Strona główna    /    Przewodniki i kolekcje    /    Sale konferencyjne nad morzem

Sale konferencyjne nad morzem

Nowoczesne obiekty konferencyjne położone nad morzem to obecnie norma. Nad Bałtykiem jest wiele obiektów konferencyjnych, które oferują profesjonalne przestrzenie oraz bogatą ofertę atrakcji po wydarzeniu. W naszym przewodniku znajdziesz praktyczne informacje o tym, gdzie znaleźć niebanalne miejsce na event i szkolenia.

czytaj dalej…

Wyróżnione obiekty z salami konferencyjnymi nad morzem

Sprawdź naszą listę obiektów z salami konferencyjnymi nad morzem

Wspaniałe widoki, szerokie plaże i znakomite, korzystne dla zdrowia powietrze przesycone jodem. Choć polskie morze nie należy do ciepłych, wybrzeże Bałtyku jest jednym z najpiękniejszych w Europie. Nic dziwnego, że obiekty biznesowe nad morzem przyciągają wielu uczestników. Piękno krajobrazu i cisza, przełamywana szumem fal, pomagają w koncentracji podczas godzin pracy i uprzyjemniają czas wolny. Sprzyja temu również fakt, że nadmorskie obiekty konferencyjne oferują bardzo wysoki standard usług.

Polskie wybrzeże Morza Bałtyckiego ma długość 590 km i rozciąga się między Świnoujściem na zachodzie a Krynicą Morską na wschodzie. Sale szkoleniowe konferencyjne, atrakcyjne zarówno dla organizatorów wielkich konferencji, jak i kameralnych sympozjów, można znaleźć zarówno w wielkich miastach – Gdańsku, Gdyni, Szczecinie – jak i w mniejszych ośrodkach miejskich. Bogatą ofertę mają również najważniejsze kurorty wypoczynkowe – Międzyzdroje, Kołobrzeg, Władysławowo czy Łeba. O promocję regionu, także pod kątem organizacji spotkań biznesowych, dbają: Zachodniopomorska Regionalna Organizacja Turystyczna (ZROT) oraz Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna (PROT).

Eventy i konferencje nad morzem - jak dojechać?

Istotnym kryterium wyboru konkretnego miejsca na konferencję jest bez wątpienia kwestia dojazdu. Dzięki rozwijającej się sieci dróg wybrzeże Morza Bałtyckiego staje się coraz bardziej dostępne. Szybkie dotarcie na miejsce konferencji umożliwiają liczne połączenia lotnicze. Uczestnicy eventów organizowanych nad morzem chętnie korzystają z portów lotniczych: Szczecin-Goleniów im. NSSZ Solidarność oraz Gdańsk im. Lecha Wałęsy. Do większych miejscowości dojechać można pociągiem, a dalej skorzystać z lokalnych autobusów dowożących gości do kurortów.

Sale konferencyjne w Trójmieście

Konferencje nad morzem mogą się odbywać na samym wybrzeżu Morza Bałtyckiego lub nad Zatoką Gdańską. W tym drugim przypadku najbardziej naturalny wybór to Gdynia, Gdańsk lub Sopot. Możliwe są jednak również inne lokalizacje. Ale to właśnie Trójmiasto oferuje największe sale konferencyjne, hotele oraz wiele atrakcji ważnych zarówno dla organizatorów, jak i uczestników konferencji.

W Gdańsku organizatorów wielkich konferencji, kongresów i eventów zaprasza np. Hala Sportowo-Widowiskowa Ergo Arena (15 000 osób) czy Centrum Wystawienniczo-Kongresowe AmberExpo (10 000 osób). W Gdyni warto zainteresować się halą Gdynia Arena (3800 osób). Nie zapominajmy o znaku rozpoznawczym Sopotu - Operze Leśnej, na której widowni zasiądzie ponad 5000 osób.

Opera Lesna Sopot event

Opera Leśna

Organizatorzy, którzy wysoko cenią sobie prestiż, luksusowe warunki i doskonałą lokalizację, z pewnością skuszą pięciogwiazdkowe hotele konferencyjne nad morzem, a dokładnie w Trójmieście. Sopot pochwalić się może hotelami: Sheraton Sopot Hotel (sala dla 650 osób), Hotel Haffner (300 osób), Sofitel Grand Sopot (240 osób) oraz równie luksusowy obiekt - Rezydent Sopot MGallery (90 osób).

W Gdańsku także nie brakuje obiektów o najwyższym standardzie usług. Za przykład posłużyć mogą: Radisson Blu Hotel Gdańsk (200 osób), Hotel Hilton Gdańsk (610 osób) czy Hotel Gdańsk Boutique (200 osób). W tyle nie zostaje Gdynia. Tu konferencje w pięciogwiazdkowym standardzie można przygotować w Hotelu Quadrille Relais & Châteaux, to doskonały wybór, jeżeli potrzebna jest sala konferencyjna nad morzem.

