Strona główna    /    Przewodniki i kolekcje    /    Konferencje - obiekty historyczne

Konferencje - obiekty historyczne

Obiekty historyczne charakteryzuje niezwykła atmosfera. Bardzo często mówi się o nich “obiekty z duszą”. Obiekty historyczne nadają konferencją i spotkaniom niecodziennego charakteru.

czytaj dalej…

Wyróżnione obiekty z salami konferencyjnymi

Sprawdź naszą listę obiektów z salami konferencyjnymi

Liczba znalezionych obiektów: 711

Organizacja konferencji w obiektach historycznych

Zameczki, pałacyki i zabytkowe kamienice wprowadzają swoich gości w specyficzny klimat. Czasem mroczny, a czasem bajkowy. Konferencje w takich miejscach z pewnością pozostaną na długo w pamięci ich uczestników. Zabytkowe wnętrza, nierzadko pod opieką konserwatora zabytków, potrafią jednak zaskakiwać nowoczesnym wyposażeniem konferencyjnym - profesjonalnym sprzętem dla prelegentów, idealnym zaciemnieniem, dobrym nagłośnieniem, a nawet komfortową klimatyzacją.

Kluczowe obiekty i sale konferencyjne o charakterze historycznym

Obiektów o charakterze historycznym w Polsce nie brakuje. Każdy z nich jest pamiątką wydarzeń, jakie miały miejsce w przeszłości w danym regionie.

Wśród eleganckich, czterogwiazdkowych obiektów historycznych warto wymienić takie zabytki architektury, jak: Polonia Palace Hotel w Warszawie, Hotel Sobienie Królewskie Golf & Country Club pod Warszawą, Turówka Hotel & SPA w Wieliczce, czy np. Zespół Pałacowo-Parkowy w Runowie. Każdy z tych hoteli posiada atrakcyjne oferty konferencyjne i profesjonalnie przygotowane sale.

Osoby poszukujące pojemnych pomieszczeń konferencyjnych dla 500 osób w obiektach z historią w tle, zainteresować się mogą takimi hotelami, jak: Hotel Kuźnia Napoleońska, Pałac Brunów, czy Zamek Hotel Dom Polonii w Pułtusku. Pałace i zamki, które podjąć mogą pół tysiąca uczestników konferencji, rozlokowane są na terenie całego kraju.
Na potrzeby konferencji cześć swojej powierzchni udostępnia także znany na całą Europę Zamek Krzyżacki w Malborku.