Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Toruniu wydał zgodę na częściowe użytkowanie Hotelu Copernicus, obejmującą pokoje dla gości i restauracje. Obiekt w dalszym ciągu czeka na jednak decyzję dotyczącą części rekreacyjnej z basenami i spa.

Dokładna data oddania obiektu do użytku pozostaje nieznana. Do tego czasu hotel nie może posługiwać się czterema gwiazdkami w nazwie, w działaniach marketingowych musi też poprzestać na wykorzystaniu promesy wydanej przez urząd marszałkowski. 

Przypomnijmy, że pierwotnie Copernicus Toruń Hotel miał zostać oddany do użytku w 2010 r. Po rozmowach spółki LP z toruńskim magistratem datę zakończenia prac budowlanych przesuwano kilkakrotnie. Ostatnim terminem, który zresztą również nie został dotrzymany, miał być 5 października 2012 r. W zamian za zmianę terminu inwestor zobowiązał się jednak wybudować w kompleksie dwa ogólnodostępne baseny - jeden wewnątrz budynku, a drugi na świeżym powietrzu. Hotel odda do dyspozycji organizatorów konferencji 111 pokoi dwuosobowych, 12 pokoi jednoosobowych, 18 pokoi typu DeLuxe i osiem apartamentów. W obiekcie pojawią się również sale konferencyjne, restauracja, centrum SPA i siłownia. Jak informuje inwestor, największa sala konferencyjna o powierzchni 470 mkw. będzie mogła być podzielona na sześć mniejszych pomieszczeń. 

źródło: www.konferencje.pl