Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Expo Łódź

al. Politechniki 4, 93-590 Łódź
www.expo-lodz.pl

Skontaktuj się z obiektem

Piotr Kukulski specjalista ds, promocji 42 6...... Pokaż telefony wyślij e-mail
Widok
Expo Łódź

Ekologiczny budynek CKW MTŁ celem wizyty studyjnej przedsiębiorców z Mołdawii

Data aktualności: 22-11-2012

 • Ekologiczny budynek CKW MTŁ celem wizyty studyjnej przedsiębiorców z Mołdawii - Expo Łódź

  W ramach projektu „The Provision of Business Support and Development Services in Moldova and its Transdniestrian Industry” 20 mołdawskich przedsiębiorców odwiedzi Łódź.

   
   
   
   
   
  Organizatorem spotkania jest Centrum Badań i Innowacji Pro-Akademia wraz z Partnerem – Izbą Przemysłowo-Handlową Republiki Mołdowa, a celem wizyty studyjnej jest między innymi nawiązanie interesujących kontaktów biznesowych z producentami i przetwórcami z Polski oraz zagranicy, którzy wezmą udział w V Targach Naturalnej Żywności NATURA FOOD oraz I Targach Ekologicznego Stylu Życia beECO.
  Przedsiębiorcy będą mieli okazję by zapoznać się z polskim rynkiem, wymienić opinie oraz obserwować jak funkcjonują targi w tej części Europy. Członkowie delegacji zapoznają się także z kierunkami rozwoju rolnictwa i produkcji ekologicznej w Polsce oraz nowoczesnymi technologiami wykorzystywanymi w rolnictwie. Ważnym elementem ich wizyty będzie sam budynek, w którym odbędą się targi. Centrum Konferencyjno-Wystawiennicze MTŁ to jeden z najbardziej nowoczesnych budynków tego typu w Polsce. Obiekt wyposażony został w sprzęt pozwalający korzystać z odnawialnych źródeł energii takich jak pompy ciepła czy panele słoneczne, dzięki czemu jest nie tylko przyjazny dla środowiska, ale również ma niskie koszty eksploatacji. W CKW zamontowane zostały także zbiorniki deszczówki. Gromadzona w nich woda wykorzystywana jest do celów gospodarczych. Oświetlenie budynku natomiast to w dużej mierze światło słoneczne oraz oświetlenie energooszczędne.
  Spotkanie to może przyczynić się do nowych polsko-mołdawskich inwestycji oraz do przeniesienia na grunt mołdawski wielu ekologicznych rozwiązań zastosowanych z powodzeniem w Łodzi i w polskim przemyśle rolno-spożywczym.
   
  źródło: www.ckw-mtl.pl