Sale konferencyjne w Poznaniu

Chcesz organizować konferencje w Poznaniu? W naszym przewodniku znajdziesz praktyczne informacje o mieście oraz: hotele, restauracje, atrakcje, sale konferencyjne w Poznaniu.

Międzynarodowe Targi Poznańskie – tego obiektu z ogromnymi przestrzeniami wystawienniczymi oraz licznymi salami konferencyjnymi nie trzeba rekomendować, bo marka MTP jest dobrze znana zarówno organizatorom, jak i uczestnikom konferencji. Jednak miasto oferuje o wiele więcej, zaś atrakcyjne sale konferencyjne w Poznaniu można znaleźć w tej chwili nie tylko na terenie Targów.

 

Organizacja konferencji w Poznaniu

Poznań, stolica Wielkopolski, to jedno z najstarszych i najważniejszych polskich miast, które – podobnie jak cały region – słynie z solidności, gospodarności, zamiłowania do porządku i, oczywiście, z gościnności. Położone nad Wartą, w sercu regionu, które było kolebką państwa Polan, przez stulecia kształtowało swoją tożsamość, co ma wyraz w historycznych miejscach (to w Poznaniu znajdują się groby pierwszych historycznych władców Polski, Mieszka I i Bolesława Chrobrego) oraz atmosferze miasta.

 

Międzynarodowe Targi Poznańskie – najstarsze centrum targowo-konferencyjne w Polsce przez dekady ugruntowały pozycję miasta jako doskonałej lokalizacji dla wszelkiego rodzaju imprez i konferencji. W Poznaniu z powodzeniem organizowane są kongresy i konferencje naukowe. Firmy farmaceutyczne i towarzystwa naukowe organizują tu najbardziej znaczące konferencje medyczne. Poznań, symbol polskiej samorządności, jest również miejscem, w którym sale konferencyjne wypełniają wójtowie, burmistrzowie, prezydenci, i inni przedstawiciele władz lokalnych.

 

Mocną stroną Poznania jest fakt, że ma on dobre połączenia komunikacyjne. Lotnisko Ławica obsługuje dwa połączenia krajowe (z Krakowem oraz Warszawą) i liczne połączenia międzynarodowe. Znajdujący się w centrum miasta (naprzeciw MTP) kolejowy Dworzec Główny przyjmuje i odprawia pociągi ekspresowe i inne dalekobieżne, również międzynarodowe. Do Poznania można także wygodnie dotrzeć samochodem.

 

Sale konferencyjne i miejsca noclegowe w Poznaniu 

 

Międzynarodowe Targi Poznańskie oferują liczne sale konferencyjne, z których największa jest przeznaczona dla 2 tysięcy osób. Jeszcze większe możliwości oferuje Hala Widowiskowa Arena, w której można zgromadzić ponad 7 tysięcy osób.

Do najpopularniejszych – obok MTP – obiektów konferencyjnych w Poznaniu należą niewątpliwie sale konferencyjne należące do uczelni. Centrum Biblioteczno-Kongresowe UM w Poznaniu na 950 osób oraz Collegium Minus – Aula Uniwersytetu Adama Mickiewicza (855 osób) często są areną kongresów i konferencji naukowych. Ciekawe możliwości organizacji konferencji zapewniają również Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki (874 osoby) oraz Centrum Kultury „Zamek” (655 osób).

Poznań to również liczne hotele z doskonałym zapleczem konferencyjnym. Fakt, że miasto stało się jednym z gospodarzy Euro 2012, znacząco wpłynął na poszerzenie oferty usług hotelowych o obiekty pięciogwiazdkowe, zwiększyła się również liczba hoteli czterogwiazdkowych. Największe sale konferencyjne oferują czterogwiazdkowe hotele Novotel Poznań Centrum oraz IBB Andersia Hotel – obydwa położone w ścisłym centrum miasta. Organizatorom, którym zależy na prestiżu lub wręcz luksusowych warunkach, swoje usługi – łącznie z salą konferencyjną na 300 osób – oferuje jeden z najpiękniejszych i najbardziej designerskich hoteli świata, pięciogwiazdkowy Blow Up Hall 50 50. Pobyt i konferencja w tym miejscu na długo pozostaje w pamięci każdego gościa. Luksusowe warunki dla bardziej kameralnych imprez oferuje z kolei Platinum Palace Residence Poznań. Poznań ma w swojej ofercie również dużo trzygwiazdkowych hoteli konferencyjnych, które gwarantują bardzo dobry standard usług, profesjonalną obsługę konferencji oraz jej uczestników ze znacznie bardziej przystępnymi cenami.

Organizacja konferencji w Poznaniu nie nastręcza wiele problemów również w zakresie zapewnienia uczestnikom dodatkowych atrakcji – począwszy od bankietów, które mogą się odbywać zarówno w hotelach, holach instytucji kulturalnych czy w restauracjach, na rozrywkach kulturalnych (spektakle teatralne, koncerty) kończąc. Urokliwe Stare Miasto z pięknym rynkiem, zabytkowymi kamienicami i nastrojowymi uliczkami, w których znajduje się dużo kameralnych lokali gastronomicznych sprawiają zaś, że spacery po Poznaniu pozostają na długo w pamięci każdego uczestnika konferencji.

Konferencje w Poznaniu organizowane są przez cały rok. Warto pamiętać, że zwłaszcza jesienią – gdy zwyczajowo odbywają się największe targi i spotkania biznesowe – sale konferencyjne w Poznaniu stają się trudniej dostępne, problemem może być również zagwarantowanie zakwaterowania w jednakowym standardzie dla wszystkich uczestników konferencji. Dlatego planując konferencje w Poznaniu, warto robić to z odpowiednim wyprzedzeniem.

 

Zdj. Przemov300, Wikimedia Commons

Liczba znalezionych obiektów: 122

Region w liczbach

  • Obiekty126
  • Liczba miejsc w salach konferencyjnych158,141
  • Liczba miejsc noclegowych10,041
  • Największa powierzchnia konferencyjna11,497 m2