Pomorze – znajdź idealne miejsce na konferencję
Strona główna    /    Przewodniki i kolekcje    /    Sale konferencyjne: Pomorze

Sale konferencyjne: Pomorze

Organizujesz konferencje na Pomorzu? W naszym przewodniku znajdziesz praktyczne informacje o województwie oraz hotele, restauracje, atrakcje, sale konferencyjne na Pomorzu.

czytaj dalej…

Wyróżnione obiekty z salami konferencyjnymi

Sprawdź naszą listę obiektów z salami konferencyjnymi

Pomorze znajduje się w północnej części Polski. Nazwa regionu wywodzi się od jego geograficznego położenia – "kraina leżąca nad morzem”. Ze względu na bliskość morza, bogatą ofertę rekreacyjną i wypoczynkową, a także dobrą infrastrukturę hotelową, region ten jest popularną destynacją konferencyjną.

Pomorze to region położony wzdłuż północnej granicy Polski i obejmuje trzy województwa – kujawsko-pomorskie (nie sięgające do wybrzeża), pomorskie i zachodniopomorskie oraz fragmenty województw: warmińsko-mazurskiego, lubuskiego i wielkopolskiego. Po stronie niemieckiej tzw. Pomorze Przednie znajduje się na terenie krajów związkowych Meklemburgia i Brandenburgia.

Malowniczy nadmorski krajobraz, jedne z najpiękniejszych plaż w Europie i świeże powietrze pełne jodu – to tylko kilka z powodów, dla których turyści indywidualni wybierają ten zakątek Polski na odpoczynek i relaks. Turyści biznesowi natomiast, oprócz walorów wypoczynkowych, doceniają podczas podróży służbowych doskonałe przygotowanie hoteli i obiektów konferencyjnych.

Różnorodność atrakcji plenerowych nad wodą i w nadmorskich lasach, sprawia, że na Pomorzu można zorganizować świetne firmowe imprezy integracyjne, szkolenia i eventy.

Do największych i najbardziej znanych miast Pomorza należą Gdańsk, Gdynia, Toruń, Słupsk – na Pomorzu Gdańskim oraz Szczecin, Koszalin, Świnoujście, Kołobrzeg – na Pomorzu Zachodnim. Region ten słynie z licznych miejscowości wypoczynkowych, do których należą: Sopot, Władysławowo, Łeba, Dźwirzyno, Gniewino, Jastrzębia Góra, Ustka i Międzyzdroje.

Kluczowe obiekty i sale konferencyjne na Pomorzu

Pomorze ma bogate zaplecze hotelowo-konferencyjne o zróżnicowanych standardzie i stylu. Organizatorzy konferencji mogą wybierać spośród 13 luksusowych hoteli o standardzie 5 gwiazdek, np. IBB Dwór Oliwski City Hotel SPA w Gdańsku, Hotel Hilton w Gdańsku Hotel Grand Lubicz Uzdrowisko Ustka, Sofitel Grand Sopot.

Wśród czterogwiazdkowców warto wymienić Hotel Senator w Dźwirzynie, Hotel Interferie Medical Spa Świnoujście, Hotel Nadmorski w Gdyni, Hotel Spa Dom Zdrojowy w Jastarni, Park Hotel Szczecin.

Największą grupę obiektów stanowią hotele trzygwiazdkowe, a wśród nich można wskazać np. Hotel New Skanpol w Kołobrzegu, Hotel Orle Centrum Konferencyjne w Gdańsku, Hotel Amber w Gdańsku, Hotel Ibis Styles Gdynia Reda czy Hampton by Hilton Gdańsk Airport.

Na dużą konferencję lub kongres dla ponad 500 osób doskonałe będą takie obiekty, jak: Hala Łuczniczka w Bydgoszczy (kinowo: 7000, bankiet: 1600), Gdynia Arena (k: 3000/b: 2000), Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie (k: 3000/b: 2000), Hotel Astor w Jastrzębiej Górze (k: 1200/b: 960).

Niewielkie spotkanie biznesowe lub szkolenie można zorganizować w kameralnym pałacu lub dworku, np. w Lisewskim Dworze w Gniewinie, Villi Sentoza w Sopocie lub Hotelu Wieniawa w Rekowie Górnym.