Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Copernicus Toruń Hotel

Bulwar Filadelfijski 11, 87-100 Toruń
www.copernicustorun.com

Skontaktuj się z obiektem

Pokaż telefony wyślij e-mail
Widok
Copernicus Toruń Hotel

Kolejne opóźnienia w odbiorze inwestycji

Data aktualności: 22-11-2012

 • Kolejne opóźnienia w odbiorze inwestycji - Copernicus Toruń Hotel

  Mimo zapowiadanego na 5 października 2012 r. otwarcia, toruński hotel w dalszym ciągu nie rozpoczął swojej działalności. Urzędnicy wciąż  czekają na dokumenty od inwestora, choć ten zapewnił ich, że obiekt jest już gotowy.

   

   

   

   

   

   


  Firmę L&P obowiązuje umowa z miastem, zgodnie z którą firma miała wskazany konkretny termin na wybudowanie hotelu. Przypomnijmy, że pierwotnie obiekt miał być gotowy do końca 2010 r., następnie termin oprzedłużono o rok. Ostatecznie hotel miał zostać oddany do użytku do 30 września 2012 r. - tak się jednak nie stało. 1 października L&P 2012 r. wysłała do prezydenta Torunia pismo dowodzące, że firma wywiązała się z umowy. Jednak urzędnikom sprawdzenie dokumentów zajmie kolejnych kilka dni.

  Czterogwiazdkowy Hotel Copernicus będzie posiadał 149 pokoi - 111 pokoi dwuosobowych, 12 jednoosobowych, 18 typu DeLuxe oraz 8 apartamentów, z których dwa - z widokiem na Wisłę - znajdą się na ostatniej kondygnacji. W  hotelu znajdzie się również strefa spa z centrum fitness gabinetami kosmetycznymi, saunami i dwoma basenami. Pierwszy z nich znajdzie się na świeżym powietrzu, a drugi - w szklanej hali o powierzchni 670 mkw. W hotelu pojawią się również klub nocny, restauracja oraz sale konferencyjne - największa o powierzchni 470 mkw. będzie mogła być podzielona na sześć mniejszych pomieszczeń, będzie też można wprowadzić do niej samochody osobowe. Hotel będzie dyponował również czterema mniejszymi salami konferencyjnymi - w sumie z pomieszczeń konferencyjnych o łącznej powierzchni ponad 800 mkw. będzie mogło korzystać jednorazowo nawet pół tysiąca osób. Wszystkie sale będą oświetlone światłem dziennym i sztucznym oraz wyposażone w nowoczesny sprzęt, który umożliwia m.in. prowadzenie telekonferencji, czy korzystanie z szybkiego łącza internetowego typu wi-fi.

  źródło: www.konferencje.pl