Strona główna    /    Pomorskie    /    Gdańsk    /    ARCHE Dwór Uphagena Gdańsk

ARCHE Dwór Uphagena Gdańsk

Gdańsk, pomorskie
120Os. Konferencja Teatralnie
150Os. Bankiet Na siedząco
505Os. Zakwaterowanie Miejsca noclegowe
60aut Parking Parking własny
Wyróżnienia:

Opis obiektu


ARCHE Dwór Uphagena Gdańsk

Wnętrza kompleksu Dwór Uphagena są niebanalne, architekci dołożyli wszelkich starań, aby historyczny charakter miejsca pozostał w nim obecny. Industrialny wystrój obnaża relikty dawnych czasów. Eksponowane są oryginalne cegły, kolebkowe sklepienia oraz wysokie, surowe, betonowe sufity podparte oryginalnymi belkami konstrukcyjnymi. Całość wykończona minimalistycznie, z dużą dbałością o szczegóły. Pobyt we wnętrzach kompleksu i odkrywanie cegiełek historii jest fascynującą przygodą.

W lobby wita Gości odzyskana XIX-wieczna ceramiczna posadzka, ułożona w misterną mozaikę, mieszając się z nowoczesnym designem recepcji i baru. Przenikające się style zaskakują. We wnętrzach spotkamy zabytkowy magiel, ogromną starą kuchnię gazową, odnowione klatki schodowe i wijące się oryginalne balustrady.

Na kwartał zabudowań Dworu Uphagena składają się:

 • 143 POKOJE W ZABYTKOWYM DWORZE UPHAGENA

Budynek główny mieszczący pokoje Deluxe oraz Superior, 150 m2 powierzchni konferencyjnej, SPA i wellness oraz części wspólne: Restaurację Stara Kuchnia&Spiżarnia wraz z lobby barem Maglownia.

 • 5 APARTAMENTÓW W ZABYTKOWYM DWORZE UPHAGENA 1800

XIX wieczna rezydencja rodziny Uphagenów, połączona z budynkiem głównym.
Tu znajdują się ekskluzywne apartamenty Double Superior i Double King oraz powierzchnie konferencyjne: Sala U Profesora, Boardroom oraz przestrzeń Oranżerii.

 • 47 POKOI W OFICYNIE

To nowo powstały budynek ze standardowymi pokojami dwuosobowymi.
Okna wszystkich pokoi skierowane są na zielone patio.

 • 61 POKOI TYPU STUDIO ORAZ APARTAMENTÓW W FABRYCE

Osobna część, w której znajdują się apartamenty z aneksami kuchennymi.
Na sąsiadującej działce mieści się zabytkowy budynek Królewskiej Fabryki Karabinów z XIX w.

 • KOTŁOWNIA - to dwie sale konferencyjne Bastion Wilk i Bastion Żubr o łącznej powierzchni 234 m kw., zlokalizowane w budynku po dawnej kotłowni;
 • KAMIENICA -  siedziba Fundacji Leny Grochowskiej z kawiarnią prowadzoną przez podopiecznych fundacji:

Całość dopełnia zielone patio z przestrzenią wypoczynkową, dziedziniec łączy wszystkie zabudowania, komponując się z zabytkowym kościołem Najświętszej Marii Panny wybudowanym w latach 1857-1860 r.

Sale konferencyjne i przestrzenie do wynajęcia

Pokaż tabelę

Obiekt udostępnia wielofunkcyjne sale konferencyjne o łącznej powierzchni 465m kw.
Powierzchnia
370 os. / 426 m2
Liczba sal
11
Największa sala
120 os. / 130 m2
Bastion Miś
2 236 zł netto
Za dzień
Sala Bastion Wilk
2 012,40 zł netto
Za dzień
Sala Bastion Wilk
117 m2
110
80
Sala Bastion Żubr
2 012,40 zł netto
Za dzień
Sala Bastion Żubr
117 m2
110
40
Sala Bastion Miś A
619,20 zł netto
Za dzień
Sala Bastion Miś B
670,80 zł netto
Za dzień
Bastion Miś C
619,20 zł netto
Za dzień
Sala u Profesora B
653,60 zł netto
Za dzień
Boardroom
481,60 zł netto
Za dzień
Sala Bastion Królik
258 zł netto
Za dzień

Restauracje


Restauracja Stara Kuchnia to wyjątkowa przestrzeń w budynku głównym. Centralne miejsce w sali restauracyjnej zajmuje stara kuchnia z końca XIX w., którą pierwotnie rozpalano ogniem. Niewiarygodny kawałek sztuki użytkowej ozdabia wnętrze i przypomina o jego historycznym charakterze. Poziom niżej znajduje się klimatyczne wnętrze drugiej części Restauracji - Spiżarnia.
Nazwa i rodzaj kuchni
Ustawienie i pojemność sal (l. osób)
Bankiet stojący
Bankiet zasiadany
Pow. (m2)
Wys. (m)
200
150

