Zamość – znajdź idealne miejsce na konferencję
Strona główna    /    Lubelskie    /    Sale konferencyjne w Zamościu

Sale konferencyjne w Zamościu

Chcesz organizować konferencje w Zamościu? W naszym przewodniku znajdziesz praktyczne informacje o mieście oraz: hotele, restauracje, atrakcje, sale konferencyjne w Zamościu.

czytaj dalej…

Wyróżnione obiekty z salami konferencyjnymi w Zamościu

Sprawdź naszą listę obiektów z salami konferencyjnymi

Zamość to średniej wielkości miasto na Lubelszczyźnie, które dzięki swej historii i unikalnej architekturze nazywane jest „perłą renesansu” i „miastem arkad”. Mimo że niewielkie, bo liczy nieco ponad 60 tys. mieszkańców, jest jednym z ważniejszych ośrodków kulturalnych, edukacyjnych i turystycznych w województwie. Także pod względem obiektów oferujących sale konferencyjne nie pozostaje bez znaczenia dla regionu.

Sale konferencyjne na Starym Mieście w Zamościu

Zamojskie Stare Miasto w 1992 r. zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jego piękna, zabytkowa architektura zachęciła do stworzenia kilku miejsc na organizację konferencji właśnie w sercu miasta. Największym obiektem konferencyjnym w tej części Zamościa jest trzygwiazdkowy Hotel Mercure oferujący trzy sale konferencyjne, mieszczące od 30 do 50 osób.

Mercure to także baza noclegowa dla ponad stu osób, oranżeria, restauracja i bar. Innym hotelem konferencyjnym na zamojskiej starówce jest Hotel Senator przy Rynku Solnym. Oferuje miejsce na konferencję dla 70 osób oraz pokoje w trzygwiazdkowym standardzie. Na kameralne konferencje i spotkania biznesowe sprawdzi się również trzygwiazdkowy hotel Renesans z salą dla 42 osób. W XVII-wiecznych kamieniach Rynku Wielkiego znajduje się Muzeum Zamojskie, w którym także istnieje możliwość organizowania konferencji. Dysponuje ono salą koncertową, która pomieści 60 osób.

Obiekty konferencyjne na duże eventy w Zamościu

Największe konferencje w tym mieście odbywają się w kilku obiektach konferencyjnych położonych nieco poza ścisłym centrum. Aż 750 osób jednocześnie pomieszczą sale konferencyjne Pensjonatu Myka, który leży 2,5 km od Starego Miasta. Największa z sal stanowi miejsce na konferencje dla 500 osób, mniejsza dla 200 osób, a najmniejsza dla 50.

Spore zaplecze konferencyjne oferuje Centrum Kultury Filmowej „Stylowy”. Tu na potrzeby spotkań biznesowych i konferencji udostępniane są cztery sale: duża sala kinowa dla 374 osób, średnia sala kinowa na 198 osób, mała sala kinowa na 128 osób, galeria wystawowa dla 60 osób oraz mała sala dla 30 osób. Trzy sale dla niemal 400 osób ma do zaoferowania Centrum Konferencyjno-Hotelowe Alex. Największa z jego sal pomieści 300 osób, pozostałe dwie po 40. Na duże konferencje w Zamościu sprawdza się również czterogwiazdkowy hotel Artis, który dysponuje sześcioma salami: największa pomieści 300 osób, a pozostałe od 30 do 150.

Hotele konferencyjne na kameralne spotkania w Zamościu

Pozostałe obiekty konferencyjne w Zamościu to hotele konferencyjne na średnie konferencje i kameralne spotkania. Konferencję dla 200 osób zorganizujemy w czterogwiazdkowym Hotelu Koronny. Z kolei trzygwiazdkowy Hotel Jubilat położony przy trasie Warszawa-Lwów oferuje dwie sale konferencyjne mogące pomieścić od 50 do 120 osób. Nieco mniejszy, dwugwiazdkowy Hotel Junior dysponuje dwiema salami konferencyjnymi, które pomieszczą od 75 do 133 osób. A trzygwiazdkowy Hotel Carskie Koszary oferuje salę na 70 osób.

Zdj. Zamość, Maciej Ukleja, Wikimedia Commons

Sale konferencyjne w innych miastach