Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Europejskie Centrum Solidarności

Doki 1, 80-958 Gdańsk
http://www.ecs.gda.pl

Skontaktuj się z obiektem

Pokaż telefon wyślij e-mail
Widok
Europejskie Centrum Solidarności

Gdańsk zyska nowoczesny obiekt z muzeum i zapleczem na konferencje

Data aktualności: 22-11-2012

 • Gdańsk zyska nowoczesny obiekt z muzeum i zapleczem na konferencje - Europejskie Centrum Solidarności

  4 kwietnia 2012 r. na powstającym w Trójmieście gmachu Europejskiego Centrum Solidarności zawisła wiecha.

   

   

   

   

   

     Jak zapowiedział podczas uroczystości dyrektor ECS Basil Kerski, obiekt będzie pełnił funkcje muzeum, archiwum, biblioteki, a także miejsca do organizacji konferencji.

  Europejskie Centrum Solidarności powstaje na działce o powierzchni ponad jednego hektara, na terenie należącym niegdyś do Stoczni Gdańskiej, w pobliżu Pomnika Poległych Stoczniowców. W trzykondygnacyjnym obiekcie o powierzchni ok. 25 tys. mkw. znajdzie się m.in. interaktywna wystawa prezentująca za pomocą nowoczesnych środków idee Solidarności. Placówka mieścić będzie także archiwum, salę wielofunkcyjną na 430 słuchaczy, ośrodek badawczo-naukowy, bibliotekę na 100 tys. woluminów oraz ośrodek edukacyjno-szkoleniowy.

  Projekt ECS, o łącznej wartości prawie 300 mln zł, uzyskał dofinansowanie UE w wysokości 140,15 mln zł, w ramach realizowanego w Priorytecie XI "Kultura i dziedzictwo kulturowe" Programu Operacyjnego "Infrastruktura i Środowisko". Obiekt ma zostać oddany do użytku w III kwartale 2013 r.

     źródło: www.pap.pl