Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Europejskie Centrum Solidarności

Doki 1, 80-958 Gdańsk
http://www.ecs.gda.pl

Skontaktuj się z obiektem

Pokaż telefon wyślij e-mail
Europejskie Centrum Solidarności

Europejskie Centrum Solidarności już otwarte

Data aktualności: 01-09-2014

 • Europejskie Centrum Solidarności już otwarte - Europejskie Centrum Solidarności
  W dniach 30-31 sierpnia 2014 r. w Gdańsku odbyły się dwudniowe uroczystości związane z otwarciem Europejskiego Centrum Solidarności. Mieszczący się przy historycznej bramie nr 2 Stoczni Gdańskiej obiekt ma szansę stać się jedną z ważniejszych instytucji kultury w Polsce.
   
  W sobotniej ceremonii otwarcia obiektu wzięli udział m.in. Lech Wałęsa oraz inicjatorzy strajku w stoczni w sierpniu 1980 r. Goście zwiedzali budynek i wystawę stałą, odbyły się też spotkania z darczyńcami pamiątek do Archiwum Solidarności, fotografem Chrisem Niedenthalem, fotoreporterem Jerzym Kośnikiem oraz aktorem Jackiem Fedorowiczem. Na terenie wokół obiektu odbył się rodzinny piknik - działała stoczniowa stołówka, odbyła się stoczniowa gra miejska, zorganizowano też zabawy dla dzieci.
   
  Konferencje w Stoczni Gdańskiej
   
  Europejskie Centrum Solidarności to nowoczesny obiekt o powierzchni ponad 25 tys. mkw., w którym prezentowana jest jedna z największych ekspozycji związanych z najnowszą historią Polski. Łącznie zajmuje ona 7 pomieszczeń o powierzchni 7 tys. mkw. W budynku znalazły się również: biblioteka z archiwum i czytelnią, mediateka, sala wielofunkcyjna na 430 osób, pomieszczenia biurowe (w tym biuro Lecha Wałęsy), restauracja oraz sklep z pamiątkami. Na czwartym piętrze obiektu mieści się przestronny taras, a na parterze znalazł się całoroczny ogród zimowy.
   
  Budowa Europejskiego Centrum Solidarności ruszyła w październiku 2010 r. i kosztowała ponad 231 mln złotych. Blisko połowa tej kwoty pochodziła ze środków Unii Europejskiej.
Pobierz Ebooka:
Pierwszy przewodnik eventowy po Warszawie. Przejrzyj, zanim wybierzesz obiekt na swoje następne wydarzenie.
Poleć artykuł:
Napisz komentarz na Facebooku: