Sale konferencyjne nad morzem

Chcesz organizować konferencje nad morzem? W naszym przewodniku znajdziesz praktyczne informacje o mieście oraz: hotele, restauracje, atrakcje, sale konferencyjne nad morzem.

Wspaniałe widoki i znakomite, korzystne dla zdrowia powietrze przesycone jodem. Choć polskie morze nie należy do ciepłych, wybrzeże Bałtyku jest jednym z najpiękniejszych w Europie. Nic dziwnego, że konferencje nad morzem przyciągają wielu uczestników. Piękno krajobrazu i cisza, przełamywana szumem fal, pomagają w koncentracji podczas godzin pracy i uprzyjemniają czas wolny. Sprzyja temu również fakt, że nadmorskie ośrodki konferencyjne oferują bardzo wysoki standard usług.

Polskie wybrzeże morza Bałtyckiego ma długość 770 km i rozciąga się między Świnoujściem na zachodzie, a Krynicą Morską na wschodzie. Sale konferencyjne, atrakcyjne zarówno dla organizatorów wielkich konferencji, jak i kameralnych sympozjów można znaleźć tak w wielkich miastach – Gdańsku, Gdyni, Szczecinie – oraz w mniejszych ośrodkach miejskich i najważniejszych kurortach wypoczynkowych – w Międzyzdrojach, Kołobrzegu, Władysławowie czy Łebie. Istotnym kryterium wyboru konkretnego miejsca na konferencję jest bez wątpienia kwestia dojazdu. Dzięki rozwijającej się sieci dróg, a także połączeń lotniczych wybrzeże Morza Bałtyckiego staje się coraz bardziej dostępne, a uczestnicy chętnie decydują się na udział w kilkudniowej konferencji, podczas której można połączyć pracę z efektywnym wypoczynkiem. Oferta ośrodków konferencyjnych jest bardzo bogata – są wśród nich obiekty pięcio- i czterogwiazdkowe, a także bardzo dobre hotele konferencyjne o standardzie trzech gwiazdek. Jest też sporo ośrodków szkoleniowych, które zadowolą organizatorów konferencji, nastawionych przede wszystkim na profesjonalizm w obsłudze spotkań.

Sale konferencyjne w Trójmieście

Konferencje nad morzem mogą się odbywać na samym wybrzeżu Morza Bałtyckiego lub nad Zatoką Gdańską. W tym drugim przypadku najbardziej naturalny wybór to Gdynia, Gdańsk lub Sopot, możliwe są jednak również inne lokalizacje. Ale to właśnie Trójmiasto oferuje największe i najbardziej komfortowe sale konferencyjne, hotele oraz mnóstwo innych atrakcji, ważnych zarówno dla organizatorów, jak i uczestników konferencji.

W Gdańsku organizatorów wielkich konferencji, kongresów oraz imprez firmowych zaprasza np. Hala Olivia (4,5 tysiąca osób), w Gdyni – Hala Sportowo-Widowiskowa Gdynia (3 tys. osób) oraz Hotel SPA Faltom (1,4 tys. osób). Tych, dla których najważniejszy jest prestiż – luksusowe warunki i oszałamiająca lokalizacja, z pewnością skuszą oferty pięciogwiazdkowych hoteli w Gdańsku - Hotel Hilton Gdańsk oraz Sopocie - Sofitel Grand Sopot, Sheraton Sopot Hotel Conference Center & Spa.

W Sopocie prestiżowe konferencje z powodzeniem organizowane są również w czterogwiazdkowym Hotelu Haffner. W Trójmieście nie brakuje również czterogwiazdkowych hoteli konferencyjnych, a także obiektów kultury – teatrów, sal koncertowych czy muzealnych, które chętnie udostępniają swoje wnętrza na potrzeby konferencji. Mocną stroną Trójmiasta jest również bogata oferta hoteli – w każdym standardzie. Uczestnicy konferencji, odbywającej się w którymś z miast Trójmiasta mogą też liczyć na dodatkowe atrakcje – rejsy statkami, bankiety i kolacje w cieszących się znakomitą sławą restauracjach Gdańska czy Sopotu, czy też po prostu – pełne uroku spacery po nadmorskich deptakach.

Konferencje nad samym morzem

Konferencje nad morzem są jednak z powodzeniem organizowane również poza Trójmiastem, nad otwartym Bałtykiem. Ośrodkami, w których znajdują się pożądane przez organizatorów sale konferencyjne są np. Kołobrzeg z pięciogwiazdkowym Marine Hotel (450 osób) oraz mającymi cztery gwiazdki Hotel Diva Spa (450 osób) czy Arka Medical Spa (200 osób). Znakomite warunki dla uczestników konferencji zapewniają też inne nadmorskie kurorty – Jurata, Międzyzdroje, Ustka czy Świnoujście, gdzie zresztą w 2017 r. otwarty został jednego z najciekawszych luksusowych obiektów konferencyjnych – pięciogwiazdkowy hotel Radisson Blu w Baltic Park Molo, w którym można urządzić konferencje na 1000 osób.

W nadmorskich kurortach można znaleźć również wiele obiektów konferencyjnych, przeznaczonych dla organizacji mniejszych imprez firmowych. Również takich, które oferują dobry standard organizatorom, którzy muszą się zmieścić w skromnym budżecie.

Atrakcje dla uczestników konferencji nad morzem

Konferencje nad morzem wiążą się często z koniecznością wielogodzinnego dojazdu. Nic dziwnego, że organizatorzy chcą zapewnić uczestnikom nie tylko maksymalnie bogaty i ciekawy program konferencji, ale i warunki sprzyjające odpoczynkowi, również aktywnemu. W tym specjalizują się zwłaszcza hotele konferencyjne oraz inne obiekty, położone w miejscowościach wypoczynkowych, dysponujące bogatym zapleczem spa, ale również boiskami do gier zespołowych czy sprzętem do różnego typu aktywności, takich jak quady, bowling czy paintball. Największym atutem jest jednak sama bliskość plaży, morza i sosnowych lasów – dwa czy trzy dni spędzone na konferencji nad morzem pozwalają głęboko odetchnąć – w przenośni i dosłownie, i z nowym zastrzykiem energii wrócić do codzienności. Sprzyjają temu również inne doznania, np. kulinarne. Bankiet na zakończenie wypełnionego po brzegi dnia konferencji, na którym serwowane są typowe dania kuchni nadmorskiej, kaszubskiej, potrawy ze świeżych ryb, również na długo pozostaje w pamięci uczestników konferencji. To tylko niektóre powody, dla których sale konferencyjne nad morzem cieszą się dużą popularnością wśród organizatorów konferencji.

Liczba znalezionych obiektów: 299