Pokoje


Dwór Uphagena Arche Gdańsk udostępnia 256 pokoi o powierzchni od 13 m kw. do 80 m kw. 143 POKOJE W ZABYTKOWYM DWORZE UPHAGENA Budynek główny mieszczący pokoje Deluxe oraz Superior, 150 m2 powierzchni konferencyjnej, SPA i wellness oraz części wspólne: Restaurację Stara Kuchnia&Spiżarnia wraz z lobby barem Maglownia. 5 APARTAMENTÓW W ZABYTKOWYM DWORZE UPHAGENA 1800 XIX wieczna rezydencja rodziny Uphagenów, połączona z budynkiem głównym. Tu znajdują się ekskluzywne apartamenty Double Superior i Double King oraz powierzchnie konferencyjne: Sala U Profesora, Boardroom oraz Oranżeria. 47 POKOI W OFICYNIE To nowo powstały budynek ze standardowymi pokojami dwuosobowymi. Okna wszystkich pokoi skierowane są na zielone patio. 61 POKOI TYPU STUDIO ORAZ APARTAMENTÓW W FABRYCE Osobna część, w której znajdują się apartamenty z aneksami kuchennymi. Na sąsiadującej działce mieści się zabytkowy budynek Królewskiej Fabryki Karabinów z XIX w.
Liczba miejsc noclegowych
505
Liczba pokoi i apartamentów
261
Nazwa   Liczba pokoi
 
Standardowy pokój dwuosobowy - budynek Oficyna
(2 osoby • 2 łóżka) 47
Łóżka jednoosobowe: 2
Łóżka dwuosobowe: 0
Standardowy pokój dwuosobowy w budynku OFICYNA Okna wszystkich pokoi skierowane na zielone patio. Pokój wyposażony jest w łóżko z możliwością rozdzielenia lub złączenia TWIN/DBL (2 x 90/200cm).
Pokój jednoosobowy Deluxe - Dwór Uphagena
(1 osoba • 1 łóżko) 33
Łóżka jednoosobowe: 1
Łóżka dwuosobowe: 0
Jednoosobowe pokoje w Dworze Uphagena. Wyjątkowe pod względem stylu i wygody. Doskonały wybór dla osób przyjeżdżających do Gdańska w ramach delegacji lub innych wyjazdów służbowych.
Pokój dwuosobowy Deluxe - Dwór Uphagena
(2 osoby • 2 łóżka) 89
Łóżka jednoosobowe: 2
Łóżka dwuosobowe: 0
Dwuosobowe pokoje w Dworze Uphagena. Idealny przykład na to, że styl i uniwersalność mogą iść razem w parze. Świetny wybór dla par lub towarzyszy podróży. Możliwość połączenia 2 łóżek w jedno duże.
Superior Room - Dwór Uphagena
(2 osoby • 2 łóżka) 8
Łóżka jednoosobowe: 2
Łóżka dwuosobowe: 0
Pokoje w Dworze Uphagena, idealny wybór dla osób ceniących sobie przestrzeń i komfort pobytu. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla rodzin z dziećmi, dwóch par wspólnie podróżujących lub osób ceniących sobie więcej przestrzeni. Możliwość połączenia 2 łóżek
Junior Suite Apartment - Dwór Uphagena
(2 osoby • 2 łóżka) 8
Łóżka jednoosobowe: 2
Łóżka dwuosobowe: 0
Junior Suite w Dworze Uphagena składa się z przestronnej przestrzeni sypialnej i wydzielonej ścianką części wypoczynkowej z rozkładana sofą. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla rodzin z dziećmi lub dwóch osób ceniących sobie więcej przestrzeni.
Suite Apartment - Dwór Uphagena
(2 osoby • 2 łóżka) 8
Łóżka jednoosobowe: 2
Łóżka dwuosobowe: 0
Apartament w Dworze Uphagena, doskonały wybór dla osób ceniących sobie komfort. Składa się z osobnej, zamykanej sypialni i części wypoczynkowej z rozkładaną sofą. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla rodzin z dziećmi, dwóch par wspólnie podróżujących.
Studio z aneksem kuchennym - budynek Fabryka
(2 osoby • 2 łóżka) 53
Łóżka jednoosobowe: 2
Łóżka dwuosobowe: 0
Apartament typu studio. Komfortowe apartamenty z aneksem kuchennym dające poczucie niezależności. Idealne rozwiązanie dla dwóch osób chcących pozostać w Gdańsku na dłuższy pobyt.
Studio z aneksem i z jedną sypialnią - budynek Fabryka
(2 osoby • 2 łóżka) 6
Łóżka jednoosobowe: 2
Łóżka dwuosobowe: 0
Apartament dwupokojowy. Komfortowe apartamenty z aneksem kuchennym dające poczucie niezależności. Idealne rozwiązanie dla czterech osób chcących pozostać w Gdańsku na dłuższy pobyt. Możliwość połączenia 2 łóżek w jedno duże.
Studio z aneksem i 3 sypialniami - budynek Fabryka
(6 osób • 6 łóżek) 4
Łóżka jednoosobowe: 6
Łóżka dwuosobowe: 0
Apartament z trzema pokojami. Komfortowe apartamenty z aneksem kuchennym oraz dwiema łazienkami dające poczucie niezależności. Idealne rozwiązanie dla 6/8 osób chcących pozostać w Gdańsku na dłuższy pobyt. Możliwość połączenia 2 łóżek w jedno duże.
Apartament Superior - Dwór U1800
(2 osoby • 1 łóżko) 3
Łóżka jednoosobowe: 0
Łóżka dwuosobowe: 1
Apartament Superior King - Dwór 1800
(2 osoby • 1 łóżko) 2
Łóżka jednoosobowe: 0
Łóżka dwuosobowe: 1

