Strona główna    /    Przewodniki i kolekcje    /    Sale konferencyjne w lesie

Sale konferencyjne w lesie

Chcesz organizować konferencje w lesie? W naszym przewodniku znajdziesz praktyczne informacje o mieście oraz: hotele, restauracje, atrakcje, sale konferencyjne w lesie.

czytaj dalej…

Wyróżnione obiekty z salami konferencyjnymi

Sprawdź naszą listę obiektów z salami konferencyjnymi

Liczba znalezionych obiektów: 1298

Konferencje w lesie to idealny pomysł dla tych, którzy chcą odpocząć od hałasu i pośpiechu. Obiekty konferencyjne położone w oddali od centrów wielkich miast wyróżniają się zazwyczaj pięknym malowniczym otoczeniem oraz warunkami, w których można popracować komfortowo i w skupieniu.
Zielony teren wokół hotelu pozwala dodatkowo na zorganizowanie imprez plenerowych, pikników firmowych lub aktywności integrujących zespół. Organizatorzy planując konferencje w lesie, muszą również wziąć pod uwagę kwestię dojazdu do danego obiektu: w jakiej odległości od dworca kolejowego, lotniska lub arterii jest położony, czy sprawne dotarcie do niego będzie wymagało zarezerwowania dla zaproszonych gości dodatkowego transportu.

Konferencje w najbardziej zalesionych regionach Polski

Najbardziej zalesionymi województwami w Polsce są województwo lubuskie, podkarpackie oraz pomorskie. Tam powinniśmy się przede wszystkim udać, poszukując hotelu lub ośrodka konferencyjnego. Bory Dolnośląskie, Drawieński Park Narodowy, Puszcza Sandomierska, Bory Tucholskie czy Puszcza Słupska niezmiennie przyciągają turystów i wielbicieli spędzania czasu na łonie natury. Wśród obiektów, które położone w lesie zachęcają do wykorzystania tej scenerii w przygotowaniu eventu lub wydarzenia firmowego są np. XIX-wieczny Pałacyk Łąkomin, w samym środku lubuskiego lasu, 25 km od Gorzowa Wielkopolskiego, w którym znajduje się 5 sal, mogących pomieścić maksymalnie 120 osób. Trzygwiazdkowy hotel Kęszyca Leśna w miejscowości Kęszyca, wśród lasów, nad Jeziorem Kęszyckim, organizatorom konferencji oddaje do dyspozycji 3 sale od 25 do 100 osób.

Na Podkarpaciu uwagę przyciąga czterogwiazdkowy położony na szczycie wzgórza w Puszczy Karpackiej Hotel Arłamów, a w nim 14 sal konferencyjnych oraz 2 hale wystawienniczo-targowe, gdzie pomieści się łącznie 1500 osób. Ta oferta dedykowana jest zatem dla organizatorów nie tylko mniejszych wydarzeń firmowych, ale także dużych bankietów, zjazdów, targów i sympozjów. Jeśli interesują nas sale konferencyjne w lesie w województwie pomorskim, na naszej liście obiektów z potencjałem znajdą się np. Kormoran Wellness Medical SPA w Rowach w otulinie Słowińskiego Parku Narodowego (z salami pozwalającymi pomieścić do 230 osób w układzie teatralnym), Rezydencja Myśliwska w Białogórze, na polanie leśnej (z salami na 30 do 120 osób), czy największe w regionie centrum konferencyjne w Hotelu Grand Lubicz – Uzdrowisko Ustka (z nowoczesnymi salami mieszczącymi nawet 900 osób).

Atrakcje dla uczestników wydarzeń firmowych organizowanych w pobliżu lasu

Jeśli zdecydujemy się na zorganizowanie zjazdu czy imprez integracyjnych w otoczonych zielenią obiektach, możemy wykorzystać walory okolicy. Są to zazwyczaj hotele położone na dużym terenie zielonym, z własnym parkiem lub ogrodem, które dają możliwość przygotowania tam zajęć typu team building, bankietu bądź grilla dla pracowników firmy. Coraz częściej w ofercie ośrodków znajdują się konferencje plenerowe, które dzięki lokalizacji wśród zieleni pozwalają na połączenie pracy z wypoczynkiem. Świeże powietrze oraz cisza z uwagi na położenie na obrzeżach rezerwatów przyrody i parków narodowych pozwoli skupić się na realizacji zadań, pobudzi kreatywność i pozwoli odpocząć od szumu miasta. Same obiekty konferencyjne zapewniają często gościom udogodnienia jak strefa wellness i spa, kręgielnie, możliwość konnej przejażdżki, park linowy lub spacery po lesie z przewodnikiem.