Już wiosną 2014 r. w Pabianicach koło Łodzi w zabytkowym budynku XIX-wiecznej fabryki otwarty zostanie nowy hotel konferencyjny. Jednym z atutów Fabryki Wełny ma być największe w okolicy zaplecze szkoleniowe w postaci pięciu sal konferencyjnych.

Hotel Fabryka Wełny ma być obiektem wielofunkcyjnym. Znajdzie się w nim pięć sal konferencyjnych, 54 luksusowe pokoje, w tym 4 apartamenty, a także restauracja, centrum fitness, siłownia, korty do squasha oraz strefa SPA. W podziemiach obiektu działać będzie trzytorowa kręgielnia, a na jego najwyższej kondygnacji znajdzie się basen z przeszklonym dachem, z którego będzie można wyjść na taras widokowy.

Jak informuje dyrektor hotelu Wojciech Wróblewski, jego inwestor przywiązuje dużą wagę do detali - już teraz gromadzone są oryginalne obrazy i rzeźby, które będą istotnym akcentem w wystroju wnętrz obiektu. 

Budowa hotelu Fabryka Wełny jest współfinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Wartość całego projektu to ponad 40,5 mln złotych.