięciu pomieszczeń, a do wyboru mamy bowling, dwie sale VIP, salę główną i antresolę.

Konferencje małe i duże, czyli zaplecze hotelowe w Sopocie

Wybór tak ogromny, a nawet nie wspomnieliśmy jeszcze o hotelach, których w Sopocie nie brakuje. Zdecydowanie można zauważyć, że dzielą się one na duże nowoczesne obiekty i te kameralne, zlokalizowane często w charakterystycznych dla Sopotu eleganckich kamienicach. 

Nie sposób wymienić wszystkie, ale warto podkreślić niektóre z nich. Wśród największych wyróżnia się sopocki pięciogwiazdkowy Sheraton z dziesięcioma salami konferencyjnymi, w tym balową dla 250 osób i aulą multimedialną dla 650 osób. Znany z widokówek Grand Hotel by Sofitel dumnie prezentujący się nad sopocką plażą oferuje pięć sal mieszczących od 50 do 250 osób. Do luksusowych hoteli należy również hotel Rezydent z dwoma salami dla ok. 100 osób. Czterogwiazdkowce w Sopocie to Mera Spa Hotel z trzema salami konferencyjnymi dla 210 osób oraz hotel Haffner, który w swej ofercie ma 7 sal, a największa pomieści 300 osób. Hotele niższej klasy - hotel Opera (trzy gwiazdki) dysponuje salami dla 180 gości oraz hotel Europa (również trzy gwiazdki), który na konferencje oferuje 5 sal dla 170 osób. 

Na spotkania biznesowe i szkolenia w Sopocie wybierać można w obszernej ofercie kameralnych hoteli, wśród których urodą szczególnie wyróżnia się kilka: Villa Sentoza z salą dla 120 osób, Dworek Admirał zlokalizowany 200 m od plaży z dwiema salami dla 130 osób, Villa Sedan na konferencje dla 50 osób oraz ciekawy architektonicznie Bayjonn z salą dla 32 osób i ekstrawagancki Lalala Arthotel na spotkania w grupie 20 osób.

Zdj. Wisniowy, Wikimedia Commons

Liczba znalezionych obiektów: 50
Dostępne po zalogowaniu

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing

Sopot, pomorskie

 • 200
 • 220
 • 268
Dostępne po zalogowaniu

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing

Sopot, pomorskie

 • 750
 • 825
Dostępne po zalogowaniu

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing

Sopot, pomorskie

 • 40
 • 88
 • 46
Dostępne po zalogowaniu

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing

Sopot, pomorskie

 • 120
 • 82
 • 56

Region w liczbach

 • Obiekty52
 • Liczba miejsc w salach konferencyjnych33,829
 • Liczba miejsc noclegowych4,646
 • Największa powierzchnia konferencyjna5,047 m2