Nad morzem nie brakuje również czterogwiazdkowych hoteli konferencyjnych oraz obiektów kultury – teatrów, sal koncertowych czy muzealnych, które chętnie udostępniają swoje wnętrza na potrzeby konferencji. Uczestnicy wydarzeń, które odbywają się w Trójmieście mogą liczyć na dodatkowe atrakcje – rejsy statkami, bankiety i kolacje w znakomitych restauracjach Gdańska czy Sopotu. Po konferencji jej uczestników warto zaprosić na pełne uroku spacery po nadmorskich deptakach czy po piaszczystej plaży.

Konferencje nad samym morzem

Konferencje nad morzem są jednak z powodzeniem organizowane również poza Trójmiastem, nad otwartym Bałtykiem. Województwo zachodniopomorskie łączy nadmorską klimatyczną naturę z możliwością zorganizowania konferencji lub spotkania biznesowego w obiektach konferencyjnych różnego typu. Wynajem sal konferencyjnych w tym rejonie, a także w województwie pomorskim, to doskonały pomysł o każdej porze roku.

Obiekty konferencyjne nad morzem, w których znajdują się pożądane przez meeting plannerów sale konferencyjne, dostępne są w Kołobrzegu. Organizacja konferencji w tym kurorcie stwarza dużo możliwości. To nie tylko nadmorski klimat - nie brakuje tu także hoteli z dużymi salami i świetnymi warunkami na rekreację po konferencji. Korty tenisowe czy możliwość skorzystania ze strefy SPA to doskonały pomysł na integrację w trakcie konferencji.

Ciekawą ofertę ma np. nowoczesny obiekt – pięciogwiazdkowy Hotel Aquarius Spa (sala dla 650 osób) czy czterogwiazdkowe Diva Spa lub Marine Hotel & Ultra Marine Hotel, których największe sale pomieszczą po 350 osób. Hotel SPA to doskonałe miejsce, w którym można zorganizować wyjątkowe konferencje połączone z wypoczynkiem.

sala konferencyjna w Hotelu Diva Spa Kolobrzeg konferencje

Hotel Diva Spa

Doskonałą propozycją dla organizatorów konferencji, zwłaszcza dla klientów biznesowych będą też inne nadmorskie kurorty – Jurata, Międzyzdroje, Ustka czy Świnoujście.

Obszar północnej Polski to nadmorskie kurorty, w których można znaleźć również wiele obiektów konferencyjnych, przeznaczonych dla organizacji mniejszych imprez firmowych. To także obiekty szkoleniowe i ośrodki konferencyjne oferujące dobry standard organizatorom, którzy muszą się zmieścić w skromnym budżecie.

Atrakcje dla uczestników konferencji nad morzem

Konferencje nad morzem wiążą się często z koniecznością wielogodzinnego dojazdu. Nic dziwnego, że organizatorzy chcą zapewnić uczestnikom bogaty i ciekawy program konferencji oraz warunki sprzyjające odpoczynkowi, również aktywnemu. W tym specjalizują się zwłaszcza hotele konferencyjne oraz inne obiekty, położone w miejscowościach wypoczynkowych. Oprócz sali konferencyjnej dysponują one bogatym zapleczem spa, boiskami do gier zespołowych czy sprzętem do różnego typu aktywności, takich jak quady, bowling czy paintball. To odpowiednie miejsce na organizację spotkań dla gości biznesowych chcących odpocząć po obradach.

Największym atutem jest jednak sama bliskość plaży, morza i sosnowych lasów. Dwa czy trzy dni spędzone na konferencji nad morzem pozwalają głęboko odetchnąć – w przenośni i dosłownie, zachwycić się pięknymi widokami i z nowym zastrzykiem energii wrócić do codzienności. Sprzyjają temu również inne doznania, np. kulinarne. Bankiet wieńczący konferencję lub inne spotkanie biznesowe, na którym serwowane będą oryginalne dania kuchni nadmorskiej, kaszubskiej, potrawy ze świeżych ryb, również na długo pozostanie w pamięci uczestników konferencji. W większości obiektów można nie tylko zorganizować konferencję, ale także zapewnić nocleg jej uczestnikom. To tylko niektóre powody, dla których sale szkoleniowe i konferencyjne nad morzem cieszą się dużą popularnością wśród organizatorów konferencji.

Sale konferencyjne nad morzem – najczęściej zadawane pytania (FAQ)

Z jakich obiektów konferencyjnych można skorzystać nad morzem?

W zależności od preferencji organizatorów można wybierać spośród rozmaitych sal konferencyjnych położonych w centrum miasta lub na jego obrzeżach. Można wynająć salę konferencyjną w hotelu lub można zdecydować się na inny obiekt konferencyjny.

Czy można wynająć przestrzeń konferencyjną w niedalekiej odległości od morza?

Oczywiście, dzięki naszej wyszukiwarce z łatwością znajdziesz luksusowy obiekt, w którym można zorganizować konferencję z widokiem na morze.