Udogodnienia w pokojach

 • Łazienki w pokojach
 • Klimatyzacja
 • Internet Wi-Fi
 • Telewizor
 • Biurko
 • Pokoje z balkonami
 • Dostawki

Lokalizacja


ul. Kieturakisa 1, 80-742 Gdańsk, pomorskie

Miasto
Gdańsk
Region
Pomorze
Województwo
pomorskie
Dojazd komunikacją miejską
Autobus, Tramwaj
Dworzec
Gdańsk Główny
2 km
Lotnisko
Port lotniczy Gdańsk-Rębiechowo im. Lecha Wałęsy
16 km
Parking własny
60 aut

Otoczenie


Dwór Uphagena Arche Gdańsk znajduje się wśród kamienic, w pobliżu południowego dopływu Motławy oraz blisko pozostałości po bastionach budowanych w XVII w., pełniących obecnie funkcje rekreacyjno-parkowe. Dolne Miasto to rewitalizowana dzielnica znana z działań artystycznych i kulturalnych. Znajduje się tu wiele alternatywnych, poindustrialnych przestrzeni, które inspirują artystów i są doskonałym tłem licznie odbywających się koncertów, festiwali i wystaw. Poznaj unikatowy klimat postindustrialnej, południowej części Gdańskiego Śródmieścia. Zamieszkaj w cichej i spokojnej lokalizacji będąc jednocześnie w ścisłym centrum. Dolne Miasto to miejsce, w którym zdecydowanie czas płynie wolniej, a nie musząc się śpieszyć, docenić można wspaniałą architekturę XVIII i XIX-w., pięknie zrewitalizowane budynki i zapierające dech w piersi krajobrazy i XVII w. bastiony nad odpływem Motławy. Niesamowitą atrakcją jakie daje Dolne Miasto jest zwiedzanie Gdańska od strony wody, co pozwala również ominąć tłumy turystów. Liczne odpływy Motławy dają możliwość rozpoczęcia przygody od wspomnianych bastionów otaczających całe Śródmieście, przez część portową, aż do Długiego Pobrzeża, gdzie panorama miasta robi ogromne wrażenie. Ta część Gdańska ma niebanalny styl. Nad brzegiem Motławy poczujesz unikatowy klimat będąc wciąż w samym centrum. W odległości spacerowej (maks. 15 min) Główne Miasto, Żuraw, ul. Długa, Złota Brama, Sołdek czy Bazylika Mariacka. Odległości od najważniejszych punktów Trójmiasta: 0,6 km - Starówka Gdańsk 2 km - Dworzec Główny PKP 5,3 km - MTG AMBEREXPO 5,5 km - Polsat Plus Arena Gdańsk 5,8 km - plaża 12 km - Sopot 15 km - Lotnisko im. L.Wałęsy 16 km - Gdynia
Własny teren otwarty
Tak, ogrodzony
Teren piknikowy
Jest
Przestrzenie otwarte
Teren otwarty
1000 m²
1000 os.
Obiekty na terenach otwartych
 • Altana
 • Namiot
 • Miejsce na grilla
 • Miejsce na ognisko
 • Basen otwarty
 • Prywatna plaża
 • Korty tenisowe
 • Boiska sportowe
 • Ogród
 • Park
 • Staw

Okolica

 • W górach
 • W lesie
 • Nad rzeką
 • Nad jeziorem
 • Nad morzem
 • Przy trasie
 • W centrum miasta
 • Za miastem
 • Przy lotnisku

Usługi i atrakcje


Dla Gości dostępna jest kameralna strefa SPA (sauna sucha, infrared, strefa wypoczynku, wiadro bosmana) wraz z siłownią oraz trzema gabinetami zabiegowymi oferującymi masaże, rytuały na twarz i ciało oraz zabiegi hi-tech. Jeden z gabinetów jest podwójny.

Udogodnienia ogólne

 • Business center
 • Wi-Fi
 • Lobby bar
 • Klimatyzacja

Rekreacja (w budynku)

 • Basen kryty
 • Fitness center
 • Sauna
 • Hala sportowa
 • Bilard
 • Kręgle
 • SPA: 3 gabinety
 • Jacuzzi
 • Klub nocny
 • Masaże
 • Tenis stołowy

Opinie i referencje


Aktualności z obiektu