Strona główna    /    Przewodniki i kolekcje    /    Konferencje - obiekty tematyczne

Konferencje - obiekty tematyczne

Konferencja w stylu angielskiego dworku z “Downtown Abbey”, a może z industrialnym sznytem, w dawnej fabryce włókienniczej? Obiekty tematyczne są rozsiane po całej Polsce. Są to zarówno luksusowe hotele w starych zamkach, sarmackie dworki w otoczeniu angielskich parków, ale też pofabryczne lofty, przerobione na butikowe hotele czy nowoczesne muzea w zabytkowych budynkach.

czytaj dalej…

Wyróżnione obiekty z salami konferencyjnymi

Sprawdź naszą listę obiektów z salami konferencyjnymi

Obiekty tematyczne w miastach różnią się nieco od tych zlokalizowanych w otoczeniu przyrody. W Warszawie, Gdańsku czy Wrocławiu znajdziecie takie miejsce na konferencję, które będzie nawiązywać do dawnej ale i współczesnej historii, jak np. Stocznia Gdańska, Muzeum Powstania Warszawskiego, Pałac Kultury i Nauki czy rewolucji przemysłowej - Muzeum Polskiej Wódki. 

Tematem przewodnim hotelu konferencyjnego może być np. X muza, tak jak w przypadku Stare Kino - Cinema Residence Hotel w Łodzi. Wnętrza nawiązują do klasycznych filmów polskich i zagranicznych. Uczestnicy konferencji mogą wczuć się w klimat “Kingsajza”, czy “Mężczyźni wolą blondynki”. Do historii budynku nawiązuje zaś pomysł na Tobaco Hotel, również w Łodzi. Odnowiona, dawna fabryka wyrobów tytoniowych jest teraz butikowym hotelem, w którym zadbano o nowoczesne sale konferencyjne.  

Organizatorzy, którzy planują konferencję z dala od zgiełku miasta, chętnie decydują się na obiekty tematyczne. Przykładem takiego miejsca jest Rancho pod Bocianem, wzorowane na amerykańskim stylu ranczerskim. Na dużym terenie zielonym, wśród stawów, rozmieszczono kilka budynków, w których gości można zakwaterować, ale i zorganizować dla nich spotkanie w profesjonalnych salach konferencyjnych.